ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА

      БІБЛІОТЕКА ім.І.РЯДЧЕНКА

      м.ЧОРНОМОРСЬКА

И НИКОГДА НЕ БУДЕТ ПУСТО

СЕРДЦАМ И РАЗУМУ ЛЮДЕЙ,

КОЛЬ КНИГУ СБЕРЕГАЕМ – СГУСТОК

ВРЕМЕН И СУДЕБ И СТРАСТЕЙ.

Анонс заходів ЦБС на тиждень 

 

14 листопада

-          Поетична  година: «Ліричний і неповторний»  до 110 р. від д. н. А.С.Малишка, Міська дитяча бібліотека, 5-9 кл

-          Літературна  академія: «А.Малишко - чарівник слова» до 110 р. від дня народження,  Міська дитяча бібліотека, 1-4 кл.

-          Тематичний захід по енергоефективності, за ініціативою Молодіжного Центру,  ЦМБ

15 листопада

-          Постійно діюча інформаційна виставка : «Війна України з Росією: Новини бойових дій», Центральна міська бібліотека, від. обсл.

-          Парад улюблених казок: «Дивовижна Астрід Ліндгрен та її герої» (до 115-річчя від д.н.),  Філія №3 Малодолинське

-          Тренінг з фінансової грамотності: 3 заняття: «Заощадження та інвестиції», за ініціативою Молодіжного Центру,  ЦМБ

-          Курси з англійської мови KIDS SPEAKING CLUB,  Міська  дитяча бібліотека

-          до Всесвітнього дня ґудзиків Гра-вікторина «Оживи свій ґудзик - знайди пару» + майстер-клас

16 листопада

      -          Виставка-досьє «Україна – студентська країна» до Міжнародного дня студента,  Центральна міська бібліотека, юн.від.

-          Слайд-бесіда:«Всі ми різні, всі ми рівні»,  Міська дитяча бібліотека, 5-9 кл.

-          Виставка-порада: «Дотепні поради про грані манери», Міська дитяча бібліотека, 1-4 кл.

-          Тренінг для учнів: «Вчимося толерантності», Філія №2, Олександрівка

-          Бібліо-квест :«Сторінками літературних творів», для учнів 7 кл.,  ЦМБ

-          Тематична розкладка :«Поради Світлофорчика» до тижня безпеки дорожнього руху , Філія №2, Олександрівка

17 листопада

-          Інформаційна виставка: «Куріння і здоров’я» до Міжнародного дня відмови від куріння, Філія №2, Олександрівка, 5-8 кл.

-          Тематична виставка: «Щаслива країна дитинства» до Всесвітнього дня  дитини Центральна міська бібліоте-ка, юн.від.

-          Курси з англійської мови KIDS SPEAKING CLUB, міська дитяча бібліотека

18 листопада

-          Постійно діюча книжкова виставка :«Подорож у світ сучасної літератури», Центральна міська бібліотека, відд. обсл.

-          Тренінг з фінансової грамотності:4 заняття: «Запозичення та кредит», за ініціативою Молодіжного Центру,  ЦМБ

-          Слайд-шоу «Права кожної дитини», Міська дитяча бібліотека, 1-4 кл.

-          Правова вікторина «Що порушено?», Міська дитяча бібліотека, 1-4 кл.

-          Виставка-інформація: «З всесвітнім днем дитини!!!» Філія №2, Олександрівка

-          Мультфеєрія «Я маю це знати»,  Філія №4, Бурлача Балка

20 листопада

      -     Патріотична відео-довідка: «Майдан на сторінках книг», Центральна міська бібліотека, від. обсл.                     

