ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА

      БІБЛІОТЕКА ім.І.РЯДЧЕНКА

      м.ЧОРНОМОРСЬКА

И НИКОГДА НЕ БУДЕТ ПУСТО

СЕРДЦАМ И РАЗУМУ ЛЮДЕЙ,

КОЛЬ КНИГУ СБЕРЕГАЕМ – СГУСТОК

ВРЕМЕН И СУДЕБ И СТРАСТЕЙ.

Анонс заходів ЦБС на тиждень 

з 27.06- 01.08

27 липня 

Виставка-хронограф «Золота доля Київської Русі» До Дня хрещення Київської Руси-України (Центральна міська бібліотека, юн. відд.)

28 липня 

Виставка-хроніка  «Шлях до  Христа» До Дня хрещення Київської Руси-України (Філія № 2 смт Олександрівка)

01 серпня      

Експрес-огляд «Інтеграція України в сучасному світі» (Філія №2, Олександрівка)

Протягом місяця

«Літнє меню для книжкових гурманів» (Центральна міська бібліотека, юн.)

Літературні посиденьки «Ми до тебе, казко, в гості завітали» (Міська дитяча бібліотека, мистецт.)

Урок етикету «Його величність - етикет» (Міська дитяча бібліотека, 5-9 кл.)

«Знайомство з відділом обслуговування

5-9 класів» (Міська дитяча бібліотека)

«Про книгу і бібліотеку» (Міська дитяча бібліотека, 5-9 кл.


О сайте

Этот сайт создан с помощью программы "Мини-Сайт". ООО "Корс-Софт" - программы для бизнеса. www.kors-soft.ru

 

 Вітаємо на сайті Централізованої бібліотечної системи 

м.Чорноморська!

Кращий читач року – 2019!

 

Центральна міська бібліотека ім. І. Рядченко підвела підсумки року. Веселе свято пройшло в жартівливій театралізованої манері. Головні герої - директор бібліотеки Євгенія Лещенко, зав. відділами Ніна Оровец і Вікторія Берднікова і, звичайно, наші улюблені  читачі. супроводжували свято жарти, музичні та літературні конкурси. Звичайно, були і пісні, які подарували нашим гостям учні ї школи мистецтв ім. Л. Нагаєва Евеліна Зайцева і Валерія Кудрякова (клас викладача Максима Скоблінського).

Але головне, що за час свята шість разів прозвучали фанфари на честь номінантів по шести номінаціях:

1. Погорілко Вікторія Володимирівна та Іван Семенович - «Читаюча родина»

2. Майданюк Галина Олександрівна - «Романтична натура»

3. Литовченко Людмила Олександрівна - «Вірність бібліотеці»

4. Семенова Ірина Павлівна - «Цінитель книжкових новинок»

5. Вадовська Христина - «З книгою по життю»

6. Гутнік Владислав - «Інтелектуал року».

Ми вітаємо переможців і всіх наших читачів з наступаючими Новорічними і Різдвяними святами і бажаємо всім здоров'я, щастя, добра. Ми вдячні Вам, наші читачі. Пам'ятайте - наша бібліотека завжди вам рада.

 

 

 

 

 

 

 

                             Диво в ніч на Миколая

Святий Миколай ходить усюди. І до дитячої бібліотеки нашого міста завітав та залишив солодкі гостинці для діточок.

Це чудо сталося якраз сьогодні, 19 грудня. Дитяча міська бібліотека зустрічала учнів 2 класу, що прийшли здійснити разом з бібліотекарями  казкову мандрівку «Диво в ніч на Миколая».  Діти з задоволенням послухали про Святого Миколая, який дуже любить діток і всім допомагає, та подивились добрі і зворушливі відео про святого.  І дуже зраділи  солодким дарункам, за які дякували Святому Миколаю та бібліотекарям.

 

 

 

 

                                                                       На  гостинах  у  бібліотеці.

13 грудня до бібліотеки знову завітали малята з дитячого садочка НВК, яких ми завжди раді бачити. Дітлахів зустріла нарядно прибрана до новорічних свят бібліотека.  Малята з задоволенням провели в бібліотеці час - погортали книжечки та журнали, подивились лялькову виставу «Дівчинка-вереда» та наприкінці свого візиту подивились чергові серії мультфільму «Крокодил Гена и Чебурашка».

 

 

                            

                                                                                          Віртуальна мандрівка «Стародавня цивілізація Східної Азії».

2019 рік проголошено роком Китаю в Україні. 10 грудня відбулася віртуальна подорож учнів 10 класу Олександрівської школи в цю дивовижну країну Східної Азії під керівництвом досвідченого гіда - завідувачки бібліотеки  С.В. Коломієць.  Загальне знайомство з цією країною, третьої за величиною і першої в економіці з цікавими традиціями, самобутньою древньою культурою, так не схожою на нашу, так зацікавило дітей, що ніхто не помітив як пройшов час.

  

 

Зустріч с працівниками ГСЧС.

Скоро Новий рік. Для багатьох - це улюблене свято, це зустріч з казкою, це веселощі і буря емоцій і, звичайно, всілякі піротехнічні засоби. І щоб казка не обернулася бідою, в Центральній міській бібліотеці ім. І. Рядченко напередодні Новорічних свят пройшла бесіда учнів 6 класів ЗОШ № 7 з представниками Державної служби надзвичайних ситуацій Гончар Тетяною Євгенівною і Ганиш Сергієм Миколайовичем про техніку пожежної безпеки.

 

 

Презентація книги «История железнодорожной станции Ильичевск».

У бібліотеці ім. І. Рядченко Костянтин Григорович Тимощук і Інна Іванівна Василькова провели презентацію книги "Історія залізничної станції Іллічівськ". Ідея створення цієї книги належала Я.Я. Садварі, але на жаль, він не встиг довести справу до кінця. Продовжили його роботу авторський колектив в особі К.Г. Тимощука, Н.І. Борисюк, Ж.І. Лопатник і С.П. Пасічник. І так, на світ з'явилася нова книга про людей, які прийшли працювати на залізницю і були першими жителями нашого молодого міста з пропискою "ж / д вагончик". Багаторічна трудова діяльність описана в книзі, що супроводжується історичними фотографіями, і поезіями про людей, які присвятили своє життя залізниці.

На зустріч прийшли не просто члени трудового колективу залізниці, а вже ветерани "з сивиною на скронях", друзі, рідні один одному люди, сусіди, адже жили вони всі в одному будинку! Багатьох з них вже немає з нами, і так співпало, що презентація була організована в трагічну дату для всього українського народу, Голодомору 1932-1933рр. Присутні вшанували пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання, а також героїв цієї книги, які не дожили до наших днів. Звучали слова подяки авторам книги за створений шедевр.

Варто відзначити, що в дану книгу не ввійшли багато фактів і подій  і у авторів в майбутньому є плани випустити багатотомник.

   

 

 

 

                                                                             Зустріч з поетами – шевченкознавцями.

Центральна міська бібліотека ім. І. Рядченка завдяки поету - волонтеру, Валерію Демиденко 19 листопада приймала дуже поважних гостей з Києва - письменницю, президента Всеукраїнського благодійного культурно - наукового фонду Т.Г. Шевченка, праправнучку Т. Шевченка по сестрі поета Катерині Людмилу Красицьку та поета, лауреата багатьох літературних премій, заслуженого діяча культури, члена НСПУ Петра Засенко.
Людмила Олександрівна розповіла про дослідження свого родоводу. Адже це і родовід великого поета-пророка. Петро Засенко читав вірші, розповідав про творчість Шевченка і популярності творів поета в інших країнах.

   

     

   

   

                                                     

 

17 ноября  Центральная городская библиотека им. И. Рядченко впервые в Черноморске представила свой новый проект.

Информационно – развлекательная встреча для милых дам            

        «FANTASTIK WOMAN».

В программе:

*   Знакомство с книгой Елены Боровской «Фантастична жінка»

*   Практикум профессионального психолога Надежды Гурман «Фантастична жінка, яка вона?»

*   Кофе-тайм -  кондитерская «Пані Марципані»

*   Экскурс «Стиль – это способ самовыражения»

*   Показ коллекции льняних платьев «Selna»

*   Выставка картин и украшений Елены Чмель

*   Розыгрыш подарков от партнеров

*   Фотосъемка

*   Оформление фотозоны «Sharlen ballons story»

Наши милые дамы провели четыре незабываемых часа в атмосфере добра, любви и гармонии.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сказка "День народження Баби Яги"

БІБЛІОТЕКА - це місце де живе казка, де оживають казкові герої. Наприклад, такі як Баба Яга, Кікімора, кіт Баюн...  

14 листопада  із казкою зустрілись малята з дитячого садочку №11. Вони були в захваті від веселих та кумедних казкових героїв, які зібрались на день народження Баби Яги. З великим задоволенням дітлахи грали в гру, запропонувану Бабою Ягою, активно відгадували загадки та веселилися від душі.   

А працівники дитячої бібліотеки завжди раді бачити щасливі оченята наших маленьких відвідувачів.

 

 

 

                                        

 

                                               Літературно – музична вітальня

«Мова наша материнська, мова наша українська»

Весь світ віддає шану великим володарям українського слова – Т.Г. Шевченкові та І. Франкові, Лесі Українці та багатьом іншим, що довели милозвучність та багатство мови, щоб передати прийдешнім  поколінням цей дорогоцінний скарб, гідну спадщину, котру треба приумножувати та оберігати. 7 листопада Центральна міська бібліотека ім. І. Рядченка з великою шаною до українського слова підготувала для мешканців міста літературно-музичне вітання «Мова наша материнська, мова наша українська», присвячене Дню української мови та писемності. Головними героями заходу були учасники Вокального ансамблю «Закохані в пісню» міського Палацу культури (незмінний керівник ансамблю Віра Сокур). Звучали вірші Канівської поетеси Катерини Піки. Свої вірші читала артистка ансамблю Валентина Слатвинська.

 

 

 

 

 

Визволення України від нацистів

28 жовтня вся Україна відзначає 75-у річницю визволення від нацистів. До цієї дати дитяча бібліотека підготувала вечір пам’яті «Ваш світлий подвиг незабутній», на який запросила учнів 7 класу НВК. Ведучі заходу розповіли дітям про Другу світову війну, коли на захист Вітчизни встав весь народ, всі як один наближали довгоочікувану перемогу. Та після звільнення, Україна ще довго оговтувалась від страшних наслідків війни.

Учні  подивилися відеоролик «Визволення України» і прослухали вірші та пісні, присвячені війні. Всі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Зав. відділом мистецтва Суглоб Т.М познайомила дітей зі збірниками пісень воєнної тематики, а зав. відділом 5-9 класів провела огляд літератури біля книжкової виставки «Подвиг. Життя. Пам’ять».

 

   

бібліотека-філія №3  

Бібліотечний урок   «Як добре вміти вибирати»

   Від того, які книжки з’являються на книжковій полиці у дитини, залежить те, яким читачем, знавцем гарної літератури він стане в майбутньому.

В бібліотеці-філії №3 був проведений бібліотечний урок для учнів 3-А класу. Діти знайомилися з розстановкою книг для їх шкільного віку, повторювали значення понять, таких як абонемент, читальний зал, стелаж, книжкова полиця, формуляр читача та інші, подивилися презентацію «Історія виникнення книги».

   

                                                                                                    Bookstiling

  Букстайлінг – це здорово, це цікаво! Такий вид дитячої творчості, пов’язаний з наданням книзі сучасного зовнішнього вигляду пройшов у філії №3 с. Малодолинське. Учні 4-б класу разом з класним керівником Пічугіною Т.В. та завідуючою філією Завгородньою С.Ф. займалися створенням гарних закладок для книг. Завдання: навчити дітей любити книгу, відноситись до неї як до твору мистецтва, зробити книгу в очах дітей сучасною, цікавою, естетично привабливою.

 

 

 

                                    Подорож у країну Журналію

 

Сьогодні важко уявити своє життя без газет, журналів, радіо, телебачення чи інтернету. А колись люди не тільки не знали про те, що відбувається в світі, але й про події в своїй країні дізнавалися через місяці, а то й роки. Сьогодні найрізноманітнішу інформацію можна почерпнути з газет і журналів, тому школярі повинні вміти правильно ними користуватися, вміти їх читати. І саме цьому їх навчити повинні ми – бібліотекарі. Тож, для учнів 3 класу відбувся бібліотечний урок періодики «Подорож у країну Журналію. Бібліотекар ознайомила  з визначенням «періодичні видання», розповіла про історію виходу перших примірників, провела огляд журналів для дітей молодшого шкільного віку. Діти уважно слухали, ставили запитання, залюбки розповідали про свої улюблені журнали та взяли активну участь у вікторині «Що таке періодичні видання?», яка допомогла закріпити отримані дітьми знання.

А на завершення уроку періодики школярі виявили бажання стати нашими читачами.

 

 

                       Сагайдакові читання

Щороку в бібліотеці ім. І. Рядченко проходять читання віршів Чорноморського поета Василя Сагайдака. 22 жовтня, в день народження нашого видатного земляка його твори лунатимуть з вуст нашого підростаючого покоління, що висловлює в душі велику вдячність автору за той безцінний дар який він залишив по собі. Нам було дуже приємно бачити серед присутніх вдову поета пані Ірину Василівну Сагайдак. 

До участі в заході долучилися учні усіх шкіл міста Чорноморська, шкіл смт Олександрівка, с. Малодолинське та с. Бурлача Балка, а  учасники читань Напильникова  Дарія і Федоренко Марія (ЗОШ №7) та Фундук’ян Яромир (ЗОШ№1) підготували презентації, під супровід яких прочитали вірші. Поети не йдуть з життя. Їх життя продовжується у книгах, в поетичних рядках залишаються їхні думки, мрії. Саме таким запам’ятався любителям поезії Василь Поліонович Сагайдак.

 

    

 

 

 

 Час поэзии, посвященный Марине Цветаевой.

Мероприятие посвященное, его Величеству - КНИГЕ! 18 октября, библиотека им. И. Рядченко приняла в дар целую коллекцию книг, собранную на протяжении многих лет поэтессой г. Черноморска Натальей Калашниковой. Также Наталья Робертовна является поклонником творчества поэтессы серебряного века Марины Цветаевой. Именно изучению цветаевской судьбы Наталья посвятила большую часть своей жизни. Ее хорошо знают в нашем городе как поэта и барда - интересную и своеобразную исполнительницу. Но на встрече с читателями Центральной городской библиотеки им. И. Рядченко Наталья Калашникова говорила не о себе, она желала всем сердцем вспомнить о ней – о Марине Цветаевой, самом искреннем поэте XX в., чье художественное наследие вызывает всевозрастающий читательский интерес и в наши дни.

 

  

 

   

                                     

 

 

Літературно - музична вітальня

"Відвага, мужність і честь".

Споконвіків на Свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників, Це дуже давня традиція і походить ще з часів Київської Русі. Тому й козаки вважали Присвяту Богородицю своєю заступницею і покровителькою. Священною для кожного козацького лицаря на Січі була Покровська церква. Від її порогу січовики вирушали на захист рідної землі. Повернувшись щасливо з походу, дякували Небесної цариці на збережене життя.

Їй вклоняються й зараз. Збройні сили України своїми традиціями зобов'язані козацтву. Багато століть лунають над нашою землею пісні, які славлять козаків.  Тож хай живе й донині слава козацька, слава Україні.

Сьогодні в Центральній міської бібліотеці ім. І. Рядченка пройшла літературно-музична вітальна «Відвага, мужність і честь», присвячена потрійному святу – Свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День Захисника України. Ця зустріч – подорож, присвячена славетним сторінкам історії від козацької доби до сучасності. Гості свята подорожували разом з Народним хором «Надія», та вокальним ансамблем «Закохані в пісню» Чорноморського Палацу культури під керівництвом Віри Сокур . З особливою вдячністю присутні вітали Захисників України Реула Руслана (учасник бойових дій) та Коршунова Олексія (керівник об’єднання ветеранів АТО м. Чорноморськ), також на нашому святі була присутня начальник відділу культури Чорноморської міської ради Крістанова Юлія Анатоліївна. Атмосфера вечора була теплою та дружньою. Закінчилась зустріч словами директора Центральної бібліотечної системи м. Чорноморськ  Лещенко Євгенії Григорівни: «Сьогодні ми усвідомлюємо, що ми – великий народ, у якого є своя історія, рідна материнська мова, чарівна милозвучна пісня, спільна молитва – все це єднає нас та переконує, що завтра все буде добре!».

 

 

 

 

 

 

 

«Рід козацький - невмирущий»

В міській дитячій бібліотеці пройшла зустріч з цікавою людиною - письменником, художником Олегом Дряміним. А ще, він спадковий козак, отаман війська вірних козаків чорноморських  ім. гетьмана Б.Хмельницького.

На початку заходу  Ільїна О.Я. розповіла про героїчні походи козаків, козацьку культуру та побут, згадала про легендарних козаків Байду Вишневецького та Івана Сірка.

Учні Чорноморської гімназії, які прийшли на захід, уважно слухали Олега Йосиповича, який презентував свою книгу «Козаки - письменники Одещини». О.Дрямін привернув увагу дітей цікавою розповіддю про історію свого роду, бо він є нащадком козаків, розповів  як живуть та чим займаються сучасні козаки. Учні також дізналися про козаків-характерників, що були наділені надздібностями, які допомагали їм в походах. Великий інтерес викликала розповідь про булаву та нагайку і  діти мали змогу потримати в руках справжні отаманські речі. Учні активно спілкувалися з письменником і задавали йому питання. Окрім виставки книг про козацтво була організована виставка малюнків О.Дряміна, яка також привернула увагу дітей.

Завершила захід  Калита О.І. - журналіст, письменниця. Вона розповіла про свого прадідуся, який теж був козаком і прочитала власний вірш, присвячений українським козакам.

 

 

 

 

   

 

 

 

Вечір відпочинку  "Вік життю не завада". 

 

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. 4 жовтня в центральній міській бібліотеці пройшов вечір  відпочинку для людей золотого віку "Вік життю не завада". . Поки ми молоді, старість вбачається нам такою далекою і навіть неможливою. Нам здається, що ми завжди будемо молоді, але… Роки минають швидко і в якусь мить людина починає розуміти, що вона поповнює ряди бабусь та дідусів.  Але ж душа не старіє і здається їм, що так недавно ще ходили вони до школи, закохувалися, учились, мріяли, будували плани на майбутнє… і думали, як багато в них попереду… І в цей осінню зігрітий день і час, вітаючи людей золотого віку, хочеться сказати, поважайте дорогих вам рідних, будьмо чуйними у ставленні до них, бо це є наріжним каменем людяності. Поважаймо, шануймо, робімо добро!

 

 

 

 

  На изображении может находиться: один или несколько человек

 

 

Презентация лирического сборника "Вершина "Гордость" Анастасии Новацкой

 

Презентация лирического сборника "Вершина "Гордость" Анастасии Новацкой прошла в Центральной городской библиотеке. Творчество молодой поэтессы отличается эмоциональной и чувственной поэзией, которая трогает, побуждает, волнует, лишает покоя душу каждого человека. Встреча состоялась в необычном формате для гостей мероприятия, в виде интервью. Анастасия отвечала на вопросы не только ведущей, но и опытных мастеров поэтического слова. Читала свои стихи, поведала о том, что вдохновило ее на издание книги «Вершина «Гордость», делилась воспоминаниями, планами на будущее . Встреча прошла в дружеской и приятной атмосфере.

 

Нет описания фото.

 

На изображении может находиться: 2 человека  На изображении может находиться: 1 человек, улыбается, сидит, стол и в помещении

На изображении может находиться: 2 человека, люди стоят, люди сидят и в помещении  На изображении может находиться: один или несколько человек, люди сидят и в помещении

 

 

 

 

«Українська мова – мова єднання»

 

В Центральній міській бібліотеці ім. І. Рядченка пройшла церемонія нагородження почесними грамотами й пам'ятними подарунками талановитих чорноморських літераторів, які взяли участь у Загальнонаціональному конкурсі «Українська мова – мова єднання».

Організатор конкурсу заслужений журналіст України Юрій Анатолійович Работін, український поет, перекладач, журналіст, член журі - Анатолій Степанович Глущак та представник громадської організації «Дбайливе серце» Кущінський Сергій Іванович привітали чорноморських авторів: Валерія Демиденко, Леоніда Кулаковського, Леонтія Павлюка, Олександра Кривошапку та Валентину Штельмах. Почесною відзнакою "Українська мова - мова єднання" нагородили письменницю, члена НСПУ Валентину Олександрівну Сидорук. На честь конкурсантів заграли на бандурах дует учениць Дитячої школи мистецтв ім. Л.Нагаєва Борщова Валерія та Ліщук Софія, керівник Іванцова Ірина Яківна. Наприкінці заходу директор міської бібліотеки ім. І.Рядченка Лещенко Євгенія Григорівна побажала письменникам та поетам натхнення, цікавих нових творів, високих досягнень, міцного здоров’я та благополуччя.

 

   

 

 

 

 

   

 

 

«Даруй книзі друге життя»

 

Бібліотечний урок з елементами костюму  та майстер-клас провели бібліотекарі відділу мистецтв Міської дитячої дитячої бібліотеки для учнів 3-А класу НВК.

Існує такий вираз:  «Моя книга - моє обличчя».  Що треба робити, щоб книжка довго жила? Навчати дітей ремонтувати книги. Виховувати повагу до книги. Не можна загинати сторінки книжки, а також закладати її олівцем. Від цього книжка псується, сторінки відриваються, мнуться.

На уроці діти навчилися, як врятувати книгу. Для цього вони разом з бібліотекарями стали  «лікарями» та з задоволенням одягли лікарняні капелюшки.  Але вони незвичайних пацієнтів, а книги.

Кожна людина, коли захворіє звертається до лікаря. Він визначає хворобу, ставить діагноз і призначає ліки. Так і з книжковими хворобами.  Але треба пам’ятати, що «хворобу» книги легше попередити ніж лікувати. Ось і зараз, діти-лікарі встановили «діагноз» і почали «лікування» книжок. Разом з бібліотекарями учні підклеїли вирвані та розірвані сторінки за допомогою паперу та скотчу,  старанно «лікуючи» зіпсовані книжки.

Бібліотекарі розповіли учням, що якщо книга не дочитана до кінця, треба скористатися закладкою. Тому, після бібліотечного уроку  провели майстер-клас - зробили гарні закладки, які діти  будуть використовувати для своїх книжок.

Під час заходу до уваги дітей була представлена креативна виставка-інсталяція «Дітям про книгу», де вони ознайомилися з правилами користування книгою та корисними порадами для читачів.  