О сайте

Этот сайт создан с помощью программы "Мини-Сайт". ООО "Корс-Софт" - программы для бизнеса. www.kors-soft.ru

Вітаємо на сайті Централізованої бібліотечної системи м. Чорноморська

2022 рік

Літературний квест "Сторінками літературних творів"

В Центральній міській бібліотеці ім. І. Рядченка знов гамірно! До Дня української писемності та мови бібліотекарі юнацького відділу провели гру-квест «Сторінками літературних творів» для студентів Чорноморського морського фахового коледжу ОНМ У. Разом з викладачем української мови та літератури Мариною Сердюк хлопці групи 107 «Електрогазозварювальники» та дівчата 108 групи “ Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” провели захоплюючий, цікавий та корисний час.  Квест - це не тільки розвага, а й інформування читача. Крок за кроком дві команди проходили станції за різними маршрутними листами по вулиці "Юнацькій", проспекту "Абонементному", звернули до провулку "Зламай голову", побували на перехресті "Бібліомузичному", але зустрілися на майдан "Читацький". Хлопці та дівчата були  в захваті від командної роботи, звісно були й кумедні моменти. В результаті поєднання інтелектуальних знань з емоційного задоволення були зібрані всі слова цитати І. Франка.  Дуже приємно, що молодь спілкується рідною мовою та знає українську літературу! А ще, вразила талановитість і творчість юнаків. Інтелектуальна гра закінчилася музичною паузою братів Андрія та Вадима Гаврилових.

 

 

 

 

 

 

 

Літературний квест-гра з учнями ліцею №2

Нажаль, зараз в ліцеях проходять дистанційні он-лайн уроки та школярі не мають змоги зустрічатися.  Тож бібліотека, це такий простір, де молодь із задоволенням проводить деякий час, а бібліотекарі допомагають їм в цьому.  І знову  в  Центральнійї міській бібліотеці ім. І. Рядченка провели літературну гру-квест для семикласників ліцею #2. Розумні, активні, веселі школяри пройшли весь маршрут, виконали всі завдання та зібрали вислів зі стихотворного есе Івана Рядченка "Великолепная семерка".

 

 

 

 

 

Мова – то найперша ознака нації

Сьогодні в бібліотеці Івана Рядченка відбулося свято до Дня української писемності та мови «Мова – то найперша ознака нації».

Це свято має глибинну, духовну суть. Це найдорожчий скарб, переданий нам сотнями попередніх поколінь, злеліяний у піснях, словах, в переказах та приказках. 

Дуже значимо, що в нашому місті рідна мова звучить всюди, бо ми розуміємо, що цей нетлінний скарб служить єднанням між поколіннями та є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією.

Цього літа в бібліотеці працювали безкоштовні курси з української мови, які користувалися підвищеним попитом у слухачів. Відвідувачі курсів розвивали навички спілкування українською і ті, хто знав і ті, хто раніше зовсім не вивчав українську. В цей день приємно було відзначити наших викладачів Молодецьку Антоніну та Сухих Олесею грамотами відділу культури.

На свято були запрошені:   представниця уповноваженого із захисту державної мови за трьома областями півдня України, депутатка одеської районної ради, волонтерка, ініціаторка проекту «Одеса україномовна», одеситка Ярослава Вітко-Присяжнюк, заступник міського  голови Ігор Анатолійович Лубковський, депутат чорноморської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, освіти, охорони здоров’я, спорту та  справ молоді Олександр Олександрович Тонкошкур, представники міської «Просвіти» письменники, поети та чорноморці. Філолог  за фахом, просвітянка, письменниця Валентина Сидорук привітала мешканців міста від творчої інтелігенції м.Чорноморська.

Почесною грамотою міського голови була нагороджена майстриня Валентина Сергіївна Штельмах.

Безмежно вдячні учням та викладачам школи мистецтв ім. Л. Нагаєва за участь у нашій зустрічі. Їх виступи  по справжньому наповнені щирістю, що стають родзинкою будь-якого заходу.

Наша мова – це велика основа для нашої єдності!

   

     

 

 

 

 

День захисників і захисниць України. День Українського козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці.

В бібліотеках ЦБС пройшла низка заходів присвячена Дню захисників і захисниць України і Дню Українського козацтва.

В Центральній міській бібліотеці ім. І.Рядченка бібліотекарі юнацького відділу провели захоплюючу квест-гру «Ми нащадки козаків» присвячену Дню козацтва для першачків ліцею №2. Команди «Соколят» та «Козачат» очолювали отамани Сірко та Грицько. Команди здолали безліч перешкод та успішно впоралися із завданням – зібрати булаву.

Діти з великим задоволенням грали: відповідали на запитання про життя козаків, збирали вареники, виконували козацьку руханку, сідлали «коня». А в нагороду за участь у квесті діти отримали невеличкі подарунки.

 

 

 

 

 

 

 

Малодолинська бібліотека -філія #3

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Бібліотекар познайомила учнів 4 класу з книжковою виставкою, особливо дітям сподобалась книга Лесі Борсук-Янківської "Як стати козаком за сім днів". Завдяки цій книжці ти не лише дізнаєшся про козаків та їхні суперуміння, а й сам станеш справжнім козаком. А, про одного кошового отамана Івана Сірка , дітям розказала учениця 10 класу Люда Мачинська, по сумісництву друг і помічник бібліотеки.

 

 

 

Зустріч з письменницею Тамарою Горіха Зерня

 

До Центральної бібліотеки ім.І.Рядченка на зустріч з мешканцями міста приїхали чудові гості - українська письменниця, перекладачка, волонтерка, патріотка Тамара Дуда або за псевдонімом Тамара Горіха Зерня та засновниця, директорка видавництва "Білка" Ірина Білоцерківська. Пані Тамара розповіла про свій легендарний роман "Доця", який дебютував ще в 2019 році та отримав головну премію за версією ВВС "Книга року". А у 2022 році письменниця отримала Національну премію ім. Т.Шевченка. Ця книга про сучасні реалії України, про життя українського народу в умовах війни та окупації. Також було презентовано детектив "Принцип втручання" в якому переплітаються містика, драма і комедія, смішна до сліз і зворушлива до ненависті. Дякуємо нашим гостям за блискучу та захоплюючу зустріч.

     

 

 

   

 

Відбулася зустріч з українським видавцем, генеральним директором видавництва "Фоліо" Олександром Красовицьким.   

 

 

Дуже вдячні пану Олександру за змістовну бесіду та книжкові подарунки нашій бібліотеці для чорноморських читачів. Пан Олександр .

 

 

Зустріч з письменницею Оксаною Зененко з херсонщини

За запрошенням Центральної міської бібліотеки ім. І.Рядченка відбулася презентація двох історичних романів «Останній лицар гетьмана» та «Таємна місія гетьмана» Оксана Зененко . Сюжети книг відкривають завісу визвольної війни під проводом гетьманів Петра Дорошенка та Івана Мазепи. Захоплюючі пригоди героїв у вирі доленосних історичних подій, містичні воїни-характерники, бойові дії, кохання… І, звісно, поразки та перемоги…
Незабаром ці книги будуть у відкритому доступі для чатачів.

   

   

Посиденьки на свіжому повітрі що четверга

Так-так, кожен четвер – день читання, забав, ігор, конкурсів на свіжому повітрі! Наші бібліотекарі впевнені, що для того щоб організувати малечі свято, не потрібно чекати якоїсь особливої дати.

 

На вулиц дуже спекотно, а в читацькій залі бібліотеки діти дивляться мультфільм "Я - панда".

 

 

Працівники дитячої бібліотеки м.Чорноморська завжди раді зустрічам з дітками на бібліотечному майданчику.

Цього разу наші маленькі відвідувачі залюбки послухали дуже цікаву казочку чорноморської дитячої письменниці Людмили Матвієнко "Трояндова капуста".

А після цього дітвора тренувала свою пам'ять, відповідаючи на запитання "казкової" вікторини, а вони подекуди були непростими. Але діти, ну дуже старалися, активно відповідали на запитання і за це отримали солодкі призи. Яскраві емоції залишилися від сьогоднішньої зустрічі на бібліотечному майданчику. Мабуть цей день запам'ятається нашим дорогим діткам, адже сьогодні - День Української Державності

 

     

 

Черговий четвер в бібліотеці:

Похід до бібліотеки – це завжди дуже цікаво. В бібліотеці, хранительці духовних цінностей, дитина завжди зможе проявити свої здібності. Тож 21 липня в читацькій залі Центральної міської бібліотеки відбувся концерт-гра «Я вмію грати». Викладачі та вихованці Школа мистецтв ім.Л.М.Нагаєва м.Чорноморська Одеського району Одеської обл. влаштували справжнє свято для дітей міста. На протязі всього концерту, який провела керівник і ведуча Ольга Григоренко маленькі глядачі мали змогу приєднатися до справжніх музикантів та пограти на музичних інструментах.