 

 

   

 

                            

 

 

Свято Дня Державного прапору та Дня Незалежності на майданчику біля бібліотеки ім. І.Рядченка

 

До Дня Незалежності  на майданчику біля бібліотеки  відбулося свято. Щороку бібліотекарі  традиційно виставляють книжкові виставки до Дня прапора та Дня Незалежності країни та новинки сучасної літератури. А також бібліотекарі дарували книжки місцевих письменників та поетів.  Готують стіл з українськими стравами та пригощають гостей свята.  В цей день місцева майстриня Варвара Гоцуляк приходить до бібліотеки зі своїми виробами, також вона проводить майстер-класи не тільки для дітей, але і для дорослих – майструють браслетки, виробляють бантики, віночки з національною символікою.  На святі звучали українські пісні.

 

 

 

 

 

 

 

 

Серпнева зустріч з поетами м.Суми та м. Бердичів

Напередодні найголовнішого свята Дня Незалежності України проходить ціла низка заходів присвячених дню народження країни. В нашій бібліотеці ми зібралися на літературну зустріч творчих людей.

Про сучасних поетів нашої батьківщини відомо не дуже багато, хоча вони живуть серед нас. Здавалося б, звичайні люди. ... Але в суєті постійних турбот вони не перестають дивуватись красою рідної землі, бачити те, що для багатьох з нас стало звичним і непомітним. Вони вчать нас пишатися своєю країною, переконують нас про те, що таланти народжуються, живуть і створюють геніальні твори у кожному куточкку нашої країни.

Сьогодні у нас в гостях знайомий всім нам поет і прозаїк, керівник літературного об'єднання ім. Володимира Домріна - Леонід Кулаковський, і його друзі з міста Суми та Бердичева, це - голова літературного об’єднання «Літера» - Меланич Віталійчний, поетеси Гусак Богдана, Петренко Світлана і Булахова Ірина  та Зубков Миколай – дипломант 1-го ступеню конкурсу  «Україна очима дітей»– м. Суми. Поетеса Столярчук Світлана м.Бердичів . Ми раді були познайомитися з новими літераторами і їх творчістю. Музикальні паузи прозвучали Марії Котляренк.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проблемні питання до спеціаліста Першого одеського бюро правової допомоги

 

Протягом року у третій четверг тижня кожного місяця в Центральній міській бібліотеці приймають спеціалісти Першого одеського бюро правової допомоги. 

 

На зустріч з головним спеціалістом «Перше одеське бюро правової допомоги» Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги" Дімовою Тетяною Василівною прийшли мешканці міста послухати лекцію за темою «Проблемні питання спадкування».

Під час заходу Тетяна Василівна розповіла про види спадщини, проблемні питання вступу до спадщини та порядок спадкування у разі пропущення строку на прийняття спадщини.

Далі присутнім, яким потрібна була консультація, мали нагоду її отримати безпосередньо спілкуючись з головним спеціалістом «Перше одеське бюро правової допомоги» Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги".

 

 

 

 

 

 

             ЇЇ величність - Жінка

У центральній міській бібліотеці відбулася презентація нових книг трьох українських авторів – Арсенії Великої, Валентини Сидорук і Олени Боровської. Особливість цієї презентації і в тому, що в центрі всього заходу була Жінка, оскільки головними героїнями їх творів теж є жінка.  Одеська письменниця Арсенія Велика представляла (заочно) книгу «Жінка у лахмітті правди» - філософський твір про роль і місце жінки у сучасному світі. Валентина Сидорук  - свою нову книгу «Королева» - про нелегку долю української письменниці, лексикографа, археолога, театральної акторки Наталени Королевої, яка жила і діяла у 20 ст. Вона розповіла, що сильна воля і дух цієї жінки зачепили її за живе і спонукали написати книгу і як доводилося по крупиці збирати інформацію під час роботи над твором. Дебютом став вихід і прем’єра книги нового Олени Боровської. Вона представила книгу «Homo spiritus» - книга-порада для жінки, яка бажає знайти себе, розкрити свій потенціал, здійснити свої мрії та бути щасливою.

 

 

 

 

 

Знай про Європу більше

У відділі 5-9 класів дитячої бібліотеки до Дня Європи в Україні провели огляд біля книжкової виставки «Знай про Європу більше». Матеріали по цій темі надійшли  з представництва Європейського Союзу в Україні за програмою «ЄС на книжковій полиці» - бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні.

Ігрові та пізнавальні матеріали з виставки стали корисними багатьом підліткам, що цікавилися темою навчання в Європі  та майбутніх подорожей до Європейського Союзу.

 

 

                          

Літо – час шкільних канікул, коли діти відкривають світ і себе в цьому світі. Літні читання сприяють створенню комфортного бібліотечного  середовища, популяризації нових книг, проведенню цікавих заходів, творчих конкурсів, Інтернет-спілкуванню. Якщо протягом навчального року у школярів переважає “ділове читання”, то влітку весь свій вільний час діти можуть присвятити читанню і улюбленим захопленням. Літо для бібліотек – це пора творчості, фантазії, активізації усіх  форм індивідуальної та масової роботи з читачами-дітьми, можливість ближче пізнати їх.

В цьому році бібліотек філія №3 запланувала провести такі заходи під час літніх канікул: бібліолото «Пізнай героя казки», розважально-пізнавальна гра «Мульті-пульті-весела планета», літня альтанка «Літо,літо миле, я дитя щасливе», Виставка-подорож «Таємниці планети фантастики та пригод»

   

   

У  Центральній міській бібліотеці - театрізовані вистави, майстер-класи, перегляди мульфільмів, ігри, екскурсії та багато інших цікавих пропозицій для дітей шквльного табору.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Шкільний табір в дитячій бібліотеці.


 

Нарешті невгамовні дитлахи дочекалися чудовоі пори- літніх канікул! Майже кожного дня дитяча бібліотека м.Чорноморська гостинно зустрічає і пропонує зануритись у світ книг та розваг маленьких читачів,які в цей час відпочивають у пришкільних таборах міста.

5 червня до нас завітали дітки з табору при школі 2. На них чекала цікава ігрова програма. Малята також переглянули лялькову виставу і попробували себе в ролі артистів-ляльководів.

Це було жваво,смішно та весело!

6 червня до нас завітали діти з таборів школи №1 1-А, 1-В кл. та ЦНТТУМа .

 

 

Діти переглянули книги з виставки «Чарівний світ Пушкіна», бібліотекар Цедрик М.Г. розповіла дітям про життя та творчість письменника, провела вікторину по казці «Сказка о рыбаке и рыбке». Після вікторини у відділі мистецтва школярі подивилися мультфільм по цій казці.

А бібліотекар відділу мистецтв Суглоб Т.М. познайомила дітей з відділом  та розповіла цікаві факти про літо.

 

 

11 червня в бібліотеку завітали діти з НВК (65 чол.).  Цього разу для школярів підготували: екскурсію по бібліотеці, урок гарної поведінки "Впізнай себе", лялькову виставу "Давайте жити дружно". А наприкінці, в бібліотечному кінозалі, дітвора з задоволенням подивилася мультфільм.

 

 

                           

Сьогодні в бібліотечну подорож вирушили діти з літнього табору шахово-шашкового клубу (1-3 класи).

Перша зупинка - у відділі 1-4 класів, познайомила дітей з захоплюючим світом дитячих книг та журналів.

Друга зупинка - у відділі 5-9 класів. Цікава та загадкова мандрівка «Ці незвичайні динозаври» захопила і здивувала дітлахів.

Заключна зупинка цікавої екскурсії бібліотекою - у відділі мистецтв. Тут малята познайомилися з виставкою «Світ дитячої творчості», подивились виставу бібліотечного лялькового театру «Буратіно», а на завершення - улюблений «Єралаш». 

   

                                    

 

            День батька

Нове державне свято День батька, починаючи з 2019 року, буде відзначатися в Україні в третю неділю червня. Цьогоріч свято припадає на 16 червня.

День батька святкують у 80 країнах світу. А з'явилося свято в Америці у 1909 році. Якась місіс Додд з міста Спокан виступила з ініціативою створення дня в році, коли б діти могли висловити подяку і шанування своїм дбайливим татусям. Таким чином вона увічнила пам'ять свого батька, який, коли залишилася вдівцем, зумів виховати шістьох дітей без матері.

   

Сонечко в долоньках до Дня захисту дітей

Дитяче свято до Дня захисту дітей провели на майданчику біля дитячої бібліотеки.  На захід прийшли малята з дошкільного закладу №8.

Наступило літо і всі радіють сонечку, теплу, різнобарв’ю природи. І частинку цього різнобарвного літа вирішили подарувати малятам наші добрі друзі з арт-студії «Кисточка». На цьому святі творчості дітки малювали літній коктейль на березі моря. Святково-творчий настрій додавали і малюнки талановитих студійців на виставці «Магія рукотворної краси».

Чудові малюнки, гарний настрій, цікава вікторина «Герої дитячих книжок»  і наприкінці заходу  - танці під веселі дитячі пісеньки.

 

 

                                     

 

 

 

Презентація книг письменника Г.Щипківського

Час від часу центральна міська бібліотека запрошує до себе у гості відомих письменників та поетів. Цього разу до нас приїхав одеський письменник Геннадій Павлович Щипківський- член Національної спілки письменників України, заслужений діяч мистецтв України та лауреат Державної премії ім. Олеся Гончара.  Про творчість письменника та його біографічні сторінки розповіли в.о. директора Маркова О.В та письменниця, голова міського об`єднання письменників «Сузір`я», член НСПУ Сидорук В.О.  Геннадій Павлович згадав цікаві факти своєї біографіі і презентував курсантам Чорноморського морського коледжу ОНМУ та своїм  шанувальникам свої книги «Найда» та «Заполоч» та  монографію Петра Сороки «Епічна проза Геннадія Щипківського».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дивосвіт української вишиванки

 Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день кожен охочий долучається до свята, одягнувши вишиванку.

Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. Українська сорочка-вишиванка, - вона ввібрала в себе теплоту сонця і запах трави, шум гаїв і голубінь небес, всю розкіш землі і смуток чарівної пісні. Це не лише витвір мистецтва, а й наш оберіг. Бо закодована одвічними життєдайними знаками сонця, землі і води. І захищає така сорочка, й сили додає, й кохання береже…

 

До Дня української вишиванки у центральній міській бібліотеці пройшов незвичний для бібліотекарів захід – дефіле працівників бібліотеки в українських костюмах і вишиванках, яке було сприйняте оваціями зі сторони присутніх на заході глядачів. Більшість вишиванок, у які були одягнуті бібліотекарі, надані чорноморською майстринею-вишивальницею Варварою Гоцуляк. Варвара Іванівна є керівником клубу шанувальників народної творчості «Берегиня», вона відома своїми роботами не тільки в Україні, але й далеко за її межами. Є учасником міжнародних виставок і фестивалів в Іспанії, Греції, Болгарії, Франції та ін. країнах. Вона й була почесним гостем бібліотечного заходу і залюбки розповіла про те, як працює над кожною вищиваною роботою, про різні техніки вишивок, про те, що символізують різні візерунки і кольори вишивок і які традиції українського народу пов’язані з ними. Багато робіт Варвари Іванівни були представлені на виставці-інсталяції, оформленій у читацькій залі.

 

   

 

   

 

 

Міська дитяча бібліотека провела флешмоб "Свято вишиванки" до якої долучилися учні 7 класу НВК та малята з Центру розвитку дитини "Софія"

 

               

 

                                  

 

Зустріч з поетами літературного об’єднання ім. В.Домріна  м.Чорноморська

У міській дитячій бібліотеці  відбулася напередодні дня міста.

Учні Української гімназії 7-8 класів мали змогу доторкнутися до поетичного слова, від якого ми збагачуємося духовно, підносимося над світом буденності, стаємо добрішими, емоційнішими, мудрішими. Про літературне об’єднання в нашому місті, яке існує вже багато років розповів Леонід Кулаковський - голова ЛІТО. Він запросив школярів, які мають бажання та творче натхнення взяти участь у конкурсі молодих літераторів, який незабаром відбудеться в Чорноморську.

Що надихає поета на написання віршів? Якими шляхами має пройти людина, аби переплавити почуття і емоції у слова, які зможуть доторкнутися до  найпотаємніших куточків душі? Про це розповіла наша гостя Зубрицька Олена. Своїми віршами вона змогла зачепити за живе присутніх на заході.

А ще, з великим задоволенням діти слухали Наталю Калашнікову, яка не тільки пише вірші, а й перетворює  їх у пісню. Адже авторська пісня - це вірші, народжені в музиці. Своїм зворушливим виконанням чудових пісень Наталя не залишила байдужим нікого в залі.

Запам’ятався школярам виступ Цедрик Марини, яка працює бібліотекарем в нашій бібліотеці та пише сценарії до лялькових вистав і талановиті вірші на різні теми. Зворушив присутніх вірш про собаку, яка замерзала в морозну снігову погоду,  і яку врятувала людська небайдужість. А ще сподобався вірш «Дурнушка» - дуже актуальний для підліткового віку.

Музичним вітанням для присутніх став виступ талановитої учениці гімназії Гермаш Віри, яка виконала фортепіанний етюд, а ще всі з зацікавленістю подивилися відео-ролики: «ЛІТО ім. В.Домріна» та «Чорноморськ».

Сподіваємося що всі, хто прийшов на нашу зустріч і познайомився з творчими людьми нашого чудового міста - отримали свою частку чарівної поезії для душі та доторкнулися до вічного.

 

Творча зустріч з Інною Васильковою

 

У Центральній міській бібліотеці імені І.І. Рядченка стало вже доброю традицією збиратися в затишному залі, щоб ближче познайомитися з новою книгою, автором або просто зустрітися зі старими друзями.

Отож, напередодні, дня міста поетеса Інна Василькова провела в читацькій залі нашої бібліотеки довгоочикувану творчу зустріч у колі друзів і колег по перу. В.о. директора Маркова О.В. представила Чорноморську подолянку - Інну Василькову. Багато цікавого повідала Інна Іванівна про свій життєвий, трудовий і творчий шлях, свою розповідь поетеса супроводжувала фотопрезентацією. На зустрічі були присутні цвіт літературного товариства одесити письменник, голова Одеської обласної організації НСПУ Дмитрієв С. В., письменник, заслужений журналіст України Р.Т.Кракалія, чорноморські поети, письменники та друзі Л.Ф.Кулаковський, Л.Павлюк, В.Деміденко, В. Павленко, Н. Калашнікова, Живилко В.П., Кривошапка О.Г., Р.Цаприко, художник А.Горбенко, Молодецька А.М., Ємцова В.В., директор ЗОШ №7 Чегаринський В.Г. , подружжя Шум та багато інших друзів, які привітали Інну Іванівну з прийняттям її в члени НСПУ й побажали творчого натхнення й благословення у всіх починаннях та яскравих зустрічей. На заході звучало багато поезії І. Василькової . Школяри ЗОШ №6 та №7 читали вірші з поетичних збірок «Я з тобою, моя Україно», «Чорний Айзберг» та «Тінь Терекона». Прикрасили піснями творчий вечір Сергій Батура (пісня на слова І. Василькової «Чорноморськ») та Ксенія Стеценко (пісня на слова І. Василькової муз. О. Голубєва «Не залишай мене одну»), Софія Аназарова (пісні "Маки", "Біля тополі"). Вдячна публіка дуже тепло прийняла Інну Іванівну Василькову, яка подарувала всім присутнім свою творчість. Її щирі вірші нікого не залишили байдужими.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Свято в бібліотеці

«Знайди своїх друзів між героями книг»

 

Під таким гаслом в дитячій бібліотеці пройшло свято - зустріч з письменниками, на яке завітали учні школи № 3, 4-в класу.

Захід розпочали з книжкового дефіле, а потім зав. відділом 1-4 класів Ільїна О.Я. запропонувала учням невеличку мандрівку в історію виникнення свята.

Окрасою свята став виступ учениці гімназії Гермаш Віри, яка талановито виконала Етюд на фортепіано.

На зустріч зі школярами були запрошені письменники з міста Одеси - Інна Іщук та Олексій Надемлінський.

Захоплено спілкувались діти з Інною Іщук. Вони активно  включились  в гру в рими, відгадували загадки, фантазували. Письменниця прочитала віршики зі своїх збірок, розповіла про головного героя книжки «Дельфиненок», історія якого захопила дітей своєю добротою і щирістю.

Олексій Надемлинський розповів учням про те, як несподівано став письменником, почав писати дитячі книги, навіть написав кулінарну книгу для дітей! Розповідь письменника супроводжувалася цікавим одеським гумором, тому діти щиро і весело сміялися та з задоволенням слухали Олексія.

Творча зустріч не залишила байдужими нікого, адже спілкування з письменниками допомагає доторкнутися до важливої таємниці народження книги, викликає інтерес та спонукає дітей до читання.

 

 

«Лідер читання року»

Вже стало доброю традицією на Тижні дитячого читання проводити конкурс «Лідер читання року». Цього року кращі читачі бібліотек Чорноморська змагалися в форматі книжкового батлу.

Конкурсанти розповідали про свою улюблену книгу та змагалися за звання «Кращий читач - 2019».

Перед компетентним журі постав непростий вибір, адже найкращі поїдуть в Одесу, щоб представляти наше місто на обласному етапі конкурсу.

Дипломи переможця та подарунки отримали:

Мачинська Людмила (6-а кл.) - кращий читач Малодолинської бібліотеки-філії;

Ком’якова Ганна (6-а кл., ЗОШ №7) - кращий читач міської дитячої бібліотеки;

Попов Володимир (6 кл.) - кращий читач бібліотеки-філії с.Олександрівка.

Інші учасники конкурсу отримали сертифікати та подарунки - це Гіржева Ксенія, Дяченко Олександр, Радіонов Антон, Бікерські Віолета, Катеринчук Юлія. Всім учасникам та гостям конкурсу «Лідер читання року» міська дитяча бібліотека висловлює щиру подяку!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Український геній світового рівня"

 

У квітні 2019 року виповнилося 210 років від дня народження відомого письменника Миколи Васильовича Гоголя. Центральна міська бібліотека відзначила цю дату театральною постановкою за повістю Миколи Васильовича «Вечори на хуторі біля Диканьки» у виконанні театральної студії «Натхнення»( керівник Ірина Гринчак), бібліотекарів Оровець Н.О. і Прокоф’євої Л.М. та українськими піснями у виконання юної вокалістки Мирослави Корецької (будинок дитячої творчості). Про життєвий і творчий шлях письменника розповів відеофільм, підготовлений зав. юнацьким відділом Лєгєзою О.В. Наприкінці заходу в.о. директора ЦБС Маркова О.В. нагородила керівника театральної студії «Натхнення» Ірину Гринчак та її учасників грамотою і подяками.

 

 

 

 

   

 

 

                                     

 

455-рроків В. Шекспіру

 

До 455-річного ювілею від дня народження В. Шекспіра в Центральній міській бібліотеці пройшла низка заходів. Завідуюча юнацькім відділом Лєгєза О.В. та бібліотекар Берднікова В.В. підготували відеопрезентацію про життєвий і творчий шлях поета для школярів міських шкіл, які протягом останніх двох тижнів навідувалися до бібліотеки. Також переглянули уривки художніх фільмів за творами Шекспіра і провели вікторину.

 

 

 

 

27 березня - Міжнародний день театру.

В міській дитячій бібліотеці, у відділі мистецтв, діє театр ляльок «Золотий ключик». Сьогодні відбулась прем’єра лялькової вистави «Азбука ввічливості». До нас завітали дошкільнята Центру розвитку дитини «Софія» під керівництвом Чегаринської Катерини, з якими ми давні друзі.

Гарно зустріли маленькі  глядачі  головного героя вистави Їжачка та інших лісових мешканців, які навчили Бабу-Ягу ввічливим словам. 

Дітей дуже захопила гра «В країні ввічливих слів», яку провели бібліотекарі відділу.

 

 

                                       

Майстер-класу «Золота рибка»

Багато позитивних емоцій отримали діти від майстер-класу «Золота рибка» який провели в міській дитячій бібліотеці 27 березня. Уявіть собі, що малювати можна не тільки фарбами, але й пластиліном. Саме так незвично і пройшов у нас майстер-клас. Бібліотекар Федорчук Г.І. запропонувала малятам з Центру розвитку дитини "Софія" зробити "золоту" рибку. Робота була нелегкою, але цікавою. За допомогою бібліотекарів всі дітки впоралися з завданням. І рибки у всіх вийшли чудові та неповторні.

 

 

 

                                               

 

 «Наш Кобзар - наша гордість!»

 

Захід проводився для учнів школи № 2, 4-А класу "Візьму у руки  кобзар". Діти послухали розповідь бібліотекарів про життя та творчість Тараса Шевченко, яка супроводжувалася музичними паузами з творів Шевченка.  Цікавим для учнів стало читання віршів поета вголос, а наостанок всі подивилися відеоролик про життя маленького Тарасика.

 

 

Пори року: Весна

 

Дивиться сонечко у віконце,
В гості до нас прийшла весна
Ми заплескали в долоні,
Дуже чекали ми тепла ...
Сьогодні в нашій бібліотеці пройшов весняний майстер-клас для "сонечок" Центру раннього розвитку "Софія", на якому дітки робили букетики квітів і листівку.

   

 

   

 

Вербові «котики» - весняне диво природи. Якщо верба розквітла, значить до нас прийшла весна.  
Сьогодні діти молодшої групи школи дитячого розвитку «Софія» завітали до центральної міської бібліотеки ім. І.Рядченка, де познайомились з цікавою технікою по створенню чудових пухнастих гілочок верби - «котиків».

 

 

 

 

                          

 

Презентація книги «Відгомін барвистої мови»

21 лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова - це великий скарб народу.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови у дитячій бібліотеці відбулась презентація книги «Сказання про край Чорноморський» письменниці нашого міста, Матвієнко Людмили Валентинівни. Письменниця дуже цікаво розповіла присутнім учням 5 класу про те, як вона пише книги, та історію створення нової книги.

Людмила Валентинівна, натура творча, повела дітей у неосяжний світ своєї казки. Розповідь письменниці була настільки цікавою, що діти слухали її затамувавши подих. Розмова склалася по-справжньому дружньою, невимушеною. Цікавим для дітей також були виступи письменників літературного товариства «Сузір’я»: Островського Михайла Михайловича - поета-казкаря та народної майстрині, засновниці фестивалю «Серпневий заспів»  Штельмах Валентини Сергіївни, яка подарувала дитячій  бібліотеці свою книгу «Хай міцніє нитка роду».