   

   

 

У другий четвер липня відбулися наші славні посиденьки на свіжому повітрі.  Хімічіли, творили справжні дивовижні експерименти.  Читали пригодницькі " Морські казочки " Анна Олейник . Відповідно до сюжету книги говорили про справжню дружбу.

Їли цукерки, малювали на асфальті морських мешканців та прапори України, танцювали під цілий парад мильних бульбашок.

   

 

 

     

     

   

Національно-патріотичне виховання

В умовах воєнної агресії Російської Федерації в Україні національно-патріотичне виховання є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства. Саме під час біди, народ об’єднався. Це призвело до сплеску патріотичних почуттів і нових ставлень до історії, культури, традицій і звичаїв українського народу.

Центральна міська бібліотека ім. І. Рядченка гостинно приймала бійців Територіальної оборони ЗСУ та юних чорноморців.

Цю подію організував відділ молоді та спорту Чорноморської міської ради разом з військовими з метою національно-патріотичного виховання. Військовослужбовці представили зразки озброєння та спорядження сучасного бійця ТРО. Розповіли деякі факти та характеристики про новітню зброю. Хлопці та дівчата мали змогу потримати в руках військове озброєння, отримали відповіді на безліч питань.  

На зустріч завітали міській голова Василь Гуляєв та перший заступник Ігор Лубковський, які висловили подяку нашим захисникам за оборону міста.

Мужність, честь, сила і відвага - тільки кращі з кращих взяли присягу в лавах Збройних сил України.

Слава героям!  Україна в серці!

   

 

     

 

 
Інклюзивний простір в бібліотеці

Бібліотека, це середовище, в якому комфортно кожній людині, де враховуються інтереси й потреби кожного. Центральна міська бібліотека ім. І. Рядченка завжди гостинно приймає кожного відвідувача. А як що це діти чи молодь з особливими потребами – бібліотекарі готові приділити їм багато уваги.

Бібліотека проводить багато заходів для всебічного розвитку дітей з інклюзією.
Цього четверга, 22 липня до Центральної міської бібліотеки ім. І. Рядченка прийшли вихованці Центр Социально-Психологической Реабилитации" Радуга". Бібліотекарі провели бесіду про книги, які є в бібліотечному фонді: за змістом, за розміром - від кишенькової книги до самої великої. Познайомили з літературою виконаною шрифтом Брайля. Наприкінці показали відеоролик з історії розвитку книги від стародавнього папірусу до сучасної електронної книги. Ми вдячні центру «Райдуга» за співпрацю з бібліотекою та чекаємо наступного разу.
     
 
 
 
Центральну міську бібліотеку ім. І. Рядченка відвідали вихованці Центр Социально-Психологической Реабилитации" Радуга" . Ранок почався з повітряної тривоги, тож наші відвідувачі вимушені були спуститися до укриття. Було заплановано показати особливій молоді цікавий та пізнавальний фільм про книгу. Але сталася неприємна ситуація - відключення електроенергії. Бібліотекарі дружньо зорієнтувалися та почитали книгу "Морські казочки" Ганни Олійник. По закінченню читання провели невеличку вікторину та показали юним гостям хімічні експерименти, які визвали багато приємних емоцій! Час пролетів дуже швидко та непомітно.
   
   
   
 
 
 
 
 

Всесвітній день шоколаду в дитячій бібліотеці

Усі ласуни шоколаду щороку 11 липня святкують Міжнародний день шоколаду. Батьківщиною цього свята вважається Франція, яка й започаткувала його в 1995 році. Святкування дня включає споживання шоколаду.

Це молоде свято досить швидко здобуло популярність і крім Франції широко відзначається в країнах Європейського союзу, так і за його межами. Однак часто в різних країнах встановили різні дати для святкування.

Історично, Європа дізналася про шоколад у 16 столітті, а саме вперше згадка датована 7 липням 1550 року. Проте, у ті часи, шоколад був досить цінним та елітним продуктом, що давало можливість насолоджуватись ним лише аристократії. Згодом, а саме у 18 столітті, ціни на какао знизилися, і шоколад став доступний і пересічним мешканцям.

В Україні, а особливо у Львові, щороку також проводять найкращий фестиваль на честь цього продукту.

У відділі 1-4 класів дитячої бібліотеки провели хвилинки-цікавинки «Шоколаду кожен рад, весь світ любить шоколад». Діти дізналися, як і коли з’явилися ці ласощі, які є види шоколаду і чим він корисний для здоров’я?

Читайте! Дізнавайтесь! Насолоджуйтесь!

 

   
 
 
 
 
 

 

Кольоровий асфальт

Свято для невгамовних дітлахів, присвячене Всесвітньому дню малюнку на асфальті провели працівники дитячої бібліотеки.

Багато охочих приєдналось до цього дійства.

Діти послухали казочку про пригоди ведмедика від діда Михайла (дитячого письменника м.Чорноморська Островського Михайла Михайловича), і після цього з задоволенням взяли участь у веселих конкурсах.

А головним завданням для дітей було намалювати кольоровою крейдою казкових героїв, свої мрії, світ навколо!

І дітлахи з завзяттям малювали ведмедика з казки діда Михайла, лагідне сонечко, яскраві квіти, веселку та багато іншого.

Кожен маленький учасник заходу, за свою творчість та участь в конкурсах, отримав солодкий подарунок.

Наприкінці свята задоволені діти поласували смаколиками та сфотографувалися на згадку.

    

 

 

 

Зустріч з чорноморською поеткою Юлією Шверою (Шпірко)

Чорноморська авторка Юлия Швера , талановита , цілеспрямована , сильна та світла, ніжна і жіночна. До речі під час нашої зустрічі ми з гостями єдино вирішили, що пані Юлія, дуже сонячна, адже її погляд щирий та відкритий.

Вона пише жіночну лірику та вірші – хокку, які представлені в її першій збірці " Метелик на плечі ".

Плакали, сміялися, говорили про творчість та вчительство. Звісно ж і про війну, про тата В'ячеслава Шпірко, який зараз боронить нашу Україну, про коханого чоловіка, який допомогає у всьому та про майбутню перемогу, яка, звісно, настане!

Слова глибокої поваги до Юлії та її творчості прозвучали у виступах чорноморських письменників Леонида Кулаковского та Леонтія Павлюк а.

Сердечні вітання були й від колег вчителів Чорноморського ліцею №6 , де наша героїня працює вчителем початкової школи.

Душевності та ліричності дійству надали музичні виступи у виконанні Яни Наумової-Недорчук та Ганни Комякової.

Зустріч пройшла в теплій, душевній атмосфері, і не залишила байдужим жодного з присутніх.

 

   

   

Розширюємо знання про красу і багатство української мови

“Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя” (Франсуа Вольтер).

З другої половини червня в Центральній бібліотеці ім.. І Рядченка розпочалися курси з удосконалення української мови. Відродити українську слухачам допомагає вчителька української мови, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Антоніна Молодецька.

Тепер опанування мови ? лише наша особиста справа й персональне бажання.

Різні за віком, освітою, характерами, та все ж схожі за поглядами, мріями, бажаннями. На заняттях відвідувачі багато спілкувалися, і сміялися, і плакали... Долали "російськомовну щелепу", складали цікаві діалоги. До чого ж у нас гарні люди, творчі, працьовиті, добрі, дотепні!

 

   

   

   

 

 

День захисту дітей

Сьогодні, у перший літній день в Україні, як і в усьому світі, відзначають гарне і радісне свято – День захисту дітей.

У цей сонячний день на майданчику біля міської бібліотеки ім. І.Рядченка була організована святкова програма «Яскрава феєрія»  для чорноморських та вимушено переміщених дітей.

Святковий настрій своїми виступам дарували міська дитяча бібліотека з  ляльковою виставою «Нехочуха» та ведучі клоуни Кльопа і Тьопа, які  провели веселі конкурси для малечі.

Яскраві колективи Палацу культури «Дана» і «Барвінок» прикрасили свято танцювальними номерами. Щирі аплодисменти отримали діти школи мистецтва ім. Л. Нагаєва - Ліана Долгих, Поліна Рязанова, Лещенко Дарина, Діана Попович, Аліса Ботвинцева.

Дякуємо нашим спонсорам! Кольорові кульки в подарунок та солодощі додали позитивних емоцій та  чудового настрою всім.

Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя!