Дякуючи нашим шановним письменникам, дитяча бібліотека отримала багато нових книжок у подарунок!

 

 

Чарівне серце

До Дня Святого Валентина дитяча бібліотека прикрасилася для своїх читачів. У всіх відділах бібліотеки до уваги відвідувачів представлені тематичні літературні експозиції, у відділі мистецтв провели майстер-клас "Чарівне серце" для учнів НВК.

Святий вечір, Святвечір, Багатий вечір

 Багата Кутя - це назви великого християнського свята, що проводиться ввечері, напередодні Різдва. Зі Святвечора починаються зимові свята - Святки, які тривають два тижні і завершуються святом Водохреща. Це свято постаралися відтворити у центральній міській бібліотеці за участю театральної студії «Натхнення», чорноморської майстрині Варвари Гоцуляк і ансамблю «Закохані в пісню» під керівництвом Віри Сокур.

 

 

                 Ярмарка книжных новинок                                          

Ярмарка книжных новинок прошла в Центральной городской библиотеке. Владимир Шовкошитный, известный украинский поэт, публицист, прозаик, директор издательства "Украинский приоритет" представил книжные новинки, как известных, так и новых авторов. Интересно и содержательно рассказал о каждой представленной на ярмарке книге. Также у нас в гостях присутствовали украинский поэт, прозаик, журналист, переводчик и главный редактор газеты "Літературна Україна" Бондаренко Станислав Григорьевич. Познакомил аудиторию со своими книгами и как поэт - читал свои стихи. Впервые к нам не только в библиотеку, но и город приехал известный культуролог, политолог, литературный критик, член Союза писателей Украины, член Всемирного писательского PEN - kluba и искусствовед Казахстана Жангожа Рустем Наилевич. И уже наши хорошие друзья Элла Леус и Наиль Муратов. Авторы представили свои книги, рассказали о сюжете произведений, заинтересовав присутствующих почитателей литературы.  На презентации книг Владимир Федорович Шовкошитный преподнес сюрприз Элле Леус - она стала лауреатом премии Петра Сороки за произведение "Високосный календарь".

 

 

 

 

 

 Ювілейний вечір Івана Рядченка

1 лютого2019 року центральна бібліотека м. Чорноморська відзначала ювілей поета, чиє ім’я носить вже понад 20 років – Івана Івановича Рядченка. У ці дні йому виповнилося б 95 років. Цій події був присвячений ювілейний вечір і відкриття міні-музею Івана Рядченка на базі бібліотеки. Зі слів директора ЦБС, Наталії Собко, основне завданням музею  - зібрати все те,  що допоможе зберегти світлу пам’ять про цього майстра слова. Бажаними гостями на заході були творчі люди, які особисто знали, тісно співпрацювали і дружили з поетом. Як, завжди, дуже цікавою була розповідь про Івана Івановича Світлани Лукіної – давнього друга нашої бібліотеки, а вірші поета у виконанні Світлани Павлівни не залишають нікого байдужим.

Поділився унікальними спогадами про Івана Рядченка його колега одеський поет Станіслав Стриженюк.

Одним із найбільш хвилюючих  моментів цієї події стала скайп-конференція з сином поета, прозаїком Сергієм Рядченко. Сам по собі людина неабиякої мужності, Сергій поділився і спогадами про батька, і роздумами про життя, і розповіддю про власну творчість.

Крім того, вірші поета прочитали Соня Ватан з 4 школи, Анна Денисюк з ЗОШ № 2, Вікторія Войткова і Єва Чорна зі школи №6. З невеликим вітальним словом звернулися до гостей вечора і чорноморські автори - голова ЛІТО ім. В. Домріна Леонід Кулаковський та головний спеціаліст відділу освіти Ірина Василенко. У Чорноморську, як розповів Леонід Кулаковський, готується видання книги вибраних віршів Івана Рядченка.

 

 

 

 

Підсумковий захід у ЦМБ "Кращій читач року - 2018"

 

В Центральній міській бібліотеці наприкінці 2018 року провели підсумковий захід "Кращій читач року". Переможці були визначені у наступних номінаціях: 
"Поціновувач класики" - Горєєв Рудольф Рашидович, "Бібліомарафонець" - Картелян Валентина Федорівна, "Шанувальник книг" - Дучева Таісія.

Всі номінанти отримали від бібліотеки новорічні подарунки.

 

 

 

 

Працівники бібліотеки розважали гостей на заході у незвичному для них амплуа-у цей передноворічний чарівний вечір вони перевтілилися у літературних персонажів , а присутнім залишалося відгадати їхні імена та надати якомога більше інформації про книги, герої яких були задіяні у театральних сценках.

 

 

 

 

 

 

 

 

Зустріч з психологом Катериною Бураковою

 

"Безпека дітей" - питання, яке хвилює кожного нормального батька і матір. Як захистити дитину, убезпечити його від фізичної та психологічної травми? Питання неоднозначне і вимагає глибокого підходу з точки зору віку, статі, місця проживання і багатьох інших факторів. По цій темі в нашій бібліотеці пройшла зустріч з психологом Катериною Буракова.

 

 

Знання - найкраща профілактика

1 грудня по всьому світу відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом..

Тому в рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в бібліотеках міста були організовані профілактичні заходи, тематичні зустрічі та виставки-поради. Головне місце в проведених заходів  для підлітків приділялися теми профілактики ВІЛ / СНІДу. Бібліотекарі заходів звертали увагу молоді на той факт, що кожна людина несе особисту відповідальність за захист від зараження як самого себе, так і інших. Тільки знання і самоконтроль зможуть захистити від невиліковного захворювання СНІД.

1 грудня  бібліотека ім. І. Рядченка провела інформ-акцію «Разом проти СНІДу». Це не просто дата, а можливість нагадати всім, що цей страшний  недуг  може торкнутися будь-якої  людини.

Головне завдання акції - привернути увагу до проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу, донести до кожного правильну і повну інформацію про хвороби, допомогти захистити себе і своїх близьких.

 

Ці буклети роздавалися перехожим бібліотекарем ЦМБ ім. І.Рядченка Жаріт М.І.

 

     

 

 

Проект «PUBLIC HEALTH»

 

Цікава зустріч з медичними працівниками ІББ на ВТ пройшла 28 листопада в центральній міській бібліотеці. Вакцинація і епідемічна ситуації в місті, такими були теми нашої бесіди. Про епідемічну ситуацію з кору, грипу, ГРВІ та про профілактичні заходи розповіла госпітальний епідеміолог Болдескул Ірина Петрівна. За другою темою «Актуальність вакцинації» дуже докладно і доступно розповіла обласний тренер з ефективного консультування з питань імунізації, лікар-педіатр Татарчук Лариса Миколаївна. Обидві теми доповнили один одного, присутні задавали багато питань, на які отримали професійні відповіді. В рамках проекту «PUBLIC HEALTH» зустрічі з медичними працівниками будуть проводитися щомісяця з найбільш актуальних питань.

   

 

 

 

«Читай зі смаком!»

«Читай зі смаком!», під такою назвою відкрилася книжкова виставка-інсталяція в Центральній міській бібліотеці ім. І. Рядченка. Діяти книжкова виставка буде протягом тижня.

Цього року в межах проекту секції УБА «Display-кросинг» бібліотека приймає участь у новій мобільній книжковій виставці 2018, яка подорожуватиме всією Україною.  Мета цієї виставки – популяризація книги, яка формує інтерес через колірне, смакове і асоціативне сприйняття.

Виставка включає в себе 3 тематичних, актуальних книжкових модулів (простіше кажучи розділів виставки).

1. Зі смаком ванілі – це книги про моду й красу, дизайн

2. Зі смаком кави  - книги у жанрі детектив, трейлер

3. Зі смаком кориці - книги про чари, магію, жанр літератури фантастика, фентезі.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку книг на будь-який смак!

                       

   

 

  

 

 

                             

 

 

 

День української писемності і мови у бібліотеці

Два свята об’єдналися в одне на заході, що пройшов у центральній міській бібліотеці 14 листопада – День української писемності і мови і 180-річчя від дня народження  І. Нечуя-Левицького – відомого українського письменника.  Програма заходу була насиченою  і нагадувала собою театралізоване шоу.  Організатором цього дійства стала бібліотекар юнацького відділу, керівник театральної студії «Натхнення» Гринчак Ірина Богданівна. Сцена була оформлена в національному стилі і являла собою світлицю української хатини. Спочатку разом з ведучими Сирбулом Максимом і Пилипенко Лізою ми поринули в історію розвитку і становлення нашої мови і писемності.  Потім найменші наші учасники Кохан Вероніка, Бондаренко Ліза, Стаднік Софія і Бонєв Данило читали вірші і гуморески. Друга частина заходу була присвячена Івану Нечую-Левицькому. Тут ми з допомогою відеопрезентації, підготовленої зав. юнацьким відділом Лєгєзою О.В., познайомилися з основними віхами його життя. А театралізовані сценки з творів письменника «Параска і Палажка» і «Кайдашева сім’я» занурили нас у бурне життя українського села ХІХ століття. Ну, і яке ж свято без української пісні. Їх виконали наші молоді вокалісти – Марія Котляренко і Мирослава Корецька.

 

 

 

 

   

 

 

Презентація збірки творів чорноморських школярів

13 листопада у центральній міській бібліотеці відбулася презентація збірки творів молодих авторів шкільного віку під назвою «Летіть,  журавлики». Ініціатором виходу такої збірки і її редактором стала голова Літературного товариства «Сузір’я» Валентина Сидорук. У залі зібралися самі автори, їх друзі, батьки, вчителі, місцеві літератори і гості з Одеси – письменники Купцова Любов і Муратов Наіль. Привітала дітей з виходом цієї  книжечки начальник відділу культури Крістанова Ю.А., при чиїй фінансовій підтримці і змогла побачити світ ця збірка. Вона висловила надію, що це не остання збірка і запевнила у своїй підтримці молодих талантів. Сама збірка була поділена на дев’ять розділів за тематикою. Кожну тематику і їх авторів представляли вже визнані місцеві письменнники, учителі – Сидорук В.О., Матвієнко Л. В.,  Живилко В.П., Кривошапка О.Г., Молодецька А.М., Петкова О.І., Купцова Л., а діти читали свої твори і ділилися враженнями, що спонукало їх до написання того чи іншого твору. Наприкінці Наіль Муратов, який є членом журі Міжнародного конкурсу літератури для дітей «Корнійчуковска премія», запропонував дітям приймати участь у цьому конкурсі і порадив їм ще багато працювати, щоб стати справжнім автором, а місцевим письменникам -  організувати літературний гурток для дітей.

 

 

 

   

 

 

 

 

Дорогами війни – дорогами безсмертя

25 жовтня для учнів НВК 5-9 класів провели літературно-музичну композицію «Дорогами війни – дорогами безсмертя» присвячену 74-й річниці визволення України від нацистських окупантів. Захід проводили у відділі мистецтва. Ведучі – Суглоб Т.М. та Арямнова Л.Л. розповіли про страшні роки війни, яка увійшла в кожну сім’ю, про визволення України від фашистських загарбників.  Всі присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих в роки війни,  потім подивилися уривок з фільму «Визволення України». Потім читали вірші про війну та слухали пісні воєнних років «Темная ночь», «Память, память», «Журавли».  Наприкінці заходу Арямнова Л.Л. познайомила дітей з книжковою виставкою присвяченою визволенню України «Дорогами війни – дорогами безсмертя» і запропонувала взяти книжки воєнної тематики, щоб почитати вдома.

    

 

                                              

 

Міській дитячій бібліотеці м.Чорноморська - 50

18 жовтня Міська дитяча бібліотека м.Чорноморська відсвяткувала 50-річний ювілей.

 

 

На свято були запрошені читачі, колеги, друзі, колишні працівники бібліотеки, представники міської влади, депутати.

 

 

Щирі, теплі слова привітань, подарунки та грамоти від начальника відділу культури і туризму Крістанової Юлії Анатоліївни.

 

 Від колег, бібліотекарів привітала методист обласної дитячої бібліотеки ім.Катаєва  Москальова Тетяна Григорівна.

                                  

А читачі – учні Української гімназії привітали улюблену бібліотеку яскравими квітами і віршами.

 

                                              

Доповнили наше свято веселі танці у виконанні наших друзів з естрадного ансамблю «Незабудки» Малодолинського будинку культури.

 

Багато добрих слів та привітань у адресу дитячої бібліотеки було сказано в цей день, адже на свято прийшли друзі, з якими бібліотека давно і плодотворно співпрацює.

До ювілейного заходу підготовлено слайд-презентацію «50-річному ювілею присвячується» та фото-стенд «Від минулого до майбутнього». Ведучі святкового дійства -  зав. дитячою бібліотекою Єргієва Т.П. та зав. відділом   1-4 класів Ільїна О.Я. нагадали присутнім найважливіші події в історії дитячої бібліотеки, про сьогодення, про її успіхи і плани на майбутнє.

А ми, як і 50 років тому, завжди раді бачити шанувальників ЇЇ Величності Книги в стінах нашого книжкового храму.

   

 

                                  

 

 

Творча зустріч з В.Ременюком

Цікава зустріч відбулася у центральній міській бібліотеці з автором і виконавцем своїх пісень, поетом і прозаїком Валерієм Ременюком. Сам він уродженець м. Виборга Ленінградської області, але народився в Україні у Чернівецькій області, школу закінчив у м. Біла Церква. Кожного разу він користується нагодою відвідати рідні місця свого дитинства, поспілкуватися рідною мовою. Наше місто стало останнім у творчому турі містами України, куди, крім нас, ввійшли ще міста Київ , Біла Церква і Одеса. Хоча, треба відмітити, що автор неодноразово був гостем міста, чотири рази приймаючи участь у арт-фестивалі «Провінція у моря». Цікава розповідь з ключових моментів особистого життя і історії нашої країни перемежовувалася поетичними творами і власними піснями під гітару. Але не тільки цим обмежилася зустріч з читачами. Автор представив дві свої нові прозові книги, адресовані читачам  під росткового віку. Це «Маршрут Гулябіна», «Компенсатор».  Презентуючи їх, він відмітив, що не тільки старається, щоб книги були захоплюючими, але й пізнавальними. Нові книги бібліотека отримала у подарунок. Розповідь настільки захопила наших гостей, що наприкінці вона перейшла у діалог і закінчилася побажанням зустрітися знову у майбутньому.

 

 

 

«Осінній дивограй моїх років…»

Как всегда, в канун 1 октября центральная городская библиотека ждала своих гостей – людей старшего поколения. За праздничными столами, накрытыми к чаепитию со сладостями, их ожидала насыщенная развлекательная программа. Она включала в себя конкурсы на знание песен и мелодий, 60-х, 70-х, начала 80-х годов прошлого века  - время,  молодости наших гостей. Песни не только угадывались, но и напевались всем залом. В эту игру включилась и участница нашего вечера, бард Светлана Полинина, которая исполнила не только свои песни, но и запевала, а зал подхватывал популярные и народные песни. Музыкальный подарок прозвучал в исполнении нашей юной вокалистки, воспитанницы Детской школы искусств Лианы Долгих. Поздравили наших почетных гостей и представители благотворительного фонда «Скиния», черноморская вышивальщица  Валентина Штельмах, руководитель театральной студии «Натхнення» Ирина Грынчак, которая прочитала очень трогательное стихотворение о маме, поэт Леонтий Павлюк. Праздник получился задорным, увлекательным и по-настоящему веселым.

 

 

 

 

 

 

 

Зустріч з Г.П. Щипківським

Нещодавно у центральній міській бібліотеці відбулася творча зустріч з українським письменником, нашим земляком, Геннадієм  Щипківським. Представляючи цю творчу людину, заступник директора ЦБС Маркова О.В., ознайомила з багатим творчим доробком автора, який включає і поетичні збірки і прозові твори. Глибокий аналіз прози письменника, особливо новел, зробила голова Літературного товариства «Сузір’я» Сидорук В.О.: «Дивовижна працездатність у пана Щипківського: чи не щороку народжується новий твір! А чого варті об’ємні  романи «Товтри», «Лють»! Здогадуюсь, скільки довелося автору перечитати документів!».  Своє захоплення поезією Геннадія Щипківського висловив член місцевого осередку товариства «Просвіта» В.П. Живилко і підтвердив свої слова прикладами з віршованих творів автора.

   

 

 

Сам Геннадій Павлович розповів не тільки про свою творчість, але й зупинився на життєвому шляху, насиченому різноманітними подіями, які не раз спонукали до написання тих чи інших творів.  Останній із них, який автор анонсував присутнім, була новела «Ніна», робота над котрою була закінчена майже напередодні зустрічі. Наприкінці зустрічі всі бажаючі мали можливість придбати книги письменника, а бібліотека отримала у дарунок перевидану трилогію «Товтри».

 

 

 

Літературно-музична вітальня "Певец гор"

 

Чудовий та чуттєвий захід, присвячений пам'яті талановитого письменника Расула Гамзатова, підготувала та провела у Олександрівському БК завідуюча Олександрівської бібліотеки Коломієць Світлана Василівна. 

Р.Гамзатов став автором чудових віршів, на які написані десятки відомих пісень, такі як "Журавлі", "Исчезли солнечные дни", "Разве тот мужчина" та ін., які свого часу виконували Муслим Магамаєв, Марк Бернес, Валерій Леонтьєв та інші відомі виконавці.
Серед гостей заходу були постійні відвідувачі бібліотеки та ОБК, представник пос.адміністрації смт.Олександрівка, а також багато вчителів Олександрівської школи, які також цікавляться історичною творчістю автора бесмертних творів. Гості із цікавістю та захватом слухали вірші Р.Гамзатова, продивились кліпи з піснями на його вірші, зняті на телебаченні за життя автора. Відеопрезентація, присвячена письменику не лишила байдужим жодного з присутніх.
Такі зустрічі наповнюють душу, комусь нагадують юність, комусь дитинство, комусь перше кохання, але жоден не лишається осторонь.

 

 

 

 

. И на встрече звучала поэзия Р.Гамзатова в исполнении Кальяновой Раисы Васильевны, Упыренко Любови Ивановны, Кодрик Татьяны Александровны.А Кабулова Лариса Борисовна выразила большую благодарность о прекрасно проведенном времени. В подготовке мероприятия также принимал участие Александровский дом культуры.

Презентація книг Василя Павленка

 

У Центральній       міській  бібліотеці ім. І.Рядченка пройшла презентація двох книг Василя Павленка чорноморського поета і прозаїка, члена Національної спілки письменників України, першого володаря літературної премії імені В. Сагайдачного.  Це книги «Шостий поверх над морем» і «Вибрані поезії».  Творчість Павленка – це спогади про рідне село, про своє дитинство і кохання, а ще небайдужий погляд на історію України та її непросте сьогодення… У залі зібралися родина Василя Павленка, щирі друзі, колеги по перу і шанувальники його творчості. Їх вітальні слова підкреслювали велику повагу до творчості автора, високо оцінювали його літературний талант. Серед них – Литовченко В.О., Сидорук В.О., Павлюк Л.М., Матвієнко Л.В., Василькова І.І., Корнійчук В.М., Калита О.І., Живилко В.П., Котляренко В. В. В свою чергу Василь Васильович висловив щиру подяку всім, хто допоміг видати і презентувати його нові книги і розповів, що найбільше він отримує задоволення, коли працює над новим твором. Від імені відділу культури і працівників бібліотеки автора привітала директор ЦБС Собко Н.М. Музичним подарунком для автора став виступ його внучки Марії Котляренко – переможця фестивалю «Еолова арфа», який цього року відбувся у Греції. Вона заспівала дві пісні «Не питай мене», «І тільки сниться пісня солов’їна» і своїм проникливим виконанням покорила весь зал.

 

 

 

Литературному объединению им. В. Домрина - 35

 

Июль месяц в Центральной городской библиотеке насыщен презентациями новых сборников поэзии. В честь 35-и летнего юбилея  ЛитО им. В.Домрина  22 июля в читальном зале библиотеки состоялась еще одна презентация  двух книг.  Это художественно-публицистический альманах «ПолиДом-3» и поэтический сборник Игоря Кистанова «Отзвуки сердца».

Открыла мероприятие директор централизованной библиотечной системы Собко Наталья Николаевна, а продолжил руководитель Литературного объединения им. В. Домрина Кулаковский Леонид Францевич. Леонид Францевич  рассказал об истории создания  объединения. Предоставил подборку материалов собранную о  ЛитО им. Домрина., а также почтили память тех литераторов, которых нет с нами, но оставили о себе память – поэтические сборники. Леонид Кулаковский презентовал сборник стихов Игоря Кистанова «Отзвуки сердца». И в память о поэте «домринцы» читали стихи И. Кистанова.

   

 

 

   

На презентацию были приглашены члены литературного объединения, знакомые  и друзья, а также коллеги по перу из г. Подольск (Котовск). Поэты делились воспоминаниями. Иван Гаврюк рассказывал о первом знакомстве с метром поэзии Владимиром Домриным. О том,  как создали литературную студию «Бриз» (переименованную в ЛитО им. В.Домрина). Инна Василькова некоторое время возглавляла ЛитО Домрина, принесла афишу и напечатанные стихи в местной газете "Черноморский маяк", которые сохранились в ее архиве.

Многие из студийцев выходили и читали свои самые лучшие стихи, которые вошли в  художественно-публицистический альманах «ПолиДом-3», это Юлия Переплетчик, Анатолий Коломойцев, Наталья Калашникова,  А. Кривошапка.

 

 

     

Гости из Подольска поздравили юбиляров памятными подарками, и, конечно же, литературными сборниками литературного объединения «Лира». Руководитель литературного объединения «Лира» Казначеева Екатерина и ее коллеги  Людмила Шиманская, Михаил Низовцов, Валентина Присяжная и Светлана Пирогова также поделились своим творчеством.

 

 

 

                                                     

Был на юбилее член Национального Союза писателей Украины Глущак Анатолий Степанович. Кроме поздравлений и творческих успехов  пожелал литературному цеху выходить на выставки международного книжного фестиваля «Зеленая волна», на выставку-форум «Украинская книга на Одесщине» и подобные книжные ярмарки и обязательно представлять свои объединения и поэтические сборники более широкому кругу читателей.

 

Встреча прошла в тёплой домашней обстановке,  Ольга Ксенофонтова создала видеопрезентацию о «домринцах», звучали песни в исполнении Николая Журенко «Теплый дождь» и Сергея Батуры «Бирзула». В завершении встречи все члены ЛитО им. В. Домрина получили в подарок от библиотеки одну большую книгу, но вкусную - это торт. В свою очередь библиотека получила от авторского цеха два сборника стихов вышедших накануне, это альманах «ПолиДом-3» и автора И. Кистанова «Отзвуки сердца». В читальном зале к 35-и летнему юбилею ЛитО им. В. Домрина оформлена выставка сборников поэтов.

 

 

                       

 

Три зустрічі, три презентації про війну на сході країни«Без права на слабкість»

Третя зустріч. Сьогодні Україна переживає не найкращі часи. В  країні йде неоголошена війна. Одні намагаються розпалити ще більший конфлікт, а інші захищають незалежну державу. І ці «інші» - є патріоти нашої країни. До таких людей можна віднести Андрія Кириченко. Він не тільки майор ЗСУ, який проходив службу в 72-й окремій механізованій бригаді, а й автор поетичних збірок "От така війна..." (2017) та "Це наша правда!" (2018).

У Центральній міській бібліотеці пройшла презентація другої збірки поета з Білої Церкви Андрія Кириченка. Збірка  «Це наша правда» - це вірші очевидця-фронтовика сучасного покоління, просочені болем і жорстокістю, любов’ю та  ніжністю. Слухаючи, як автор читає свої вірші, можна було побачити його емоції. Це емоції людини, яка при згадці знову переживає страшні моменти свого життя. На презентації Андрію задавали багато питань про його творчість та звичайно ж про бойові дії на сході колеги по перу: В.О. Сидорук, О.Кривошапка, В.Живилко, Л. Павлюк, учасники АТО та люди небайдужі до поезії, яких бібліотека запросила на захід.  Мабуть Андрій дуже скромна людина, про себе розповів у такій військовій формі: народився, учився, живу та зовсім трохи про родину. У  відповідь  про творчість, особливо військову,  намагався підібрати зі збірки черговий вірш, щоб донести до людей правду, яку ми не почуємо з екранів телебачення та не прочитаємо у пресі. Читання віршів Андрій Кириченко супроводжував фото слайдами, зробленими на передовій. В кінці зустрічі А. Кириченко подарував бібліотеці свої поезії, а також була можливість придбати на презентації збірку з автографом автора. У свою чергу чорноморські письменники і поети подарували свої книги та збірки Андрію.

 

   

    

                                              

 

Друга зустріч письменників зі своїми пошановувачами відбулась 7 липня. На цей раз до бібліотеки ім. І.Рядченка прибули як автори, так і укладачі книг про війну. Проект випуску такої книги, названої "Слово про війну" зародився у Житомірі, там же пройшла перша її презентація. Це перша книга з запланованої серії новел та історій про війну в Україні. Один з її авторів та укладач Василь Піддубний, який сам брав безпосередньо участь у АТО приїхав до нас на презентацію цього збірника оповідань та соавтор Олена Кондратюк з Київа.  Василь Піддубний розповів про авторів, які війшли до збірки,  дуже відверто і щиро розповідають про бійців АТО, добровольців, волонтерів, про патриотичнке почуття до країни у своїх історіях, а також про тих, хто вміє чикати. Це історії сумні, сильні, емоційні та деякі з гумором. Отож до цієї книги війшов наш земляк Валерій Димиденко, який є волонтнром  з 2014 року, війшов до збірки з оповіданням "Иконы Песков". Обговорення книги та сучасних подій в Україні завершилося музичним подарунком від Руслана Шумського.

                                                

 

   

   

   

 

 

Перша зустріч.В Центральній міській бібліотеці стало доброю традицією збиратися на зустрічі з місцевими письменниками та поетами.  А презентація нової збірки  –  це завжди справжнє літературно-мистецьке свято для автора.

Отже цього разу  на презентацію збірки віршів та прози «Правда візьме верх» та «День добра»  Леонтія Павлюка зібралися чимало шанувальників творчості автора. До бібліотеки на презентацію прийшли знайомі, друзі так колеги по перу.  Розпочав творчу зустріч керівник літературного об’єднання Леонід Кулаковський, а далі сам автор розповів про свої збірки. До них пан Павлюк зібрав оповідання та вірші про рідну Україну, бо болить йому така біда чорна, яка розгорнулася над країною. Присутні з великим задоволенням слухали щирі, зворушливі патріотичні вірші Л. Павлюка та пісні. Вдячні слухачі побажали Леонтію Павловичу невичерпного натхнення і нових творчих успіхів. На завершення зустрічі  автор  подарував свої книги всім бажаючим.

 

 

                       

Літні табори в бібліотеках міста

31 травня в рамках літніх канікул в Центральній міській бібліотеці ім. І. Рядченко відкрилися двері для пришкільних літніх таборів. Така традиція у міської бібліотеки існує вже кілька років. Сьогодні у нас в гостях були два загону 1-2 класів ЗОШ №7. Перший день перебування в бібліотеці був для хлопців насиченим і цікавим. З привітанням, побажаннями і порадами перед присутніми хлопцями виступила завідуюча юнацьким відділом Легеза Олена Вікторівна. Далі співробітники бібліотеки запропонували дітям широку розважальну програму. Спочатку хлопців познайомили з залами бібліотеки, куди приходять дорослі читачі, потім в читальному залі методист Очагіна Л.Г. продемонструвала дітям веселі експерименти, які можна провести в домашніх умовах. Ну і звичайно, як же без книг і улюблених героїв в бібліотеці? Діти брали участь у конкурсах: «Змалюй казкового героя», «Вгадай предмет і якого з казкових персонажів він належить». А також спортивні ігри на свіжому повітрі.

Протягом роботи пришкільних таборів в бібліотеці дітей чекає цілий комплекс розважальних і пізнавальних заходів, підготовлених співробітниками бібліотек міста. Це і ігрові програми, інформаційно-пізнавальні ігри, літературні зустрічі, години здоров'я, вікторини, спортивні змагання, екскурсії. Діти зможуть пограти, зібрати пазли, подивитися мультфільми, почитати улюблені книжки і журнали, взяти участь в майстер-класах та багато іншого.

Протягом двох місяців: червня та липня Центральну міську бібліотеку ім.. І.Рядченка відвідували діти пришкільних таборів, трудових таборів, діти табору «Софійка» та табір шахматно-шашечної школи.

 

 

 

   

 

   

 

 

Отже в нашій бібліотеці "Музей цікавої науки" показав шоу для дітей шкільного табору. Хлопці отримали масу вражень, при цьому хлопчики й дівчатка були учасниками в різноманітних експериментах.

   

 

 

 

 

                                  

на фейсбуці можна подивитися відеофільм https://www.facebook.com/pg/%D0%91%D1%96%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D1%96%D0%BC-%D0%86%D0%A0%D1%8F%D0%B4%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B0-1441422659290394/posts/?ref=page_internal

 

Акція «Молодь в місті - молодь для міста»

В м. Чорноморськ проходила акція «Молодь в місті - молодь для міста» 2018 року. Вже котрий рік поспіль  центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді бере участь в цій акції. Та як завжди двері Центральної міської бібліотеки відкриті для творчої бригади трудового табору ЦСССДМ. У перший тиждень діти проходили заняття з психологом центру, Гурман Надією Анатоліївною по підвищенню впевненості в собі, заняття на командоутворення і розбиралися з тим, що таке активна життєва позиція. Одним з напрямків творчої бригади є профілактика негативних явищ у підлітковому та молодіжному середовищі, саме тому з ними було проведено два тригодинних заняття, які проводила Давкніс Наталіяю Олексіївна (директором центру) щодо профілактики різних залежностей, а також туберкульозу і ВІЛ / СНІД.

 

   

   

 

   

 

Презентация альманаха "ПАЛИСАДНИК"

Наиль Муратов, Элла Леус и Любовь Купцова,  -  что послужило поводом организовать с этими людьми встречу? Это презентация второго выпуска литературного альманаха «ПАЛИСАДНИК» в печатном издании.

Литературный альманах «ПАЛИСАДНИК» - современный сетевой альманах - представляет лучших авторов, пишущих на русском и украинском языках. Он  предназначен для широкого круга читателей  и был задуман как интернет-альманах, но с бумажным приложением.  Уже выпущены «Дайджест 2014-2016» и «Дайджест 2017-2018».

На презентацию «Дайджест 2017-2018» были приглашены ребята летнего лагеря  «Школы Лидера». Встреча проходила в теплой, непринужденной обстановке.  Учредитель и главный редактор, прозаик , драматург и беллетрист Элла Леус, соучредитель и писатель Наиль Муратов и поэтесса, прозаик и исполнитель авторской песни Любовь Купцова рассказали ребятам о литературном альманахе, о писателях и поэтах печатающихся в дайджесте.  Гости очень сожалели, что из Черноморска нет ни одного автора, произведения которого печатались бы  в «Палисаднике», и предложили начинающим поэтам и писателям присылать свои произведения на рассмотрение в редакцию альманаха. Обращаться можно на сайт http://palisadnik.org.ua и фейсбук https://www.facebook.com/almanah.palisadnik/

 

 

 

 Медіаграмотності для дітей

У Центральній міській бібліотеці пройшов тренінг з Медіаграмотності для дітей зі "Школи лідера". Тренінг провів тренер Валерій Болган, медіаексперт, координатор проекту, головний редактор видання «ІзбірКом», викладач кафедри журналістики Національного університету «Одеська юридична академія», голова інформаційного департаменту Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України».
В програмі обговорювалися питання: 
Що таке медіаграмотність, медіаосвіта. Ресурси, які допоможуть перевірити інформацію. Які ЗМІ споживають українці? Кому довіряють більше: місцевим, загальнонаціональним ЗМІ чи соціальним мережам?
Як визначити замовні матеріали? Чи вміють українці виявляти «джинсу»? Як зрозуміти, що журналісти маніпулюють? Як виявити фейкові зображення та відео?
Цифрова безпека в інтернеті. Старшокласники активно брали участь в обговоренні багатьох питань - було дуже цікаво.

 

 

 

                                                

 

Місцава письменниця Валентина Олександрівна Сидорук зустрілася в бібліотеці з дітьми шкільного табору. Вона читала малечі вірші та коротенькі оповідання. Також розповідала про нашу чудову солов'їну українську мову.

 

 

ФОТОМОДЕЛЬ Центральної міської бібліотеки ім. І. Рядченка

   

 

День принців і принцес.

 

 

 

Ось така малеча ходила до нас напротязі червня та липня

 

 

 

Літній табір у Малодолинській бібліотеці

Вже хорошою традицією стало проведення літньої альтанки "Читайте з нами, читайте самі!". Ось і сьогодні, в цей сонячний день, завідуюча  бібліотекою-філією №3  Завгородня Світлана Федорівна запрошувала прихильників хорошої книги провести весело та змістовно свій вільний час.  Відвідувачі бібліотеки – діти з пришкільного табору «Промінь» провели флешмоб «Ми любимо читати». Дітей познайомили з новою дитячою літературою, яку отримала бібліотека. Діти з цікавістю розглядали гарно ілюстровані книги, мали можливість і почитати трохи, для того щоб вибрати собі цікаву книгу на канікули.

 

 

   

В бібліотеці-філії №3 пройшла розважально-пізнавальна гра «Дог-шоу» для відвідувачів літнього пришкільного табору Малодолинської ЗОШ. Зав.філією Завгородня С.Ф. разом із шкільним бібліотекарем Івановою О.П. підготували для дітей веселу програму. Запрошена собака - німецька вівчарка Арчибальд -  дуже дружелюбно віднеслася до дітей, вона показала їм свої вміння та навички. Потім Світлана Федорівна провела з дітьми вікторину «Що ви знаєте про друзів наших менших?».  Для дітей був підготовлена презентація , де показані їх світлини  разом з  домашніми улюбленцями. Програма була продовжена показом відеоролика «Смішні собаки» . В кінці програми  діти подивилися мультфільм «Бобик в гостях у Барбоса».

 

   

    

 

На початку літніх канікул в бібліотеці-філії №3 пройшов конкурс малюнків «Яскрава веселка дитинства». В ньому прийняли участь учні 2 класів Малодолинської школи. Радісна, яскрава, різнобарвна, дивовижна, чарівна веселка! Лише вслухайтеся в її ім’я ? на душі одразу стає весело. 

 

17 травня відбулося свято «Дружимо з книгою». В ньому приймали участь учні 2-б класу (класний керівник Пічугіна Т.В.). На цьому святі зав.філією Завгородня С.Ф. запросила учнів ознайомитися з новою літературою для молодших школярів, провела вікторину «Знавці казок». А справжнім яскравим дійством був показ вистави «Вмієш читати-значить врятуєш казки». Діти були переодягнені в героїв дитячих казок: Червона Шапочка, Пеппі Довгапанчоха, Знайка, Білосніжка. Фея, Королева Математика, Карлсон та інші. На святі були присутні учні 1-3 класів, всі отримали масу задоволення.

 

 

 

 

                

 

До Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Філія №2     «У війни - не жіноче обличчя»

 

Емоційно проникливий захід про участь жінок у Другій світовій війні відбулося в Олександрівському клубі, підготовлене спільними зусиллями бібліотеки і клубу. Фотографії військового періоду на екрані супроводжувалися розповідями завідуючої бібліотекою Коломієць С.В. про героїчні подвиги і трагічні долі жінок на фронтах, в партизанських загонах, у підпіллі та в тилу. У різні періоди на фронті билося від 800 тис. До 1 млн. Жінок. Їм довелося випробувати всі жахи фронту, пройти найважчі роки нарівні з чоловіками без будь-яких поблажок. А кліп з фрагментами фільму «А зорі тут тихі ...» і особисті спогади Світлани Василівни про батька-фронтовика, сусідці - учасниці бойових дій не зупинили байдужими жодної людини. В кінці зустрічі пом'янули всіх загиблих на війні хвилиною мовчання.

   

                                     

Творча зустріч з одеським музикантом

26 квітня в рамках святкування ювілею міста в центральній міській бібліотеці відбулася зустріч з одеським музикантом, співаком, бардом Олексієм Семенищевим, який презентував книгу одеського поета, письменника Ігоря Потоцького «Невыдуманные истории». На жаль, сам автор із-за хвороби не зміг бути присутнім на зустрічі. Його представила слухачам директор Централізованої бібліотечної системи Наталя Миколаївна Собко. На зустрічі була присутня начальник міського відділу культури Крістанова Юлія Анатоліївна, яка привітала всіх зі святом - Днем народження міста і зазначила, що історія міста включає в себе не тільки його економічний розвиток, а й зародження нових культурних традицій і цінностей. Цікаві розповіді про колоритне одеське життя з нової книги Ігоря Потоцького, бардівські пісні Олексія Семеніщева, прекрасне виконання віршів створили довірливі відносини з залом і занурили його ненадовго в дивовижну атмосферу «одесского дворика» 60-70-хх років минулого століття

 

 

                          

Посвята в читачі

 

У бібліотеці-філії №3 щороку проводиться свято «Посвята в читачі» для першокласників. Ось і одного березневого дня в супроводі класного керівника М.С.Орещук  учні першого класу дружно прийшли до сільської книгозбірні. З ними було проведено розмову про важливість читання та про дотримання правил бережливого ставлення до книг.

Маленькі читачі показали хороші знання з українських народних казок та казок народів світу, правильно відповідаючи на запитання «Казкової  вікторини». В конкурсі «Відгадай, з якої ми казки» першокласники відповідали на запитання, які допомогли перевірити, чи уважно вони читають і пам’ятають героїв улюблених казок. Також для юних читачів було проведено екскурс-подорож по бібліотеці «Дім, який відкриває світ». Діти ділилися враженнями про вже прочитані книжки, розказували віршики. До дітей в гості прийшли казкові герої – Червона Шапочка, Буратіно, Почтальон Пєчкін, Золушка, доктор Айболіт . Читачами бібліотеки в цей день стали 17 першокласників. Для них відкрилися двері у чудовий світ «Книжкового королівства». Нехай цей шлях буде радісним і цікавим.

 

 

 

 

 

«Медична реформа: вибір сімейного лікаря та що потрібно для підписання договору з лікарем»

У Центральній міській бібліотеці ім. І. Рядченко пройшла зустріч чорноморців з головним лікарем Іллічівської басейнової лікарні Кузарь О.В. З введенням нової медичної реформи Олена Вікторівна розповіла про надання медичної допомоги на первинному (поліклінічному) рівні, про вибір сімейного лікаря та укладенні з ним договору на обслуговування. Було поставлено багато запитань: про вузьких фахівців, про виклик швидкої допомоги, про педіатрах і багато іншого. Також на зустрічі були присутні заступник  головного лікаря по медичній частини Попадюк Анжела Володимирівна, завідуючий поліклінікою Андрєєв Віктор Петрович і завідуюча дитячою поліклінікою Лозан Валентина Іванівна.

 

 

 

 

 

                       ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ 

Міська дитяча бібліотека

Є свято, якого немає в календарі, але воно живе в серцях і душах людей які люблять книжки. Це - свято книги. Змалечку ми знайомимося з книжечками, що читають нам батьки. Згодом книга допомагає нам вчитися, пробуджує мрію і фантазію, робить наше життя цікавішим і яскравішим. 
Кожного року в кінці березня проходить ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ, під час якого наша бібліотека готує для читачів різні цікаві заходи. Бібліотекарі оформляють книжкові виставки, проводять ігри, вікторини, лялькові вистави, ранки, зустрічі з цікавими людьми. 
Сьогодні, на свято книги до нас завітали письменники з Одеси Інна Іщук та Олексій Надемлінський. 
Цікава розповідь І.Іщук дуже зацікавила дітей. Вони активно включилися в діалог з письменницею і вдало відповідали на її запитання.
Затамувавши подих, діти слухали виступ О. Надемлінського, який розкрив "секрет" - як стати письменником. Виявляється, це дуже легко. Треба просто поставити собі запитання: "А що було б, якби?...", а далі включити фантазію, і ...
Прикрасою заходу став яскравий виступ чорноморської зірочки Комякової Ганни, яка виконала дві пісні: "Мы вместе" і "Детские глаза". 
Після зустрічі діти із задоволенням спілкувалися з письменниками. Такі заходи надовго залишаються в пам'яті дітей та пробуджують літературні таланти.

 

 

 

                               

Декілька заходів було проведено в бібліотеці-філії №4 до тижня дитячого читання  та до Міжнародного дня дитячої книги.

Бібліотекар Карпова С.В. до уваги учнів оформили книжкові виставки і провела бібліотечний урок «Твій друг підручник» та познайомила дітей із структурою підручників, розповіла про те, як працювати з підручником, нагадала про правила поводження з навчальною книгою. Ще розповіла, що підручник розширює наш кругозір, збільшує словарний запас і навчає багато чому. Підручник – це серйозна книжка, не для розваг, а для роботи. Обговорили з дітьми правила роботи з підручником. Наприкінці бібліотечного уроку побажала долати труднощі, а не тікати від них, завжди виконувати домашнє завдання, працювати систематично над книжками і частіше навідуватися до бібліотеки.

В день народження Ганса Хрістіана Андерсена 2 квітня в усьому світі відзначатимуть Міжнародний день дитячої книги. Отже з учнями 5-х класів бурлачобалківській школи бібліотекар провела в бібліотеці інтелектуальну гру «Чи уважний ти читач?» за творами Г.Х. Андерсена.  Цікаві завдання та конкурси виконували п'ятикласники, це яким героям казок зведені пам’ятники, зачитувалися уривки казки і учні повинні відгадувати – яку казку написав Андерсен.

Друга гра «Загадки казкових героїв». Діти уявляли, що відому їм казку розповідає один із казкових героїв і їм потрібно було назвати героя казки, від імені якого ведеться розповідь, та назву казки. Наш захід пройшов цікаво і повчально. Адже багато читати – це дуже корисно!

 

 

 

«Поезія – це голос людської душі»

З нагоди Всесвітнього дня поезії у читацькій залі Центральної міської бібліотеки пройшов конкурс читців поезії «Поезія – це голос людської душі». Свій талант декламувати вірші прийшли школярі  5-11 класів м. Чорноморська, смт. Олександрівка, с. Малодолинського та Бурлачої Балки. Всього у конкурсі приймали участь 21 учень. Оцінювало виступ конкурсантів журі у складі міських поетів Кулаковського Л.Ф.,  І.В. Василенко,  О.І. Калити, вдови відомого поета В. Сагайдака Ірина  Сагайдак і директора централізованої бібліотечної системи Н.М. Собко. Всі конкурсанти отримали подяки за участь у конкурсі читців, а переможцям були вручені  грамоти  з пам’ятними подарунками (сувенірна чашка), також авторськими книжками від Л.Ф. Кулаковського та В.О. Сидорук.

Музичні подарунки від Ксенії Стеценко, Яроміра Фундук’ яна, Ольги Куркан та Ліани Долгіх зробили цей захід незабутнім, а вишукано оформлений зал сприяв поетичній атмосфері зустрічі. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОФОРИЕНТАЦИЯ

В жизни каждого человека наступает момент, когда приходится выбирать профессию. И выбор этот является одним из ответственных моментов, определяющих весь его дальнейший жизненный путь. Главная проблема для старшеклассников при выборе профессии является плохая информированность о том, какие профессии вообще существуют, а если и имеют представление, то зачастую весьма смутные. Вот и возникают вопросы: Куда пойти учиться? Какие бывают профессии? Как выбрать профессию? Ответы на большинство из них можно получить, обратившись в библиотеки нашего города. Библиотекари  оформляют для выпускников и их родителей выставки, где они могут получить максимум сведений о мире профессий, их рынке, обеспечив полное удовлетворение профориентационных потребностей.

В основном такая работа проводится для выпускников 9-х и 11-х классов. Поэтому задача библиотек, как посредников,  состоит в том, чтобы организовывать встречи для учащихся с представителями учебных заведений, которые  предоставят более полную информацию для определения в выборе профессии.

 Так сложилось, что такие мероприятия для старшеклассников, традиционно проходят в стенах библиотеки им. И. Рядченко в марте-апреле при содействии группы поваров ЧМК ОНМУ под руководством мастера п/о Гараги А.В.. Вот и 15 марта в библиотеке в рамках профориентационной работы состоялась встреча девятиклассников городских школ №1 и №3 с представителями Черноморского морского колледжа ОНМУ -  заместителем директора по воспитательной работе Федоровой Натальей Михайловной, методистом Смирновой Татьяной Петровной и мастером группы «повар – официант – бармен» Гарагой Аллой Владимировной. Татьяна Петровна подробно рассказала о колледже и рабочих  специальностях, которые получают в его стенах учащиеся, а так же о культурной жизни и деятельности ребят. Для того чтобы проявить большую заинтересованность к профессиям, предоставляемых колледжем, группа будущих поваров рассказали и продемонстрировали свои умения и навыки в приготовлении разных видов бутербродов и канапе. А чтобы старшеклассники не скучали, пока готовился стол-фуршет, им показали видеоролики о многообразии бутербродов и канапе для взрослых и детей, провели викторину о профессиях. И в заключении присутствующие не только увидели мастер-класс от будущих поваров, но и смогли продегустировать очень симпатичные на вид бутерброды. Ждем новых встреч. 