Миру, злагоди та добра!

   

   

     

     

    

  

 

 

Презентація книг  авторки Олени Боровської " Фантастична жінка" та " Сумка"

«Арт-укриття» несе в собі частинку добра та відволікає нас від того сьогодення, яке ми зараз переживаємо. І все це завдяки працівникам закладів культури м. Чорноморська, які об’єдналися створивши цей простір де живуть майже всі жанри мистецтва!
Бібліотека ім. І.Рядченка запросила до укриття містян на презентацію двох дуже хороших книг за змістом, чорноморської авторки Олени Боровської.
Перша книга " Фантастична жінка" досить не звична для чорноморського читача і вона суто жіночна. Вона містить в собі поради для жінки яка хоче розкрити свій потенціал .
Адже сьогодні як ніколи жінка повинна розуміти свою роль у суспільстві. Жінка повинна надихати на звершення, бути слабкою та сильною водночас. Друга книга " Сумка" автобіогрфічна. Хочеться зазначити, що пані Олено вирішила всі виручені кошти за свої кгиги відправити на допомогу нашим захисникам, воїнам ЗСУ. Тож, культура це безсумнівно інструмент оборони.
     
   
Яскравий виступ Народного хору "Червона калина" ПК м. Чорноморська ( Керівник Яна Наумова-Недорчук ) став справжньою окрасою нашої зустрічі!
Багато теплих слів про пані Олену почули від Валентини Сидорук та Антоніни Молодецької.
 
Звісно ми побажали всім і собі тільки миру. Адже за майже три місяці кожен розуміє , що головна ціна щастя це, мир в твоїй країні! Вже ніколи не буде як раніше, ми повинні ставати сильнішими і вірити, що все буде добре! Адже у вірі – сила!
А наша сила в культурі!

                                

 

 До Дня св. Валентину.

День Святого Валентина - це свято романтики, кохання та ніжності. 14 лютого закохані висловлюють свої щирі почуття й обмінюються подарунками, влаштовують романтичні сюрпризи своїй

другій половинці. Чи не основним атрибутом свята є специфічна листівка з освідченням у коханні - «валентинка». Її часто роблять у формі сердечок, ними ж прикрашають.

До цього романтичного свята у дитячій бібліотеці був проведений майстер-клас по виготовленню валентинок. Діти, що взяли участь у майстер-класі проявили неабияку фантазію і зробили чудові

сюрпризи до свята. І фото на згадку діти захотіли зробити у чарівному, затишному куточку дитячої бібліотеки, який створили до Дня Святого Валентина бібліотекарі відділу 5-9 класів. 

     

     

Он-лайн майстер класи від юнацького відділу центральної міської бібліотеки "Подаруй часточку любові" 

     

https://www.facebook.com/1441422659290394/videos/992906301628739

та бібліотеки-філії №4 с. Бурлача Балка "Серце для рідних".

   

   

https://www.facebook.com/1441422659290394/videos/249540370686922

 

 Он-лайн мост "Бібілотека + Школа". Урок української літератури.                                                         

10 лютого в дитячій бібліотеці відбулась онлайн зустріч з учнями 5-го класу школи №1 міста Чорноморська (за ініціативи кл. керівника, вчителя української

мови та літератури Олени Михайлівни Возної). Під час уроку в форматі ZOOM завідувачка дитячою бібліотекою Тетяна Єргієва познайомила учнів з дитячими

книгами сучасних авторів, розповіла про роботу бібліотеки, відповідала на запитання дітей. Сподіваємося, що наше спілкування заохотить дітей до читання і

чекаємо на зустріч у бібліотеці!

        

https://www.facebook.com/169596683116618/videos/678647009982446

                                                              

                                                                 Вечірні казки для малят.

Сторінка  дитячої бібліотеки на FB стала ще цікавішою. Тому, що на прохання читачів, бібліотекарі відділу 1-4 класів створили цикл онлайн читань «Вечірня казка для малят».

Сподіваємося, що запропоновані нами казки сподобаються і дорослим і діткам.

     

https://www.facebook.com/169596683116618/videos/1026554671268959

     

https://www.facebook.com/169596683116618/videos/694342971936426

                                                      

                                                       До Дня Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла

1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей,

 буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту

27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Юнацький відділ ЦМБ ім. І. Рядченка підготував виставку - реквієм "Голокост- трагедія ХХ століття".