 

 

 

   

    

 

 

 

 

 

День рідної мови у бібліотеці

До Дня рідної мови 21 лютого у Центральній міській бібліотеці пройшов диктант з української мови, ініціатором якого стала просвітянка Валентина Олександрівка Сидорук. У написанні диктанту прийняли участь представники всіх шкіл міста та дорослі за бажанням з числа тих, хто вирішив випробувати свої знання з української мови.  Учні, чиї роботи набрали найбільше балів, отримали нагороди.

 

 

 

                            

22 лютого до уваги школярів загальноосвітньої школи №7 була представлена літературно-музична композиція «Рідна мова моя, поетична і пісенна», підготовлена членами театральної студії «Натхнення» під керівництвом Ірини Гринчак (бібліотекара за сумісництвом) і вихованцями Будинку дитячої творчості. Програма включала  і вірші про рідну мову, і сценку з п’єси Миколи Куліша «Мина Мазайло»,  і гуморески, і  пісні про мову у виконанні Ліани Долгих і Ольги Куркан. З великою пошаною, любов’ю і гордістю за свою мову виступила перед учнями чорноморська письменниця Людмила Матвієнко.

   

 

 

 

 

   

 

бібліотека-філія№4

Ми, українці, пишаємося своєю мовою, її мелодійністю, чистотою та багатством звуків і що знання рідної мови – священний обов’язок кожної людини. Треба вдосконалювати своє мовлення, збагачувати словниковий запас, дбати про красу і чистоту мови. Це можна зробити, уважно читаючи художні твори, казки, журнали і старанно вивчаючи українську мову на уроках.

До Міжнародного дня рідної мови завідуюча філією №4 Карпова С.В. провела з учнями 4-х класів філологічну гру «У казковому світі мови». Учні активно відгадували загадки про мову, в усмішках діти повинні були називати частини мови, відділяти у текстах числівники, займенники, розгадували головоломки «Де сховалися слова», ребуси.  В змаганнях в ігровій формі визначила найкращих знавців рідної мови і вручила призи.

 

                   

Дня святого Валентина

День святого Валентина, або День всіх закоханих - свято, яке 14 лютого відзначають багато людей з усього світу. До цього свята завідуюча бібліотекою-філією №4 Карпова С.В. провела годину поезії «О, ця любов, холодна і ясна» (за поезіями Л.Костенко) з учнями старших класів.  Дуже приємно було чути, що діти знають  історію свята, звичаї та особливостями, які існують в різних країнах. Дівчатам найбільше сподобалося те, що в Австрії в цей день вітають тільки жінок. А ще читали вірши про кохання та  обмінялися  маленькими валентинками. 

В цей день в бібліотеці з учнями 5-го класу було проведено майстер-клас «Подарунки для однокласників». Разом з дітьми робили поробки та подарунки - Валентинки. З і школярами зробили фонтан з сердечками з пластикової пляшки – фонтан кохання. Діти з захопленням все робили – шили подучешки у вигляді сердечок з кольорового паперу, з серветок майстрували Валентинки, намалювали плакат «День св. Валентина», дерево бажань прикрасили Валентинками. Майстер-клас пройшов весело і цікаво.

 

 

 

Презентация книги

 "Зототой фонд нации. Одесская область. ХХІ век"

Ярким событием в культурной жизни Черноморска стала презентация книги «Золотой фонд нации. Одесская область. ХХІ век», которая состоялась в Центральной городской библиотеке 8 февраля. Разработкой фолианта занимался Южноукраинский Институт Биографии, известный подготовкой и выпуском уникальных изданий.

 Открывая презентацию, директор ЦБС Собко Н.Н. рассказала, что «основанный в 2009 году Южноукраинский Институт Биографии, главой редакционного совета которого является Бузько Юрий Иванович, создал за последние годы наиболее содержательные проекты в Одесской области. На мой взгляд, уникальными можно назвать издания «Великая Победа», «История Ильичевского морского порта», триптих «Одесская епархия», «Одесская духовная  семинария», «Одесский Патриарший Свято-Успенский мужской монастырь». Она представила и новую книгу «Золотой фонд нации», которая рассказывает об истории Одесского региона и людях, делающих большой вклад в его развитие. Среди них -  общественные деятели, представители власти, предприниматели, моряки, медики, деятели  искусства и др.  Достойное место в этой книге занимает наш город Черноморск и его люди.

            В список «Золотого фонда нации» попал и заместитель городского головы Крук Ю.Ю. В своем поздравительном слове он отметил, что это действительно серьезный труд, это то издание, которое освещает жизнь и деятельность области и людей, которые трудятся в нашем регионе, представляя разные области деятельности и привнося каждый свою лепту в развитие  и процветание нашего края. Он поблагодарил Ю.И. Бузько за работу над этим уникальным изданием и выразил надежду на всестороннюю поддержку в издании новых книг. Кстати, как сказал Юрий Юрьевич, вышла в свет новая книга о Черноморске. Она будет представлена в канун 45-летия города.

            Представляя новое издание Ю.И. Бузько отметил, что при составлении книги большое внимание уделялось людям: «Самое главное в нашей жизни – это люди. Люди, которые строят, люди, которые возрождают в нашей области все самое лучшее. Это стремление наших людей делать нашу жизнь намного современней, намного прекрасней. На таких людей мы с вами должны равняться». В книгу попало 80 биографий, 20 из которых -  биографии людей нашего города. Некоторых из них, сидящих в зале, Юрий Иванович представил и подарил новую книгу. Среди них были Еременко Анатолий Васильевич – заместитель директора по развитию ГП «Морской торговый порт «Черноморск», почеркнувший важность фиксирования всех фактов истории для будущих поколений, и народная артистка Украины Лариса Стадниченко, подарившая свое музыкальное исполнение всем присутствующим.

            Представитель гороно Ирина Василенко тоже дала высокую оценку этому краеведческому исследованию и заверила, что оно попадет в каждую школу, каждую библиотеку и станет новым источником для изучения истории своего края.

     

 

 

 

 

 

                             Січневі зустрічі в бібліотеці

 

                                  в бібліотеці-філії №3

В бібліотеці-філії  №3 до 390-річчя від дня народження Шарля Перро для учнів 2 класу пройшла аудіо година «Слухаємо казку». Бібліотекар розповіла дітям про творчість письменника , потім діти подивилися мультфільм «Спляча красуня», та прослухали аудіо казку «Попелюшка». Казки Шарля Перро вчать добру, застерігають проти зла і сьогодні так само яскраво й палко, як і в ті часи, коли він тільки написав їх. Саме за це їх так люблять діти.

 

                                          

До 80-річчя з дня народження Володимира Висоцького в бібліотеці пройшла літературна година «Обравши пісню, обрав долю». Зав.філією познайомила юнаків з біографією поета. Потім подивилися документальний фільм «Невідомий якого знали всі» , потім слухали пісні у виконанні В.Висоцького.

 

                                     

До 130-річчя бою під Крутами у бібліотеці пройшла патріотична година «На Аскольдовій могилі український цвіт». В ній прийняли участь учні 8-А класу(кл.керівник Тулунжи Т.О.) .Семеніхін Б. підготував доклад по цій темі, Білецький Ю., Буряченко М., Віхель О. прочитали вірші , в яких виспівувався героїзм українських юнаків.

                                                

 

 

Гарним завершення січня,в актовій залі Малодолинської школи  відбулася зустріч до дня народження І.Рядченко з лауреатом літературних премій імені Івана рядченка та Костянтина Паустовського Світланою Лукіною. Перед учнями виступила директор Чорноморської ЦБС Собко Н.М. з повідомленням про життєвий та творчий шлях письменника. Діти подивилися презентацію по цій темі. Далі слово надали Світлані Павлівні, яка з першої хвилини оволоділа аудиторією. Учні слухали вірші, приймали активну участь у розмові. Всі були дуже задоволені цією зустріччю.

                        

 

   

 

 

  Кращий читач року 

Наближається кінець року. І, як завжди,  у святковій новорічній обстановці, за гостинно накритими столами, у колі друзів бібліотека нагороджує своїх найактивніших читачів. Відкрила свято директор ЦБС Собко Н.М., яка привітала всіх з наступаючими новорічними і різдвяними святами і подякувала читачам за відданість бібліотеці. Привітати зі святами завітала у бібліотеку і начальник відділу культури Крістанова Ю.А., і, зокрема, підкреслила, що адміністрація міста, відділ культури докладає немало зусиль, щоб наші читачі відчували себе зручно і комфортно у стінах бібліотеки.

«Наша бібліотека пишається своїм «золотим фондом»  - вірними, розумними, найактивнішими читачами. Сьогодні ми будемо нагороджувати їх у номінаціях, відповідних до їх читацьких інтересів», - так представила найкращих читачів 2017 року завідуюча відділом обслуговування бібліотеки Прокоф’єва Л.М. Серед них у номінації «Меценат бібліотеки» стала Столовська Галина Іванівна, у номінації «Читаюча сім’я» - сім’я Ісаєнко – Земфіра Олександрівна і Володимир Лаврентійович у номінації «За творчу співдружність» - голова Літературного об’єднання ім. В.Домріна Леонід Кулаковський, у номінації «Друг бібліотеки» - Кваша Тетяна Анатоліївна, у номінації «Знавець зарубіжної класики»  - Кондратова Тетяна.

У якості новорічного подарунка для наших читачів прозвучала літературно-музична композиція «Від Вертинського до Окуджави» у виконанні гостей з Одеси Наіля Муратова – одеського письменника і Олексія Семеніщева – одеського музиканта. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Філія №2  «Кращий читач року»

 

27 грудня в Олександрівській сільській бібліотеці був проведений конкурс  «Кращий читач року» в номінації «Любитель казок», «Любитель пригод». В конкурсі приймали участь діти третіх та шостих  класів. Діти розповідали про  свої улюблені книжки. Також вони розповідали про те,чому вони люблять читати , як їх привчали читати їх батьки. Цікаво те, що читаючи, діти ніби наяву бачать героїв,місця та події,які описує автор. Читаючи ти отримуєш досвід як вчинити у тій чи іншій ситуації. Таким чином,книжки багато чому вчать нас, роблять нас мудріше. Також діти розповідали,що цікаво подивитися фільм, але самому прочитати книгу –  теж цікаво, адже ти при цьому фантазуєш,працює твоя уява. Діти сказали,що, насамперед ,у книзі їх приваблює яскрава та цікава палітурка та захоплива анотація. Переможцями, на думку бібліотекарів та присутніх на заході читачів стали двоє – Філюк Костянтин, учень третього класу та Саваріна Настя,учениця шостого класу. Переможцям були вручені призи. А у номінації «Самий маленький читач» переміг та отримав нагороду -  Коробчук Михайло Романович, йому 2 з половиною роки, мама читає книжки Михайлу майже з народження, з її слів, дитина прокидається та засинає з  одними і тими ж словами : «Мама, почитай!».

   

 

                                                                  

 

 

Презентация книги одесского поэта

Измаила Гордона "Красная полынь"

В детской библиотеке прошла презентация книги одесского поэта Измаила Гордона "Красная полынь". Измаил Борисович Гордон - один из последних поэтов-романтиков XX века. Поэт, чья юность выпала на опалённые войной годы. И в творчестве, на протяжении десятилетий, именно война осталась его главной темой, главным мерилом достоинства человека. 
Встречу с учащимися Украинской гимназии вела мастер художественного слова, Лауреат премии им. И.Рядченко и К.Паустовского, член областного Совета Мира - Лукина Светлана Павловна.
Непринужденное общение очень понравилось детям. Ребята с удовольствием слушали, отвечали на вопросы ведущей, читали стихи о войне.

 

 

 

 

Рік Японії в Україні

 

Якщо мене хто–небудь запитає:
«Яка вона – Японії душа?»
Скажу, що схожа
На квітучих вишень в ранкових горах.
Ніжний аромат!
(Моторі Норінага)

З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України до Японії, 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні.

У форматі Року Японії в Україні передбачено проведення низки тематичних заходів. Бібліотека-філія №3 активно долучилася до відзначення Року Японії в Україні.

Для дітей було дуже цікаво послухати каскад повідомлень під назвою « Україна – Японія: діалог культур», де ми разом з дітьми могли порівняти культуру Японії з нашою країною - Україною. Це знайомство розпочалося з перегляду мультфільму «Сестры колдуньи Йо йо и Нэнэ».

А продовжили знайомство на майстер-класі з виготовлення гілки сакури, яка є національним символом Японії.

   

 

 

 

Свято української писемності і мови

10 листопада 2017 року у Центральній міській бібліотеці відбулося свято української писемності і мови для учнів місцевих шкіл. Свято було підготовлене театральною студією «Натхнення» під керівництвом  Ірини Гринчак – режисера,  бібліотекаря юнацького відділу). Ведучі заходу Ліза Пономаренко і Максим Світайло розповіли про історію виникнення свята, про зародження української писемної мови, про перші друковані книжки українською мовою, про переслідування рідної мови. Живий інтерес у присутніх викликала вистава за уривком твору Марка Вовчка «Інститутка». Звичайно ж, прозвучали вірші про мову у виконанні Марії Чопіної, Владислави Жолтикової, Данила Боніва, а юна вокаліста Ліана Долгіх виконала пісні про Україну. У святі також прийняли участь члени міського товариства «Просвіта» Валентина Сидорук,  Віталій Живилко, Олександр Кривошапка.

 

 

 

 

 

Презентация книги Н.Муратова "Сиртаки. Психопат".

В Центральной городской библиотеке им. И.Рядченко состоялась встреча с одесским писателем, преподавателем Одесского политехнического университета. Приглашенными были молодые люди из городской школы «Лидер». Мероприятие предполагалось в виде презентации изданной книги автора «Сиртаки. Психопат», но  с первых минут приняло характер неформального общения в форме диалога, чем вызвало подлинный интерес у молодежи. Обсуждались некоторые психологические моменты, которые возникают в разных жизненных ситуациях, особенно в молодежной среде, актуальность и востребованность хорошего образования в нынешних условиях и другие волнующие молодежь темы. Поскольку некоторые присутствующие были знакомы с книгой Муратова «Психопат», то часть встречи была посвящена обсуждению некоторых эпизодов книги и отношению к главному герою повести. Время пролетело незаметно, и участники мероприятия выразили надежду на продолжение разговора во время следующей встречи.

 

 

 

Презентація роману українського письменника  Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи».

 

У Центральній міській бібліотеці ім. І.Рядченка відбулась презентація роману українського письменника  Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи».

100 міст, більше 130 презентацій і 65 днів у дорозі, - такі показники найбільшого на сьогодні туру на підтримку книги в Україні. Письменник Max Kidruk  цієї осені презентував новий роман «Не озирайся і мовчи» у обласних центрах та невеличких містах нашої країни. Одним із таких міст є наше місто Чорноморськ.

ПРО НОВИЙ РОМАН: «Не озирайся і мовчи» — це позажанрова історія з елементами трилера та соціальної драми. Окрім містичної складової, автор піднімає проблеми спілкування і взаєморозуміння батьків та дітей, травлі у школі та бажання втечі від реальності, притаманного підліткам. Ось для таких підлітків з Чорноморського професійного ліцею було презентован цей роман. Автор на першій минуті найшов порозуміння з юнаками, зацікавив, заінтригував.  

М. Кідрук також є автором книжок «Твердиня», «Жорстоке небо», дилогії «Бот», роману «Зазирни у мої сни», який увійшов до короткого списку премії «Книга року ВВС 2016».

 

 

 

                                               

                                          

 

 

Мандрівка книжковим містом

 

Початок навчання дитини в першому класі — складний і відповідальний етап у її житті, адже відбувається дуже багато змін. Для неї це не тільки нові умови життя та діяльності, а й нові контакти, нові стосунки, нові обов’язки. Зі вступом до першого класу змінюється життя першокласника, все підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам.
5 вересня 2017р. учні 1-Б класу разом з класоводом Орещук Марією Семенівною, вперше побували в бібліотеці-філії №3. Радо зустріла їх берегиня Книжкової країни, Завгородня Світлана Федорівна. 

Бібліотекар розказала про призначенні читального залу, розповіла про правила користування бібліотекою, правила поводження в бібліотеці та режимом роботи. Наголосила на тому, що в книжковому сховищі є багато різних та цікавих книжок. Всі вони розставлені на стелажах за темами. Є книжечки, які рекомендовані для читання саме - першокласникам. Бібліотека чекає з радістю вас – першокласники!

                                                                     

 

                                                              

 

Презентація збірки О.Кривошапки "Просто неба"

 

23 вересня Центральна міська бібліотека вкотре приймала у своїй читацькій залі гостей-літераторів. Нагодою стала презентація нової поетичної збірки Олександра Кривошапки «Просто неба».  Теплі слова привітань прозвучали від друзів, колег по перу, а саме Валентини Сидорук, Леоніда Кулаковського, Валерія Демиденка, Леонтія Павлюка, Ірини Гринчак, Віталія Живилка, Валентини Штельмах та ін. До привітань долучились і працівники бібліотеки. Дуже зворушливим став музичний подарунок доньки автора Марії, яка виконала пісню «Тато».  Цікава автобіографічна розповідь, написана Олександром у вигляді захоплюючого оповідання і озвучена зам. директора ЦБС Марковою О.В.,  по-новому розкрила автора як поета і як особистість. Доповнив її фільм з матеріалів сімейного альбому. А далі звучали вірші з нової збірки у виконання автора – і ліричні, і філософські, і патріотичні, і духовні тощо. По закінченню зустрічі можна було отримати у подарунок нову книгу з автографом автора.

 

 

 

 

 

 

День квітів

Бібліотека святкує день квітів

 

 

«Хай буде щасливим твій вільний народ, прекрасна моя Україно!»

На майданчику біля Центральної міської бібліотеки відбулося свято «Хай буде щасливим твій вільний народ, прекрасна моя Україно!», присвячене 26-й річниці Незалежності України  та Дню Державного Прапора України. Для мешканців Центральна міська бібліотека ім.. І. Рядченка оформила книжкові виставки присвячені нашій країні , та незабули про славнозвісну  українську гостинність - всіх охочих пригощали смачними пиріжечками та вареничками, канапе та фруктами. Для юного покоління Міська дитяча бібліотека  організувала майстер-клас  «Хай квітне щаслива моя Україна» і виставку малюнків дітей нашого міста «Мрії дітей країни». Мистецької нотки нам  додала майстриня нашого міста Гоцуляк Варвара Іванівна з фантастичними оберегами ляльками-мотанками, рушниками вишиванками та картою України із янголят. І також з дівчатами провела майстер-клас. Свято супроводжувалось сучасними українськими піснями.

 

                                                                

                                                            

                                                              

 

                                                       

Зустріч з поетесами

12 липня 2017 року у Центральній міській бібліотеці ім. І.Рядченка відбулася зустріч з поетесами з м. Сум, волонтерами Оленою Макарчук і Іриною Булаховою, які представили збірку поезій "Напишіть про війну". Всі, хто брав участь у підготовці і випуску цієї збірки - автори, редактори, коректори, художники, фотографи - робили це безкоштовно. Кошти, виручені від продажу цієї книги, підуть на допомогу бійцям АТО. 

 

 

На пам'ть Юрія Штельмаха

В Центральній міській бібліотеці пройшов вечір пам’яті, присвячений 81-й річниці з дня народження чорноморського та  відомого в Україні автора і композитора Юрія Миколайовича Штельмаха.  Ми знаємо, що в нашому місті проходить у серпні фестиваль «Серпневий заспів» ім.. Ю. Штельмаха, який започаткувала на пам’ять Юрія Миколайовича родина Штельмахів  за допомогою відділу культури м. Чорноморська.   На зустріч прийшли друзі та шанувальники творчості  Юрія Миколайовича. Працівники бібліотеки підготували виставку та презентацію про життєвий шлях композитора.  Дружина Юрія Миколайовича Валентина Сергіївна розповіла присутнім про творчість свого чоловіка.  Дуже теплими словами згадував та розповідав про дружбу з Юрієм найкращий друг Ляхов Геннадій Афанасьєвич. Сокур Віра Василівна, керівник ансамблю «Закохані в пісню», розповіла яким запам’ятався їй Юрій Миколайович ще з дитинства та як продовжує його роботу сьогодні. Також добрими словами впоминали про Юрія Миколайовича  Свєрчкова Євгенія, Павлюк Леонтій, Сапожнікова Галина, Руслан Цаприка. Були прочитані чудові вірші на пам’ять Юрія Штельмаха . Звучали пісні, які написав та обробив композитор,  у виконанні колективу «Закохані в пісню»,  ми слухали і соліста цього колективу Василя Андрійовича Старова.

 

 

 

 

Наиль Муратов в гостях у библиотеки им. И. Рядченко

Вчера в Центральной городской библиотеке прошла встреча с одесским писателем, членом Национального союза писателей Украины, ответственным секретарем жюри Международного конкурса литературы для детей «Корнейчуковская премия», членом жюри Национального литературного конкурса имени М.Волошина, доцентом и преподавателем Одесского Политехнического института Наилем Ниязовичем Муратовым. Ребята из "Школы лидеров", которых пригласили на встречу, очень легко и непринужденно принимали участие в диалоге с писателем. Наиль Муратов рассказал о своем творчестве, о своих произведениях: романе "Гамлет: полная версия", книги малой прозы (совместной с Игорем Потоцким) «Любка и Апрель», повесть «Психопат», «Плайя де Аро». А ребятам рекомендовал прочитать роман и рассказы из книги  "Королева эльфов".

 

 

 

Центральная городская библиотека

Наша городская библиотека им. И. Рядченко с наступлением лета открыла свои двери для школьных лагерей. Мы подготовили интересные программы для детей. И это не только экскурсии по отделам и залам библиотеки, но и интересные обзоры детских книг, кроссворды, игры, квесты, ролевое чтение, детский кинозал, мастер-классы, веселая лаборатория, конкурсы рисунков.

 

 

 

 

 

В Центральной городской библиотеке им. И. Рядченко побывали в гостях ребята из летнего школьного лагеря с. Молодежное. Ребята познакомились с нашей библиотекой, с ее отделами и работой, а в завершении посмотрели мультфильм "Моана".

 

 

Городская детская библиотека

 

Филиал №3

Літо - це, перш за все канікули, пора ігор, веселощів, спілкування, нових знайомств та пізнання нового. Літо в нашій бібліотеці проходить під гаслом:  "Канікули, але у книг канікул не буває!"

 З метою організації дозвілля влітку,а також стимулювання , популяризації нових книг, завідуючою бібліотеки Завгородньою С.Ф. було проведено бібліотечну фотосесію, під назвою "ЛІТНЯ АЛЬТАНКА З КНИГОЮ"

Учасниками бібліотечної фотосесії  стали діти з літнього оздоровчого табору «Промінчик»

   

 

 

На початку літніх канікул, в бібліотеці села Малодолинське для учнів пришкільного табору був проведений бібліокешинг «З якої це казки?», в якому прийняли участь учні 1-х класів. З початку, бібліотекар Завгородня С.Ф. запропонувала дітям розгадати назву книги, яку вони будуть шукати. Для цього їм прийшлось розгадати кросворд, в якому вони розгадували  імена  казкових героїв. Коли діти виконали це завдання, вони зрозуміли, що їм потрібно шукати книги українських казок. Світлана Федорівна показала малюкам, як за допомогою систематичного каталогу можна було дізнатись, які українські казки є в бібліотеці. Далі діти шукали книги на полицях і нарешті завдання було виконано.

 

Презентація поетичної збірки В.Сагайдака

"Іду я спомином до вас"

 

Нещодавно в нашому місті вийшла друком нова поетична збірка відомого українського поета Василя Поліоновича Сагайдака «Іду спомином до вас». Дбайливо зібрані родиною поета твори, що увійшли до збірки, раніше не були опубліковані і побачили світ уперше. Презентація книги відбулася 31 травня у читацькій залі центральної міської бібліотеки ім. І. Рядченка. На презентацію прибули шановані гості з Одеси, колеги по перу, по журналістській роботі, такі як Сергій Дмитрієв – голова Одеської обласної організації НСПУ, прозаїк, Різників Олекса – письменник, член НСПУ, Любов Ісаєнко  - викладач ОНУ ім.. Мечнікова, кандидат філологічних наук, Микола Суховецький – журналіст,  письменник, Роман Кракалія – журналіст і письменник, а також чорноморські поети і прозаїки Сидорук В., Кулаковський Л., Кривошапка О., Калита О., Василькова І., Павлюк Л. тощо.

У вітальному слові начальник відділу культури Ю.А. Крістанова високо оцінила вклад Василя Поліоновича у розвиток місцевої журналістики і літературного життя, його поетичну творчість і відданість Україні. Вона оголосила, що вперше у місті започатковано літературну премію ім.. В. Сагайдака, якою будуть нагороджуватися найталановитіші літератори міста. Ще раз пройтися життєвими стежками Василя Поліоновича шанувальники його таланту змогли за допомогою відео презентації, підготовленої працівниками бібліотеки і прокоментованої ведучою заходу Прокоф’євою Л.М. Також теплими спогадами про поета поділилися його друзі, колеги, родина. Зокрема, Любов Ісаєнко, яка займається вивченням поетичної спадщини В.Сагайдака, підкреслила: «Своєрідність поетичного доробку В.Сагайдака визначається тематичною різноманітністю, поєднанням трагізму з іронічно-медитаційним поглядом на світ і себе у ньому, хоча також не заважає йому бути тонким ліриком. Він володіє широкою гамою поетичних форм, серед них – римовані речі,  в тому числі і пісні, різні види сонетів, верлібр, ритмічна проза, тривірші… Він належить до тієї групи поетів, котрих можна вважати одеською поетичною школою, а це, як відомо, Борис Нечерда, Тарас Федюк, Юрій Острошершенко». Учасники презентації мали змогу послухати вірші з нової збірки у виконанні учнів Української гімназії, ЗОШ №6 і пісні на вірші Сагайдака у виконанні Руслана Шумського. Також на святі виступив хоровий колектив «Закохані в пісню».

 

 

 

 

 

 

 

 

Презентация книги Андрея Горчакова

"Планета Рерих"

В Центральной городской библиотеке им. И. Рядченко состоялась презентация нового поэтического сборника Андрея Горчакова «Планета Рерих». Общественный деятель, меценат, поэт и писатель, лауреат Литературных премий им. П.Кулиша и К.Паустовского, журналист, художник, почетный работник культуры Украины, официальный и полномочный представитель президента Украинского совета мира – это далеко неполный перечень званий Андрея Анатольевича, который озвучила директор ЦБС Собко Н.Н., представляя этого известного человека.

 

С выходом новой книги поздравила автора начальник отдела культуры Кристанова Ю.А. и поблагодарила за тесное сотрудничество с Одесским Советом мира, который прикладывает много усилий для развития культуры в нашем регионе. Много добрых дел связывают Андрея Анатольевича и Светлану Полинину – черноморского поэта, барда, которая подчеркнула, что  работая каждый в своей области, они часто пересекаются на общих творческих мероприятиях и эти встречи оставляют только самые хорошие впечатления о добродетельности Андрея Анатольевича.

 

Стихи, которые вошли в новый сборник, были написаны автором во время экспедиций по рериховским местам в период с 2003 по 2016 годы. Представляя книгу, Андрей Анатольевич неоднократно повторил о большом вкладе семьи Рерихов в сохранении мирового культурного наследия и подчеркнул об особой актуальности этого вопроса в наше время, когда разрушаются культурные ценности во время военных конфликтов в Афганистане, Сирии, Египте, простоявшие до этого тысячелетия.  Кроме того, он рассказал о своей миротворческой деятельности в Совете мира, которая выходит далеко за пределы нашей страны, об организации и участии в разных благотворительных проектах, включающих и лечение больных, и восстановление памятников культуры, и поддержку учреждений культуры, особенно музеев и библиотек и многое другое. Очень много внимания Андрей Анатольевич уделяет духовному развитию. Обращаясь к молодежи, а на встречи присутствовали курсанты Черноморского морского колледжа, он сказал, что самое большое, что мы можем сейчас сделать для Украины, это улучшать себя, ежедневно совершенствуясь, как личность.

 

В завершении встречи Андрей Анатольевич подарил библиотеке свои шесть книг и два фильма.

 

Тиждень безпеки дорожнього руху

Добігає до кінця навчальний рік, скоро прийде літо, а це означає, що у дітей появиться багато вільного часу, багатьох їх вабить вулиця, адже тут відбувається багато цікавого, захоплюючого і через це діти іноді потрапляють у небезпечні для життя ситуації.

З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах країни. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.

В бібліотеці-філії 3  пройшла гра-вікторина «Знай правила дорожнього руху», в якій прийняли участь учні 3-А класу Малодолинської ЗОШ. Діти поділились на дві команди: дівчата-«Пішоходи» , хлопчаки-«Водії». Командам було запропоновано відповісти на запитання з правил дорожнього руху, розгадували кросворд «Пішохід». Обидві команди набрали по 22 бали. По закінченню заходу дітям було запропоновано переглянути серію  мультфільму «Робокар Полі», яка називається «Перебігати дорогу-небезпечно!».

 

 

Конкурс "Пасха. Радость. Обновление"

По благословению Высокопреосвященнейшего Агафангела, митрополита Одесского и Измаильского 7 мая 2017 года в помещении Центральной городской библиотеке им И. Рядченко актив клуба православной молодёжи г. Черноморска "Преображение" провел финальную часть Второго открытого городского пасхального конкурса "Пасха. Радость. Обновление". Прошёл конкурс по трём номинациям - литературное творчество, изобразительное творчество и декоративно прикладное искусство и в разных возрастных категориях. В конкурсе приняли участие прихожане храмов г. Черноморска и ближайший сел, воспитанники Воскресной школы Свято-Никольского храма пгт. Овидиополь, учащиеся школ города, воспитанники Дома творчества и Центра Эколого-натуралистического творчества учащейся молодежи г. Черноморска и подопечные Центра социально-психологической реабилитации детей и молодёжи с функциональными ограничениями. Черноморска. Всего 60 конкурсантов в возрасте от 5 до 42 лет и ими было представлено 85 работ. В своём приветственном слове председатель жюри - Заслуженный художник Украины, живописец, член Национального союза художников Украины Ольга Юрьевна Котлярова-Прокопенко, отметила огромную любовь конкурсантов к празднику Пасхи, которую они смогли выразить и воплотить в своих работах. Во всех номинациях было отмечены по несколько победителей. Они, а также все участники были отмечены Дипломами победителей и участников конкурса. Клуб православной молодёжи г. Черноморска "Преображение" выражает искреннюю благодарность начальнику отдела культуры г. Черноморска Кристановой Юлии Анатольевне и директору Центральной библиотечной системы города Собко Наталье Николаевне за всестороннюю поддержку и помощь в проведении конкурса.

 

 

 

 

                                  

Зустріч з ветераном

72 роки минуло з часу Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ціле людське покоління, але пам’ять про подвиг нашого народу у цій війні не згасає, і чим менше серед нас залишається ветеранів, тим більш зворушливим стає це свято. Це вони – живі свідки тієї страшної війни, через них ми підтримуємо історичний зв’язок з подіями тих часів, це вони ще можуть розповісти правдиву історію про важкі випробування, які випали на долю нашого народу, про те, якою ціною дісталася нам перемога. Саме така зустріч працівників бібліотеки з ветераном війни Касьяненко О.Н. Війна його застала шістнадцятирічним юнаком у м. Первомайську на Миколаївщині. З перших днів війни допомагав під час евакуації, в тилу ворога рив окопи, укріплював оборонну лінію. Потім пройшов військову підготовку в піхотному училищі в Саратовській області і був відправлений на фронт розвідником. Пройшов всю війну, брав участь у боях на Курській дузі, закінчив її у Прибалтиці. І на прикладі бойового шляху одного ветерана склалося враження, що перемога кувалася завдяки чітким, злагодженим діям кожного бійця на своєму бойовому посту, відповідальності, відданості ну і, звичайно, мужності і героїзму.

 Розповідь не обмежувалася тільки подіями війни. Олександр Несторович розповів, як після закінчення Рязанського воєнно-технічного училища ніс службу у різних військових округах колишнього СРСР, особливо цікавою була розповідь про службу на Далекому Сході. А з 1972 року він став жителем Іллічівська і теж доклав немало зусиль для розвитку міста.  І треба відмітити, що не дивлячись на свій вік, Олександр Несторович зберіг і почуття гумору, і енергійність, і товариськість. Зі своєї сторони директор ЦБС від імені всього колективу привітала ветерана зі святом, побажала міцного здоров’я на довгі роки життя і подякувала за збережене для нас майбутнє.

  

  

                                                                                                                                                                                     

 

Книжковий форум в Чорноморську

В рамках відзначення Всесвітнього дня книги і авторського права і заходів, приурочених до Дня міста, центральна міська бібліотека ім.. І.Рядченка провела книжковий форум, який включав зустріч з відомими літераторами і виставку-ярмарок книг українського видавництва «Український пріоритет».

Засновником видавництва є добре відомий в Україні поет, прозаїк, публіцист, громадський, політичний діяч, доктор філософії, перший заступник Голови НСПУ Володимир Шовкошитний, який доволі детально і захоплююче презентував найбільш цікаві видання, представлені на ярмарку. Серед них – історичні романи, проза, поезія, філософські есе, жіночі романи, і, звичайно, гарно ілюстрована дитяча література.

Свої книги представили такі відомі сучасні письменники як Елла Леус – лауреат Літературної премії ім. П. Куліша, голова громадської організації «Одеський літературний центр», член Національної спілки письменників України,  Наіль Муратов – дипломант літературного конкурсу ім. Паустовського, Ксенія Заставська – сценарист, журналіст, Арсенія Велика – лауреат Літературної премії ім.. П.Куліша, поет Олександр  Косенко лауреат літературних премій «Сокіл Степів», Є.Маланюка.

Ну, а далі всі бажаючі мали можливість придбати за доступною ціною вподобані книги з автографом автора.

 

 

 

   

 

 

 

 

"Души прекрасные порывы"

Справжнє свято для шанувальників поетичного слова було організоване центральною міською бібліотекою ім. І. Рядченка 21 березня – у Всесвітній день поезії. Гостей зі святом привітала начальник відділу культури Ю.А. Крістанова . «Поезія – то є своєрідна музика, кожна нота якої , кожен пасаж – частина життя… Коли вірші лягають на звуки чарівної мелодії, коли разом співпрацюють композитор і поет, відбувається щось чарівне і надприродне. Тоді здається, що митці ведуть діалог з самим Творцем, і ця розмова триває довго», -  такими словами звернулася до присутніх ведуча, директор ЦБС Собко Н.М. Поєднання у святі поезії і музики зробило його неповторним, душевним і проникливим. Зі сцени лунали вірші і привітання від запрошених на свято Члена Національної спілки художників України, поетеси Галини Мещерякової, лауреата літературної премії ім.. К.Паустовського Алли Пятницької, керівника проекту «Територія І», члена Південноросійської спілки письменників Ірини Василенко, літературно-музична композиція у чудовому виконанні майстра поетичного слова, лауреата літературних премій ім.. І. Рядченка і К. Паустовського Світлани Лукіної і заслуженого діяча культури України Євгена Лукашова, музичні подарунки від лауреатів і учасників міжнародних музичних конкурсів Марії Клименко і Максима Скоблинського. Приємною подією для літераторів нашого міста стало прийняття до Національної спілки письменників України поета, голову Літературного об’єднання ім. В. Домріна Леоніда Кулаковського , який у цей день приймав вітання і висловив надію, що невдовзі і у Чорноморську утвориться свій осередок НСПУ. Він теж поділився своїми поетичними доробками.

 

 

 

 

 

 

Тиждень дитячої та юнацької книги

Тиждень дитячої та юнацької книги розпочався в бібліотеці села Малодолинське зустріччю з письменницями міста Чорноморська Людмилою Матвієнко та Валентиною Сидорук.  Зустріч відкрила зав.філією Завгородня С.Ф. Так, як в цей день,  21 березня, відзначається Всесвітній день поезії, учні підготували виразне читання віршів Т.Г.Шевченка, байки Л.Глібова «Зозуля та півень», а Лев Гранчак та Мальована Віка презентували власні вірші. Потім, слово було надане письменницям. Вони цікаво розповідали дітям  про деякі свої твори, пояснили чому вони так були названі. Діти також приймали участь у розмові, ставити запитання. А потім попросились потриматись за «живих» письменників. Зустріч пройшла весело й невимушено, були присутні близько 150 дітей.

 

 

 

 

"Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття"

9 березня, в день народження Тараса Шевченка, у центральній міській бібліотеці знову лунали вічні рядки творінь великого поета та художника. Образ найщирішого лірика і гнівного бунтаря, поета, художника постав перед глядачами завдяки спільним зусиллям працівників бібліотеки, наставників і вихованців Будинку дитячої творчості, які використали нові  підходи і можливості, щоб зацікавити школярів. Нас повернули в той час, коли жив і творив Кобзар. Співчуття до нелегкої кріпацької долі поета викликали зворушливі сценки з дитинства маленького Тараса, майстерно поставлені театральною студією під керівництвом Гринчак Ірини Богданівни.

 

 

 

 

Органічно доповнила їх літературно-музична композиція «У нашім раї на землі», підготовлена і виконана творчою родиною Фундукян-Стеценко. На зустрічі, присвяченій поету, не могли не пролунати його вірші, у виконанні Ірини Богданівни і її учнів.

 

 

 Ще одна сторона творчості Шевченка – це малярство. Талант Кобзаря як художника виявився в портретному, жанровому, пейзажному та релігійному живопису. У його картинах відбилася вся глибина і самобутність його особистості. Шевченка-художника представила директор ЦБС Собко Н.М. за допомогою мультимедійної презентації, підготовленою працівниками бібліотеки. Цікаві історичні факти і висока поезія чергувалися з музичними творами у виконанні юної вокалісти Мирослави Горецької.

 

 

Нікого не залишила байдужими яскрава, барвиста виставка нових видань, на якій були представлені книжкові новинки, що розповідали про життя і творчість Тараса Григоровича. Завершилася зустріч виконанням пісні на слова Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», що стала неофіційним гімном України.

 

Посиделки "Душе не хочется покоя"

Библиотека-филиал №2 пгт Александровка. Мероприятие посвященное Международному дню 8 Марта, традиционно зав. филиалом Коломиец Светлана Васильевна и библиотекарь Керезвас Марина Анатольевна в преддверии праздника организовали посиделки с местными женщинами. На мероприятии была показана презентация "На пенсии жизнь только начинается", были показаны фрагменты роликов, о том, что могут женщины  в преклонном возрасте. Приглашенные, милые женщины читали стихи, рассказывали о своей молодости, о своих талантах.

 

 

 

На выставке представлены поделки и картины местных рукодельниц Упыренко Любови и Кабуловой Ларисы.

 

   

                                        

 

Профорієнтація

(зустріч з курсантами Чорноморського морського коледжу)

Рано чи пізно кожна людина стає перед вибором: ким стати, яку  вибрати спеціальність, щоб робота приносила задоволення і дохід? Допомогти визначитися у виборі майбутньої професії старшокласникам намагалися їх однолітки, які після закінчення 9-го класу обрали професію повара, і отримують її у Чорноморському морському коледжі. Своїми знаннями і майстерністю у приготуванні коктейлів майбутні повари і бармени поділилися з випускниками шкіл під час зустрічі, організованої у центральній міській бібліотеці. Всі приготовлені коктейлі була можливість продегустувати, що стало приємним сюрпризом для учасників зустрічі.

Також перед старшокласниками виступила спеціаліст міського центру зайнятості, яка розповіла про професії, що користуються попитом у місті, про Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де за короткий проміжок часу можна отримати професію чи перекваліфікуватися абсолютно безкоштовно. Сподіваємося, що зустріч принесла користь і задоволення майбутнім випускникам і, можливо, посприяла  комусь із них у визначенні майбутньої професії.

 

 

   

 

 

 

27 лютого 2017 року виповнилося 85 років від дня утворення Одеської області

До 85-річчя Одеської області в дитячий бібліотеці м. Чорноморська пройшло свято "З днем народження, рідна Одещина". 
У проведенні заходу взяли участь учні Української гімназії. Діти дуже добре підготувалися - одягнули національні костюми, були ведучими свята, декламували вірші. Також, до 85-річного ювілею, учні гімназії взяли участь у бібліотечному флешмобі, яким привітали зі святом рідну Одещину.
Гостями заходу були учні школи № 2, 6-А класу.
Прикрасою свята стали діти з хореографічного ансамблю естрадного танцю "Незабудки", які виконали танці: "Українська полька", "Ромашки", "Кукарела".
Напередодні свята був оголошений конкурс малюнків "Стежками рідного краю". Визначити переможців конкурсу ми запросили наукового співробітника Музею ім. О.Білого Сосновську О.І. Вона оголосила переможців та вручила дітям нагороди - грамоти, подяки, подарунки. 

 

 День рідної мови

Міжнародний день рідної мови центральна міська бібліотека відзначила зустріччю  місцевих поетів і прозаїків, членів літературного товариства «Сузір’я» і «Просвіти» з учнями шкіл №№6,7. Відкриваючи захід, директор ЦБС Собко Н.М. наголосила: «Кожен народ  - це неповторна культура історія, традиції, спосіб життя. І, звичайно ж, його мова. Зберегти мовну базу і великого народу, і нечисленної  народності – дуже важливе завдання сьогодення». Керівник «Сузір’я» Сидорук В.О. акцентувала увагу на тому, що у нашому переважно російськомовному регіоні потрібно більше прикладати зусиль для розвитку, поширення, використання саме української мови для спілкування, прививати любов до рідної мови серед молодого покоління. Своїми творами, думками поділилися літератори Людмила Матвієнко, Олександр Кривошапка, Леонтій Павлюк, Михайло Островський.  Захопила всіх присутніх сценка з твору І.Карпенка-Карого «Мартин Боруля», поставлена під керівництвом викладача Будинку дитячої творчості Гринчак І.Б. і майстерно зіграна представниками товариства «Сузір’я».  

 

     

 

Лекция по профилактике абортов

Около 20% жительниц Украины в год отказываются от своих зачатых деток – таков показатель уровня абортов в нашей стране. Для примера, Западная Европа может «похвастаться» всего лишь 3%, а в Восточной Европе этот показатель равен 14%. Это, в свою очередь, делает нашу страну лидером среди других соседних стран.

Если же перевести эти данные в цифры, то получится, что ежегодно около 230 тысяч женщин в Украине решаются прервать беременность.

Многочисленные исследования доказали, что украинки часто относятся к методу абортирования, как к простому способу контрацепции, при этом, не считая эту операцию греховной, опасной или тяжелой.

Профилактика абортов стала темой лекции, которую в центральной городской библиотеке провела преподаватель ОНУ им. Мечникова  Андрианова Инна Александровна для старшеклассников городских школ. Лекция носила не назидательный, а познавательный характер, где в доступной форме на примере житейских ситуаций и научно подтвержденных фактах рассказали молодому поколению о моральных и физических последствиях искусственного прерывания беременности.  Некоторые моменты лекции не оставляли никого равнодушным и заставляли задумываться не только девушек, но и молодых людей, которые тоже почувствовали ответственность за такие поступки, как лишение жизни будущего ребенка, за иногда, катастрофические последствия аборта  для организма  женщины. В конце встречи учащиеся поделились своими отзывами о прослушанной лекции и обращались с личными вопросами к лектору.

 

 

                                       

 

День Святого Валентина!

У День Св. Валентина відвідувачі  центральної міської бібліотеки були приємно вражені святково прикрашеним фойє, де могли зробити фото напам’ять.

                                                                                                              

А для любителів поробок був організований майстер-клас, де вони своїми руками виготовили святкову валентинку, яка була прикрашена ромашкою з пелюстками-побажаннями.

 

 

 

Україна у Другій світовій війні

У Центральній міський бібліотеці ім. І.І.Рядченка працювала пересувна виставка «Україна у Другій світовій війні». Для України Друга світова війна – національна трагедія. Ця війна (1939–1945) стала найбільшим збройним конфліктом на планеті і одночасно найтяжчою трагедією в історії людства. У ній уперше і востаннє були здійснені найтяжчі військові злочини та злочини проти людяності. Унаслідок бойових дій, репресій проти військовополонених і цивільного населення, а також голоду, хвороб та виснаження загинуло від 70 до 80 млн осіб, дві третини з яких – цивільні. Мільйони українців зі зброєю у руках боролися з нацизмом упродовж всієї війни. Україна дала Червоній Арміїї 7 командуючих фронтами і арміями 200 генералів, понад 6 млн. солдатів, сержантів і офіцерів. Понад 130 тис. українців воювали в інших арміях Антигітлерівської коаліції. Сотні тисяч українців боролися із нацизмом у Русі Опору.