     

https://www.facebook.com/1441422659290394/videos/1000169533907613

                                                                День Соборності

Відзначення Дня Соборності – одна з небагатьох традицій, яка прижилася в Української державі. День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято –

День Соборності України. Саме тоді, в Києві, на Софіївській Площі відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: було урочисто проголошено злуку Української Народної

Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

У Малодолинському філіалі №3 ЦБС м.Чорноморська відбулося свято до Дня Соборності України. Завідуюча філією Світлана Федорівна Завгородня розповіла присутнім про історичне значення

цієї дати та ознайомила з літературою книжкової виставки «Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг». Учні Малодолинського загальноосвітнього закладу середньої освіти Павлюк Домініка, І

ванова Софія, Краселюк Валерія прочитали вірші про Україну, а Головатий Костянтин читав власний вірш, присвячений святу єдності. Прийняти участь у заході запросили члена Національної спілки

письменників України, лауреата літературних премій, керівника літературного товариства «Сузір’я» пані Валентину Олександрівну Сидорук, яка подарувала бібліотеці свої книги. До створеного

 учнями 9-10 класів «ланцюга єдності» долучився депутат Чорноморської міської ради Логвин Юрій Іванович. Він привітав усіх зі святом та передав бібліотеці книжки Логвина Богдана.

     

   

https://www.facebook.com/1441422659290394/videos/779048343003558

 

До державного свята Дня соборності України бібліотекарі юнацького відділу бібліотеки ім. І. Рядченка для учнів 10 класу Чорноморського ліцею №7 провели історичний екскурс, показали документальний фільм

 про злуку Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою, задавали питання про символи України та підтримали традицію «живого ланцюга єдності».

     

https://www.facebook.com/1441422659290394/videos/1691463991057616

 

В бібліотеці ім. І.Рядченка зранку 20 січня чутно гомін дитячих голосів. До нас завітала старша группа дитячого садка № 11. Бібліотекарі юнацького відділу провели з ними цікаву гру : "В гостях у казки".

Хлопчики і дівчатка зупинялися на станції "Бібліотечна" та відгадували головних героїв казок, малювали казкових героїв та відповідали на кого вони схожі, розв'язували приклади та по пісенькам
 з мультфільмів називали улюбленних героїв. Подивились мультфільм "Варежка" та провели фізкультхвилинку.
Діти та бібліотекарі зарядились позитивом.
   

https://www.facebook.com/1441422659290394/videos/1309328282880070

Дитяча міська бібліотека до Дня Соборності оформила книжкову виставку

 "Єдина духом Україна"                                                                                                                              Бібліотека-філія №2 с. Олександрівка оформила виставку

                                                                                                                                                                             "Україна Соборна - моя гордість і слава"

                         

 

Година зимової казки "Новорічні дива".

Щороку 13 січня українці відзначають Щедрий вечір. Старий Новий рік святкують вночі - з 13 на 14 число. Учнів 1 класу запросили до бібліотеки-філії № 3 с. Малодолинське ,

щоб познайомити з цими зимовими святами. Діти послухали про історію свята, вивчили декілька щедрівок, послухали виконання щедрівок українськими акторами.

Година зимової казки закінчилася переглядом мультфільму «Дівчинка і зайці».

 

 

Святковий хендмейд "Тигрик - оригамі".

Бібліотека філія 4 (с. Бурлача Балка)  провела майстер клас з оригамі. Символ 2022 року – тигрик.  Зовсім не важко та цікаво. Учні 2 класу Бурлачобалківської ЗОШ можуть це підтвердити.

         

   

                                         

                               Леонтій Павлюк "Міністерство української мови", "Пани та лакеї", "Репортаж із смертного одру".

5 січня центральна міська бібліотека ім. І. Рядченка зустрічала гостей, які завітали на презентацію нових збірок чорноморського автора Леонтія Павлюка.

Леонтій Михайлович читав свої твори та розповідав про деякі серйозні теми у своїх книгах. Потім дарував книги всім охочим! Справжньою окрасою

зустрічі стали чудові виступи творчих та дуже талановитих чорноморців.