 

2017 рік

Кращий читач року

Традиційно в кінці року центральна міська бібліотека підводить підсумки своєї роботи і нагороджує найактивніших читачів року. 23 грудня бібліотека гостинно приймала своїх кращих читачів, друзів  і гостей заходу. Вже в фойє бібліотеки вони поринали в новорічну атмосферу, де зусиллями працівників ЦМБ оформлена чудова новорічна композиція. У читацькій залі накриті білими скатертинами столи, де за чашечкою чаю з солодощами у затишній обстановці і проходить наш вечір.

Здобутками бібліотеки за 2016 рік поділилася директор ЦБС Собко Н.М., а це і різноманітні традиційні і інноваційні заходи, і оновлений фасад ЦМБ , і найголовніше – тепла читацька зала, за що слова подяки висловила Наталя Миколаївна міській владі, зокрема міському голові і начальнику відділу культури. А далі ведучі заходу Прокоф’єва Л. М. і Оровець Н.О. приступили до нагородження кращих  читачів року. Серед них сім’я Осадчук у номінації «Меценат бібліотеки», які значно поповнили цього року фонд бібліотеки, подарувавши 1400 нових книг. Треба відзначити, що бібліотека, в свою чергу, теж дарує книги, приймаючи участь у різних благодійних акціях, що і підтвердив гість заходу, волонтер Валерій Демиденко, який передає книги учасникам АТО. У номінації «Вірність одному автору» переможцем стала наша читачка Іванова Лілія Владиславівна, яка перечитала всі книги Б. Акуніна, які є в бібліотеці. Недавно записався до нашої бібліотеки Брагін Олександр Васильович, який цього року переїхав до нашого міста, і відразу став одним з найактивніших читачів. Він обраний переможцем у номінації «Вдалий дебют». Своїм витонченим смаком у виборі книг виділилася читачка юнацького віку, учениця 11-го класу ЗОШ №2 Якимова Катерина і нагороджена була у номінації «Літературний гурман». Є в нашій бібліотеці читачі, які цікавляться психологічною літературою. Серед них цього року відзначена Гладченко Алла Анатоліївна у номінації «Сам собі психолог». Всі номінанти отримали пам’ятні подарунки, ну, а музичні виступи у виконанні Ірини Скоблинської,  Лізи Шереметьєвої, Влада Яковини, Олександра Брагіна стали подарунками для всіх присутніх. На окремі слова подяки заслуговують поетичні хвилинки з одеситами Світланою Лукіною – давнім другом бібліотеки і Олегом Дряміним – членом Національної спілки письменників України, лауреатом премії імені І. Буніна, який завітав до нашої бібліотеки вперше.

 

 

 

 

 

 

 

Тиждень безпеки дорожнього руху

В рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011 – 2020 років,  з 14 по 20 листопада 2016 року в Україні відбувся Тиждень безпеки дорожнього руху.

Протягом тижня в бібліотеках ЦБС були проведені заходи щодо безпечного поводження дітей на дорогах та вулицях населених пунктів. Під час заходів використовувалися різні форми роботи з дітьми:

-       Міська дитяча бібліотека

З дітками-першокласниками провели цікаву бесіду по правилам дорожнього руху не тільки бібліотекарі, а й лялькові герої. Діти уважно слухали та дивилися лялькову виставу, активно відповідали на запитання, відгадували загадки.

     

 

                                                

 

-       Бібліотека-філія №2

В Олександрівській школі бібліотекарем філії №2 Керезвас М.А. був проведений  КВК  «Живи  цікаво та безпечно». На заході були присутні другий та третій класи. Кожна команда вивчила заклички. На конкурсі у другому класі було присутнє журі  в складі  якого були батьки , очолила журі класний керівник. Дітям було розказано про історію правил дорожнього руху, про винаход першого світофору. Діти були поділені на дві команди:  «Пішоход» та «Дорожні знаки», їм було запропоновано шість конкурсів. Діти з цікавістю збирали розрізані по частинам по частинам дорожні знаки,відповідали на швидкість в конкурсі «Дорожні знаки». Командам були   запропоновані дві дорожні задачки, які діти обговорювали по дві хвилини. В обох класах діти були дуже активні, тому  коли  журі винесли свій вердикт, перемогла дружба.

 

-       Бібліотека-філія №3

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху в бібліотеці-філії №3 для учнів 3-А класу був проведений бібліотечний урок «Твій друг-безпечний рух». Бібліотекар Завгородня С.Ф. розповіла дітям про історію виникнення правил дорожнього руху, в цьому їй допомогла тітонька Сова з мультиплікаційного фільму. Діти повторили правила дорожнього руху , а потім прийняли участь у вікторині «Дорожня грамота», за гарні відповіді діти отримали подарунок у вигляді серії з мультфільму про Робокара Полі.

      

 

                                           

Після з заходів в кожній бібліотеці бібліотекарі побажали дітям бути уважними пішоходами, адже знання та уміння дотримуватись правил дорожнього руху не тільки запорука безпеки на дорогах,а й показник культури людини.

 

Свято Хелловін в дитячій бібліотеці.

В дні шкільних канікул працівники дитячої бібліотеки підготували для дітей різноманітні масові заходи. Це і розвиваючі хвилинки, ігри-забави, мистецькі мандрівки та години творчості у відділі мистецтва, ігри-вікторини, години цікавої інформації у відділі 5-9 класів, казковий калейдоскоп та огляд- подорож у відділі 1-4 класів.

Протягом шкільних канікул діти змогли подивитися відео та мультпокази, позмагатися в шахи та шашки, а бібліотечний ляльковий театр «Золотий ключик» запропонував дітям акторський майстер-клас.

Особливо дітям запам’яталось свято Хелловін, яке підготували працівники дитячої бібліотеки для малечі та підлітків. Хелловін особливо полюбляє молодь і дітлахи, тому наша бібліотека просто не могла проігнорувати нагоди разом із читачами влаштувати це свято.

Заздалегідь підготовлена об’ява-запрошення усіх дітей до свята, яке відбулося 30 жовтня. Напередодні свята бібліотекарі підготували та прикрасили зал найпопулярнішими та найвідомішими атрибутами цього свята – гарбуз з вирізаною мордочкою і свічкою всередині, вважається, що він відлякує злих духів та відьом, паперові павучки, кажани, симпатичні привиди та величезний страшний павук з мохнатими лапами на павутинні тощо. Працівниками бібліотеки була підготовлена книжкова виставка з дитячих книг про чаклунів, відьом та нечисту силу. Всі бажаючі, а також працівники бібліотеки, змогли перевтілитись в чаклунів, фей, привидів та відьом, або створити свій власний образ.

 

Розпочалось свято появою відьми (зав. дитячою бібліотекою Єргієва Т.П.), яка прилетіла на свято на метлі подивитись, як його будуть святкувати у нашій бібліотеці. Відьма трохи потанцювала, навела жахів на присутніх, а потім стала веселою та доброю відьмою, яка грала та бешкетувала з дітьми. Ведуча свята Ільїна Оксана Яремівна розповіла дітям про історію виникнення Хелловіна. Під час свята діти розважались, змагались у спритності, у конкурсах, розгадували загадки бібліотекарів-привидів, послухали «жахливий» гороскоп,  потанцювали з відьмою.

 

 

Запам’яталось свято ще тим, що діти прийняли участь у майстер-класі. Вони вчилися накладати аква-грим, а потім розмальовували один одного. Наприкінці заходу працівники пригостили дітей та присутніх смачним домашнім печивом з чаєм. 

   

 

   

 

 Зустріч з учасниками АТО і волонтерами

28 жовтня у центральній міській бібліотеці ім. І. Рядченка відбулася зустріч курсантів Чорноморського морського коледжу з учасниками АТО і волонтерами, яка проходила у форматі круглого столу.  28 жовтня відзначаться День визволення України від німецько-фашистських загарбників у роки Другої світової війни, тому працівниками бібліотеки було підготовлено відеоролик про участь України у війні, її втрати і вклад у перемогу. Далі завідуюча відділом обслуговування Прокоф’єва Людмила Миколаївна представила учасників заходу – воїнів АТО і волонтерів: Дмитрієва Олександра – бійця 131-го розвідбату, Єльнікова  Валерія –  3-й полк спецназу, Гладченко Олега – 18-й територіальний батальйон ЗСУ, Євдокімова Сергія – 14 окрема механізована бригада, Стельмаха Володимира – 28-ма окрема механізована бригада, Карвацький Алім Миколайович – член ГО «Право", Демиденко Валерій – волонтер, Швець Іван Васильович – волонтер, Іванов Геннадій – волонтер. Згадали про тих, хто загинув, воюючи на Сході України – а це шість наших земляків : Горбунов Дмитро, Савінов Едуард, Пихтєєв Василь, Фомін Сергій, Шум Віталій, Бац Артем. Всіх загиблих у роки Другої світової війни і під час антитерористичної операції вшанували хвилиною пам’яті. Величезну матеріальну і моральну підтримку  у ході проведення АТО отримують наші військові і добровольці від волонтерів, яких на зустрічі представляв Валерій Демиденко. На фоні фото-і відеоматеріалів він розповів, яку саме допомогу надають чорноморські  волонтери і небайдужі люди нашим бійцям у зоні АТО. Далі зустріч продовжувалася у формі діалогу – курсанти училища мали можливість задати бійцям про воєнні будні, про те, з якими труднощами стикаєшся на війні, коли потрапляєш туди вперше, про боротьбу зі страхом, про те, як змінює війна погляди на життя і цінності, обговорили шляхи виходу з війни. Цікавою була розповідь волонтера Швеця І.В. – багаторазового чемпіона Європи і світу по боротьбі самбо і дзю-до про участь у різних чемпіонатах і волонтерську допомогу.

 

 

 

   

 

«Мої роки – це не тягар життя,

це досвід, мудрість відкриття»

День людей похилого віку  - це особливе свято. З дитинства ми вбираємо від людей старшого покоління традиції і мудрість, культуру і мову. З бабусиних казок, з розповідей дідуся народжується наша перша любов до рідної землі та її людей. Ніколи не забудемо ми того, що зроблено руками людей старшого покоління.  Вони будували фабрики та заводи, воювали на фронтах, сумлінно працювали в мирний час та виховували нас, своїх дітей та онуків. І тепер турбота про наших батьків – те, про що неможна забувати ні на хвилину. Підтримати, налагодити побут, надати реальну допомогу чи просто поспілкуватися – одне з найважливіших завдань сьогоднішнього дня.

Бібліотека теж намагається урізноманітнити дозвіл людей похилого віку і вже в котрий раз ми для них проводимо вечір відпочинку, який включає в себе музично-розважальну програму. Найбільшою нагородою для організаторів таких заходів є емоції людей на те, що ти їм представляєш. Сьогодні це і зворушливі сльози на виконання пісні про маму, і сміх до сліз на гумореску про відпочинок у Карлових Варах, і розчулені усмішки  на музичні подарунки у виконанні творчих колективів «Незабудки», «Ягідки» Малодолинського будинку культури і Ліани Долгих – талановитої  юної вокалістки Будинку дитячої творчості. Ну, а потім наші гості – літні люди – мали можливість за чашкою чаю з солодощами  познайомитися між собою, поспілкуватися, поділитися враженнями чи своєю цікавою інформацією.

 

 

 

 

 

   

 

 

 

Бабин яр: без права на забуття

29 вересня виповнюється 75 років дня трагічних подій в Бабиному яру. Для учнів 11 класу Малодолинської загальноосвітньї школи був проведений урок історії «Бабин яр: без права на забуття». Завідуюча бібліотекою філією №3 Завгородня С.Ф. розповіла юнакам про трагічні дні в історії України періоду Другої світової війни, показала відофільм з свідченням людей, які вижили.

                                                                                                    

 

                                                                                                   

                                                                                                    

Вересневі зустрічі в бібліотеці

З початку нового навчального року в бібліотеці-філії №3 активізувалась робота з читачами бібліотеки. Так, для учнів 1 класу  1 вересня була проведена екскурсія по бібліотеці, дітей познайомили з новою книжковою виставкою «Любить всім серцем Україну», тематика якої відповідала темі першого уроку.

 

 

Для дорослих читачів 2 вересня була організована тематична полиця «Одещина-наш рідний край», бібліотекар Завгородня С.Ф. знайомила відвідувачів бібліотеки з новою літературою по історії Одещини.

 

Вечір української поезії

Вечір української поезії «Зоряні причали» пройшов в центральній міській бібліотеці ім.І. Рядченка в рамках міжнародного арт-фестивалю «Провинция у моря».  Вже в фойє бібліотеки учасники та гості заходу поринали в атмосферу української самобутності, де була оформлена етнографічна виставка з роботами місцевої майстрині Варвари Гоцуляк, вихованців  будинку дитячої творчості, а у читацькій залі працювала виставка творів чорноморських літераторів. Відкриваючи вечір з вітальним словом до всіх присутніх звернулася Людмила Прокоф’єва – завідуюча відділом обслуговування ЦМБ, і зачитала вірш Ліни Костенко «Поезія – це завжди неповторність». Вітання прозвучали також від голови оргкомітету фестивалю Сергія Гловацького. Ведучий вечора Леонід Кулаковський – голова літературного об’єднання ім. В.Домріна – почав захід з вірша Івана Гаврюка «Коли поет звіряє риму…». Представляючи  учасників вечора, він намагався якомога глибше і всесторонньо розкрити, підкреслити особливості  таланту кожного з поетів.

Тут можна було послухати і поезію про кохання, і про любов до рідного краю, до дітей і внуків, і патріотичну і військову, і філософську … у авторському виконанні Олександра Кривошапки, Олени Преображенської, Інни Василькової, Валерія Демиденка, Леонтія Павлюка і наших гостей - одеситів – Івана Півня, Михайла Островського, поетів з Южного – Оксани Ворожбити і Олеся Чайківського. Віршовані твори доповнювалися українськими піснями, виконаними Ксенією Стеценко,  Сергієм Батурою, Василем Шумським. Прем’єрним став виступ Яромира Фундукяна, вихованця театральної студії  Маргарити Терещенко, який зіграв сценку з твору «Маленький принц» українською мовою.

 

 

 

 

 

 

                                      25 років Незалежності України

25-у річницю незалежності України бібліотеки міста традиційно відмітили святом під відкритим небом. Правда, цього року через ремонтні роботи у центральній міській бібліотеці свято перенесли до будівлі дитячої міської бібліотеки і музею ім. О.Білого. Тут були оформлені розгорнута виставка з історії становлення української незалежності, виставка робіт майстринь клубу «Берегиня», зокрема велика карта України з ляльок-мотанок, яка потрапила до Книги рекордів України (автор Варвара Гоцуляк), книжкова виставка з рецептами блюд української кухні і виставка-дегустація, де можна було покуштувати і вареники, пиріжки, і наші національні бутерброди з салом. Захід розпочався з флеш-мобу, де кожен бажаючий міг взяти участь в оформленні штучними квітами українського гербу. Для діток проводилась вікторина «Я все люблю в своїм краю». Паралельно працювали два майстер-класи: один – з виготовлення святкової листівки з Днем незалежності, другий проводила Варвара Гоцуляк , яка ділилася майстерністю створення національних прикрас.

 

 

 

 

 

    

     

 

 

Всі ми -  листочки на правічному дереві життя"

30 липня 2016 року у центральній міській бібліотеці відбувся ювілейний вечір письменниці, публіциста, журналіста м. Чорноморська Олени Іванівни Калити. На вечір зібралися рідні, друзі, колеги, шанувальники її творчості. Багато теплих і щирих слів прозвучало на адресу Олени Іванівни від членів літературного об’єднання ім. В.Домріна, літературного товариства «Сузір’я», членом якого є Олена Іванівна, творчої інтелігенції міста, бібліотекарів. В них висловлювалася глибока повага, висока оцінка її майстерності,  як на ниві художнього слова, так і на ниві журналістики, подяка за співпрацю. Музичними подарунками стали пісні у виконанні Ксенії Стеценко, Сергія Батури, Світлани Полініної. Від імені адміністрації міста зі святом привітала Олену Іванівну головний спеціаліст відділу культури Молодій О.І., яка вручила подяку від міського голови В.Хмельнюка, грамоту відділу культури, орден «За розбудову України» від Всеукраїнського громадського об’єднання «Країна». Працівниками бібліотеки був підготовлений відеофільм у формі вітальної листівки, який став своєрідною подорожжю життєвими стежками ювіляра.

Програма заходу передбачала також презентацію нової книги Олени Іванівни «Дерево життя, дерево пам’яті». Вже з самої назви книги випливає, що вона пише історію свого роду, щоб донести її до своїх внуків і, через історію своєї родини,  - до всіх нас, щоб ми не забували ті страшні події 33-го року і важкі, але героїчні будні війни 1941-45рр. З допомогою відео презентації, теж підготовленої бібліотекою, автор то з болем у голосі, то з гордістю (коли йдеться про батьків, які пройшли війну)  знайомить присутніх з членами своєї родини, описаних у книзі.

В кінці вечора кожен бажаючий зміг отримати книгу з автографом автора.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                

Ювілейна зустріч з поетом м. Чорноморськ Іваном Гаврюком

2 липня в центральній міській бібліотеці ім. І. Рядченка відбувся ювілейний вечір поета м. Чорноморська Івана Гаврюка  приурочений 70-річчю від дня народження. На вечір прийшли привітати ювіляра начальник відділу культури м. Чорноморська Крістанова Ю.А., друзі, рідні, колеги по перу і просто любителі поезії Івана Дмитровича. У теплій дужній обстановці урочистий захід почався з показу відеофільму про життєвий шлях Івана Гаврюка. Коментувала відеоролик директор бібліотеки Собко Н.М., а підготували його співробітники бібліотеки методист Очагіна Л.Г. і завідуюча юнацьким відділом Лєгєза О.В..

   

 

 

 

   

  

 

Івана Дмитровича Гаврюка привітали члени літературного об'єднання ім. В. Домріна під керівництвом Леоніда Кулаковського. Нещодавно Іван Дмитрович очолював це об'єднання і був хорошим вчителем для своїх вихованців. Також привітали ювіляра члени літературного товариства "Сузір'я". Було надано слово  Івану Дмитровичу, він розповів про себе цікаві випадки з життя, читав свої вірші, а також розповів про те, що готується нова збірка іронічних віршів та деякі  почитав.

 

Було сказано багато теплих слів на адресу ювіляра, друзі читали вірші, як самого автора, так і власні вірші-привітання.

Супроводжувався вечір музичними номерами у виконанні С. Полініной і Р. Шумського. А родзинкою цього заходу було привітання від бібліотеки ім.. І. Рядченка. Директор бібліотеки Собко Н.М. від імені всіх співробітників бібліотеки привітала Івана Дмитровича з ювілеєм і від всього колективу подарувала торт-книгу (копію збірника "Двоїна"),  автор був дуже здивований і щасливий.

 

 

                             

 

День Конституції України

В цьому році основному Закону України виповнилося 20 років. Центральна міська бібліотека підготувала книжкову виставку до Дня Конституції України та відеопоказ фільму до ювілейної дати. На цей захід були запрошені діти профільного табору   навчально-виховного комплексу. Завідуюча юнацьким відділом Лєгєза О.В. провела бесіду присвячену Дню Конституції.

 

 

 

Бібліотека + пришкільний та профільний табори = любов до книги

Закончились школьные будни, наступила пора летних каникул. И так уж сложилась традиция  библиотеки  ЦБС  распахнули свои двери для пришкольных лагерей. Библиотекари подготовили ряд мероприятий для детей – это экскурсии по библиотеке, разные конкурсы, игры, ребусы, презентации, кроссворды, просмотр мультфильмов и многое другое.

 

Сегодня, 17 июня на экскурсию в центральную городскую библиотеку им. И. Рядченко пришли воспитанники профильного лагеря г.Черноморска. Экскурсию для ребят провели заведующая юношеским отделом Легеза Е.В., библиотекарь отдела единого фонда Станишевская М.И. и зав.отделом комплектования и обработки Чердынцева Т.В., рассказали о библиотеке, о работе отдела обслуживания юношей, читальном зале, отделе использования единого фонда и об комплектовании литературой библиотечного фонда. Библиограф Ткаченко Юлия Ивановна познакомила детей со своей работой, о том, как работать с каталогами и картотеками, большое внимание уделила краеведческой картотеке статей.

 

 

 

     

 

 

С 1 июня центральная городская библиотека с большим удовольствием принимает маленьких гостей в наших залах. Заведующая юношеским отделом Легеза Елена Викторовна и библиотекари Мясникова Надежда Владимировна, Прокопенко Наталья Александровна и Рига Ирина Петровна проводят экскурсии, рассказывая детям о фонде, о правилах пользования библиотекой, о книжных выставках посвященных юбилейным датам писателей, поэтов, художников и т.д., а также проводят развлекательные мероприятия с детьми.

 

 

 

 

 

 

 

6 червня до бібліотекі-філії №3 завітали на відкриття літньої читацької альтанки «Літо, літо миле я дитя, щасливе»  дітки з пришкільного табору «Промінчик». Завідуюча бібліотекою Завгородня Світлана Федорівна  познайомила невгамовних та веселих дітлахів з новими книгами, які отримала бібліотека. Читання на свіжому повітрі виявилося ще й корисним для здоров`я.

 

   

                                                

 

Дитяче свято

31 травня на майданчику біля дитячої бібліотеки відбулося cвято «Хай дитинство сміється, лине радісний спів» для дітей пришкільного табору. До уваги присутніх були оформлені дві книжкові виставки: «Любимые книжки, любимые игрушки», «Лето, книга, я – друзья!». Почалось свято танцювальним номером «Україна» у виконанні хореографічного ансамблю «Незабудки» Малодолинського будинку культури. Відкрила свято і привітала присутніх зав. дитячою бібліотекою Єргієва Т.П., яка була ведучою святкової програми. Ведучим допомагали «Фіксики» - герої мультиплікаційних фільмів. Вони заохочували  дітей брати участь у конкурсах та іграх, та танцювали разом з малечою. З великим захопленням діти здійснили «подорож на казковому поїзді» під веселу пісню «Паровоз-букашка». Сподобався дітлахам і конкурс «Веселі сороканіжки» і  вокальна гра «Брати наші менші», а також загадки-добавлянки, загадки-перевертні на уважність. Зачарували всіх своїм співом  Нагорна Христина, Ахназарова Софія, Ліана Долгих. Щирі аплодисменти отримали діти з хореографічного колективу «Незабудки» за   запальні танцювальні номери «Україна», «Гармоніст», «Маші  і ведмідь». Вразили своїм талантом і представники театру-студії «ПандЕра», які виконали пантоміми «Павук і мухи», «Факір і заєць», а також вірш «Дитина міста». Дядя Стьопа – міліціонер запросив дітей на цікаву гру «Дорожні знаки».

Директор ЦБС Собко Н.М. вручила подяки учасникам свята, а керівник Центру дитячого розвитку «Софія» Чегаринська Катерина представила експерта Книги рекордів України, який подарував дитячій бібліотеці книгу «Національний реєстр рекордів України 2016».

Кольорові кульки в подарунок та призи у вигляді солодощів додали позитивних емоцій та  чудового настрою всім.

 

 

 

 

 

Участь в обласному святі дитячої книги

20 травня переможці дитячого міського конкурсу «Кращий читач року» Аліханіді Олеся і Фатєєва Наташа приймали участь в обласному святі дитячої книги, яке відбулося на базі Одеської Національної наукової бібліотеки в рамках ХVII Всеукраїнського форуму «Українська книга на Одещині». Дівчатка представили свої літературні есе на тему «Моя улюблена книга», за що отримали дипломи і подарунки. Для учасників заходу була організована зустріч з українським дитячим письменником Володимиром  Рутківським, екскурсія бібліотекою, розважальна програма.

 

   

 

«Прочитал  – понравилось  – советую другим»

Для того, щоб книги знаходили своїх прихильників і набували популярності, їх потрібно рекламувати. І робити це можна по-різному. Зокрема, бібліотекарі юнацького відділу Центральної міської бібліотеки ім. І.Рядченка провели незвичайну акцію. Відвідувачам бібліотеки пропонувалось  назвати улюблену книгу і розповісти чим вона сподобалася. Вся інформація розміщалася тут же на спеціальному стенді і з нею могли ознайомитися всі бажаючі. Протягом місяця своїми читацькими уподобаннями ділилися читачі. В результаті з найпопулярніших книг була оформлена книжкова виставка «Читатели советуют».

 

 

                                           

 

Бібліотечний урок

«Знайомство з бібліотекою»

Завідуюча бібліотекою-філією №3 Завгородня Світлана Федорівна провела для учнів 2-а класу Малодолинської ЗОШ бібліотечний урок «Знайомство з бібліотекою», на якому вона познайомила дітей з поняттями «бібліотека», «абонемент», «читальний зал», «формуляр читача», «стелаж», «книжкова полиця». Діти прочитали правила поведінки в бібліотеці» та подивилися мультфільм про пригоди свинки Пеппи в бібліотеці.

 

 

 

 

 

Брати Капранови «Забудь-річка»

6 травня Центральна міська бібліотека ім. І.Рядченка зустрічала письменників  братів Капранових.  У цей день на презентацію нового роману Капранових «Забудь-річка» зібралась велика аудиторія  мешканців нашого міста. Брати розповідали про роботу над романом, над яким працювали чотири роки. Зачитували деякі уривки з книги.  Під час презентації  присутні спілкувалися з авторами, задавали питання, а потім ті, хто бажав, придбали роман з автографами письменників.

 

Роман розповідає про  трьох  молодих людей, які завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні. Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Перелітаючи через неї, душа забуває все, що з нею було раніше. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

 

Також під час зустрічі брати Капранови запропонували відвідувачам ще дві книги «Великих свят», та «Незалежна Україна»

 

 

 

 

 

«Одна на всіх Велика Перемога»

5 мая в детской библиотеке прошел урок памяти «Пройдуть роки, десятки років… цього ніколи не забути». Оформлена книжная выставка-память «Одна на всіх Велика Перемога».

Мы пригласили сотрудника краеведческого отдела музея им. А.Белого г. Черноморска Сосновскую Елену Ивановну. Она рассказала ребятам об экспонатах, хранящихся в музее: личных вещах,  документах и фотографиях ветеранов войны.

 Это – офицерский планшет, солдатская капсула, часы и др. вещи. Дети с интересом подержали в руках часы времен встречи на р.Эльбе советских и американских войск. Эти часы идут до сих пор.

Ребята узнали о наших земляках – участниках Второй мировой войны.

Посмотрев фильм-хронику о войне, присутствующие почтили память погибших минутой молчания.

В конце встречи, за чашкой чая и вкусным пирогом, ребята посмотрели концерт «Песни военных лет».

 

 

 

Александровская библиотека-филиал №2 принимала 9 мая участие в митинге. Заведующая, Коломиец Светлана Васильевна зачитала станицы из альбома "История родного села", где описывается Александровка в годы войны - оккупация и освобождение земель. Затем познакомила с новым стихотворением нашего земляка В. Семенюка "9 Мая".

 

Великдень

Хай мир у серці Вашому панує.
Хай ангел Божий щастя Вам дарує.
Ісус Христос – здоров'я шле з небес.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

На передодні свята Великдень у Центральній міській бібліотеці в юнацькому відділі стало вже традицією виготовляти пасхальні сувеніри на майстер-класі. В цьому році наш захід відвідали учні 6-Б класу ЗОШ № 6. Про історію свята Пасхи, про традиції, про цікаві факти розповіла дітям презентація, яку підготувала завідуюча юнацьким відділом Легеза Олена Вікторівна.

Бібліотекар абонемента Мясникова Надія Володимирівна розповіла про свої авторські вироби і запропонувала учасникам майстер-класу зробити великодній кошик під крашанку. Від хлопців та дівчаток була потрібна тільки творча фантазія, яку вони проявили в повній мірі.

 

 

 

 

30  років аварії на Чорнобильській АЕС

Минуло 30 років аварії на Чорнобильській атомній станції. У бібліотеках міста відбулась низка заходів, приурочених до цієї трагічної дати. У центральній міській бібліотеці ім. І. Рядченка  пройшов перегляд фільму "Чернобыль. О чем молчали 30 лет".

 

Урок пам’яті «Пам’ятаймо Чорнобиль, люди» провели в читальній залі відділу 5-9 класів. Присутні в залі учні 7-го класу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в страшній катастрофі і подивилися фільм про масштабність цієї катастрофи. Діти уважно слухали розповідь очевидця цих трагічних подій Хирну Євгенію Анатоліївну, яка разом зі своєю сім’єю проживала в місті Прип’ять, її чоловік працював на ЧАЕС. Євгенія Анатоліївна поділилася спогадами про евакуацію наступного дня після аварії. Завідуюча бібліотекою Єргієва Т.П. познайомила учнів з книжковою виставкою «Чорнобиль – це набат і біль», на якій представлені книги і фотознімки про Чорнобильську трагедію.

   

 

У бібліотеці села Малодолинське був проведений огляд літератури «Чорнобиль: біль і скорбота України». Усі категорії читачів-дорослі, юнаки та діти познайомилися з літературою по цій темі, подивилися презентацію та відеофільм про Чорнобиль.

 

                                                  

Бібліотечна акція

Поєднуючи два свята – Всесвітній день буккроссингу і Всесвітній день книги та авторського права – 22 квітня центральна міська бібліотека організувала розвернуту виставку найновіших видань, котрі бібліотека придбала за останні 2 роки. Виставка була розміщена на майданчику  бібліотеки, приваблювала своїми новенькими палітурками і не залишила байдужим нікого, хто проходив мимо.  Тут же  працівники бібліотеки провели акцію, в ході якої всі бажаючі могли отримати книгу буккроссингу з вкладеними у неї рекламними матеріалами бібліотеки, а це проспекти, що рекламують послуги бібліотеки, буккроссинг, закладки з фото і короткою анотацією книжкових новинок, що є в бібліотеці, візитною карткою тощо. 24 квітня до акції підключилась молоді люди  з арт-об’єднання «Фермата», які дарували книги перехожим, відпочиваючим у міських парках. Акція привернула увагу місцевих ЗМІ. Таким чином бібліотека поширює книгу і читання серед мешканців нашого міста.

   

   

 

 

 

   

 

 

 

  День Землі

Щороку, в третю суботу квітня, коли наша планета Земля готова до весняного оновлення, в Україні святкують День довкілля. В бібліотеці-філії №3 пройшла вікторина «Доля планети у наших руках», в якій прийняли участь учні 4-б класу Малодолинської ЗОШ. З початку, бібліотекар розповіла про значення охорони навколишнього середовища, показала мультфільм «Екологічна корова», а потім саме і почалася вікторина. Дітей поділили на дві команди «Фіалки» та «Кактусята». Розділи вікторини «Вгадай рослину», «Які листя та плоди і на якому дереві ростуть», «Четвертий зайвий», «Лісові загадки» та інші. Особливо дітям сподобалося завдання, де вони повинні були зобразити якусь тварину, а команда суперників повинна була відгадати. За результатами отриманих зірочок перемогла команда «Фіалки».

 

 

 

 

День міста

Бібліотеки ЦБС взяли участь у святкуванні Дня народження міста. Стало традицією до великих свят прикрашати фойє центральної міської бібліотеки відповідно до тематики свята. Цього разу до свята була оформлена композиція в морському стилі і виставка літературних збірок місцевих авторів.

 

У читацькій залі ЦМБ ім. І. Рядченка відбулася презентація книги «История Ильичевского морского торгового порта», представленої і подарованої бібліотекам міста представниками профспілкової організації порту.

 

 

Міське свято розпочиналося на майданчику біля бібліотеки. Для городян тут були виставлені книжкові виставки про місто. Доповнювали виставки  малюнки вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості, на базі якого проводився конкурс на кращий малюнок про рідне місто. Роботи були луб'язно надані бібліотеці, де з ними могли ознайомитися мешканці нашого славного міста Чорноморська.

 

 

 

 

Міська дитяча бібліотека презентувала книжкову виставку «Відкрий для себе Чорноморськ», на якій були представлені матеріали з історією становлення міста і порту, творчістю місцевих поетів і художників.

 

                                     

В рамках святкування Дня міста читальній залі відділу 5-9 класів МДБ пройшла зустріч з письменницею нашого міста Сидорук В.О. На зустріч запросили учнів Української гімназії 1(5)-А та 1(5)-Б класів. Розпочала захід завідуюча дитячою бібліотекою Єргієва Т.П. Вона розповіла про життя і творчість Валентини Олександрівни, а потім надала слово письменниці. Присутніх захопила розповідь Сидорук В.О. про рідний край, про річку Кодиму, про село, де пройшли її дитячі та юнацькі роки. Коли народився онук Валентина Олександрівна написала першу книгу «Співанки для внука». Згодом вийшли її збірки «Стежками дитинства», «Поговори зі мною, мамо», «Дорога додому».  Валентина Олександрівна прочитала учням власні вірші зі збірки «Тобі, рідне місто».

 

 

Майстер-клас в  МДБ з виготовлення вітрильника "Чорноморськ"

 

До Дня міста в бібліотеці-філії №3 був проведений бібліографічний огляд літератури «Мій край-моя історія жива», на якому були присутні  учні 9 класу Малодолинської ЗОШ (10 чоловік). Бібліотекар Завгородня С.Ф. розповіла юнакам  історію міста Чорноморська, про його підприємства та значні культурні  досягнення письменників та художників міста, познайомила з літературою, яка була представлена на виставці. Також, юнаки прослухали пісні  та подивилися відеоролики про Іллічівськ.

                        

 

 

Цілющі властивості природи

До Всесвітнього дня здоров`я 7квітня для мешканців села Малодолинське був проведений бібліографічний огляд літератури на тему «Цілющі властивості природи», на якому читачі філії №3 познайомилися з книгами по даній тематиці та подивилися відеоролик передачі з Наталі Земною, яка розповідала про цілющі властивості різних рослин.

 

 

Семінар з шкільними бібліотекарями

31 березня 2016 року на базі центральної міської бібліотеки відбувся семінар для бібліотечних працівників ЦБС і завідуючих шкільними бібліотеками. На семінарі розглядалися питання з обліку бібліотечних документів, ведення каталогів і картотек, бібліографічного опису статей періодики, оформлення бібліотечних куточків. Висококваліфіковані фахівці центральної міської бібліотеки  Чердинцева Т.В. (зав. відділом комплектування та обробки літератури) Ткаченко Ю.І. (бібліограф) дали практичні поради і різних питань бібліотечної роботи, а методист Очагіна Л.Г. ознайомила присутніх з принципом роботи в програмі «Ірбіс».

 

 

 

 

 «Таємнича павутина: ресурси Інтернету»

До Міжнародного  дня Інтернету  в бібліотеці філії №3 був проведений захід «Таємнича павутина: ресурси Інтернету» на якому бібліотекар ознайомив учнів 4 класу з історією виникнення Інтернету.А потім діти подивилися презентацію «Небезпечний Інтернет», основна мета якої, була ще раз наповнити дітям про небезпеку яка може бути при відвідуванні таємничої павутини. На заході були присутні 22 учні.

 

 

 

Бібліотека + профорієнтація


23 березня у Центральній міській бібліотеці відбулася зустріч з фахівцями Іллічівського морського коледжу Одеського національного морського університету. 
На зустріч з викладачами Іллічівського морського коледжу Одеського національного морського університету: Чуменко Наталею Костянтинівною (майстер гр. 304 - порари), Патичук Клавдією Федорівною (мол. спец. з комерційної діяльності)), Лижиним Олександром Сергійовичем (викладач спеціальніх дисциплін - підйомно-транспортні машини), Шестопаловим Олександром Івановичем (майстер виробничого навчання - зварювальники), Ніколовою Оксаною Миколаївною (викладач загальнотехнічних дисциплін) прийшли зацікавлені до вступу у коледж учні 10 кл. ЗОШ №2 та учні 9-х класів ЗОШ №7.

Викладачі розповіли про умови вступу в коледж, про технічну, наукову та спортивну бази навчального закладу, про професії, які там можна отримати, про подальше продовження освіти після коледжу в Одеському національному морському університеті та працевлаштування після отримання диплому.

 

 

 

 

Вечер поэзии

19 марта в центральной городской библиотеке состоялся вечер любителей поэзии «Все, что душа доверила словам...». Организатором мероприятия выступили Литературное объединение ми. В. Домрина и библиотека. В своем вступительном слове Людмила Прокофьева, заведующая отделом обслуживания, рассказала об истории праздника – Всемирного дня поэзии, который мы отмечаем 21 марта, о традиции ильичевских поэтов собираться в этот день вместе и делиться собственной поэзией, о значении поэзии в жизни человека. «Изливать свои чувства в стихотворной форме, запечатлевать в рифме свое мироощущение, мечтать о будущем и вспоминать прошлое, одновременно обращаясь к миллионам и оставаясь при этом наедине с собой – на это способна только поэзия, величайшее из искусств, созданных человеком» - подчеркнула Людмила Николаевна.

А дальше руководитель ЛИТО им. В. Домрина Леонид Кулаковский поздравил всех с наступающим праздником и по очереди представлял  участников вечера. Среди них признанные поэты Ильичевска такие как:  Таисия Сапрыкина, Анатолий Коломойцев, Валерий Демиденко, Ирина Василенко, Саша Семыкин, Петр Рымарь, Арарат Ахназаров, Владимир Гуцаки и, конечно же, сам Леонид Кулаковский. Звучали стихи  молодых поэтов, но с уже определенным творческим багажом за плечами -  Юлии Шпирко и Марины Южаковой и начинающих – арт-объединения «Фермата», которые поделились своими первыми пробами пера.

Стихи затрагивали разную тематику – и тяжеловесные (как выразилась Таисия Сапрыкина), которые отражали сегодняшнюю действительность, и оптимистические, и лирические, и иронические. Не забыли также и поэтов-классиков. В талантливом исполнении ученицы школы № 7 Виктории Ткаченко  прозвучала поэма Есенина «Черный человек», стихи Асадова прочитала Раиса Куликова. Ольга Ксенофонтова прочитала стихотворение Анны Полетаевой. Очень органично на фоне стихов воспринимались музыкальные произведения в исполнении группы «Мистраль».

В заключение встречи Леонид Кулаковский от имени Литературного музея подарил библиотеке сборники стихов Ивана Рядченко, среди них и одни из самых ранних «Стихи» (1953г.), «Первая любовь» (1955 г.), которые займут достойное место среди материалов постоянной выставки, посвященной творчеству поэта.

 

 

 

  

 

 

 

   

 

 

 

Брейн-ринг не тему

«Мир православия»

   

На  Масленичной неделе 11 марта в Центральной городской библиотеке ми. И. Рядченко состоялся брейн-ринг не тему «Мир православия», организованный отделом религиозного образования и катехизации Одесской епархии совместно с клубом православной молодежи г. Черноморска «Преображение». В игре принимали участие: команда воскресной школы Спасо-Преображенского храма г. Черноморска, команда воскресной школы Свято-Успенского храма пгт. Александровка, команда воскресной школы Свято-Николаевского храма пгт. Овидиополь. По результатам 4 раундов игры, в ходе которой ребятам надо было ответить на вопросы религиозной тематики, победителем стала команда «Преображение» Спасо-Преображенского храма г. Черноморска. После окончания игры участников и гостей мероприятия угощали блинами и разными сладостями.

 

   

   

 

 

   

 

 

                                            

У бібліотеках Централізованої бібліотечної системи пройшли  заходи, присвячені  Міжнародному жіночому дню 8 Березня.

Центральна міська бібліотека ім.. І. Рядченка

Майстер-клас «Добрих рук майстерність»

                   

 

 

 

Міська дитяча бібліотека

Майстер-клас  «Я улюбленій матусі подарунок приготую...»

   

 

 

 

                                 

Бібліотека-філія №2

Посиденьки «Образи, прославлені в віках»

Завідуюча бібліотекою філією №2 традиційно провела посиденьки, присвячені жіночому дню для жінок старшого покоління селища Олександрівка. Світлана Василівна підготувала дуже цікаву презентацію про жінок, які залишили свій слід в історії людства. За чашкою чаю розповіла захоплюючі факти з життя Клеопатри, королеви Франції Ганни Ярославни, Жанни  д’Арк, Роксолани, Гелени Чаплинської, Лесі Українки, Майї Плисецької та інших жінок.  

 

 

 

 

Презентація книги Матвія Деревенчі "Буджацький слід"

Серед  джерел з історії рідного краю, народознавчого характеру, достойне місце займе книга Матвія Деревенчі «Буджацький слід» , яка була презентована 26 лютого 2016 року у Центральній міській бібліотеці ім. І. Рядченка. Автор книги – педагог, журналіст, кандидат економічних наук -  уродженець села, описав історію Бессарабського краю,  свого рідного села Широке (Кебабча), побут і звичаї.   Джерелами для написання роботи послужили не тільки власні спогади, а документи державних архівів, церковні відомості, матеріли краєзнавчих, історичних та археологічного музеїв. В обговоренні книги взяли участь учитель історії загальноосвітньої школи №6 Георгадзе Д.В., кореспондент газети «Черноморский маяк» , іллічівська письменниця Олена Калита, директор музею Іллічівського морського торгового флоту Інна Василькова,  керівник Літературного об’єднання ім. В. Домріна Леонід Кулаковський, керівник клубу «Витоки» Валерій Качура. Відгуки були переповнені позитивними емоціями, своїм ставленням до прочитаного, проводилися паралелі з власного життя. Протягом вечора директор ЦБС Собко Н.М., яка вела захід, знайомила присутніх з найцікавішими моментами життя автора. Цікавим, емоційним і насиченим був виступ самого Матвія Юхимовича, який розповів, що працював над книгою протягом 5 років, збираючи по крупинці матеріал для книги, звіряючи його з документами, переписуючи деякі глави по кілька раз, тому що з’являлись нові факти. Привітати автора прийшов хор "Закохані в пісню".

Нова книга Матвія Деревенчі  буде корисна широкому колу читачів, школярам, студентам, фахівцям, які займаються вивченням історії рідного краю.

 

 

 

 

                                      

                                                                                              

До Дня рідної мови бібліотекарем філії №3 був проведений мовознавчий конкурс « Мово українська, мово солов’їна! ». В конкурсі приймали участь учні 4-А (команда «Віночок») та 4-Б (команда «Калина») класів. Брейн-ринг складався з таких конкурсів: «Розминка», «Спробуй казку відгадати…», «Скажи без затримки», «Мовне асорті», «Відгадай загадку». Для глядачів була проведена гра «Відгадай ребус». З розривом у 8 балів перемогла команда «Віночок».

 

 

 

 

 

Вечер памяти поэтессы Ники Турбиной

В Центральной городской библиотеке прошел вечер памяти поэтессы Ники Турбиной, организованный ЛитО им. В Домрина

 

 

 

 

 

День св. Валентина

До Дня св, Валентина у Центральній міський бібліотеці пройшов майстер-клас з виготовлення «Валентинки». На наш захід ми запросили учнів 7-х класів школи №6 . Дітям  показали презентацію, яку підготувала завідуюча юнацьким  відділом  Лєгєза О.В., виставку та роботи нашої майстрині,  бібліотекаря Мясникової  Н.В..  Учням дуже сподобалось робити з заготовок свою «Валентинку».  А працівники бібліотеки оформили  фойє бібліотеки до цього свята.

 

 

 

 

 

 

 

Працівники Центральної міської бібліотеки приймають участь у вишиванні 7-ми метрового рушника-оберега Одеської області

   

   

Новорічні свята

До Новорічних свят в бібліотечній системі  міста бібліотекарі підійшли творчо. Оформили бібліотечні зали,  представили яскраві книжкові виставки для дітей та дорослих. Також  корисними стали виставки з періодичних видань новорічної тематики, де можна знайти цікаву інформацію про те,  як зустрічати Новій рік, який одяг вбрати, що приготувати для «Вогняної мавпи», як зробити ялинкові прикраси своїми руками, почитати гороскопи.

 

Центральна міська бібліотека:

 

На передодні свята Св. Миколая бібліотечні працівники оформили зали та фойє бібліотеки ось такими ялинками та композицією:

В Центральній міській бібліотеці пройшла підсумкова читацька конференція "Кращий читач року". Були ногороджені активні читачі 2015 року в таких номінаціях: "Читаюча сім'я", "Дегустатор книжкових новинок", "Друг книги та бібліотеки, "Юний філософ", "Партнер бібліотеки". На конференції лунала музика у виконанні групи "Петрович -Бенд". Тепло зустрічали присутні акторів театру "Тур де Форс" з виставою М. Булгакова "Театральній роман", Р. Рождественського "Монолог для звірів", М. Жванецького "Яблука".

 

 

 

 

 

 

 

 

Провели майстер-клас для читачів бібліотеки та учнів школи №6 під назвою «Феєрверк новорічних ідей», з початку завідуюча юнацьким відділом Лєгєза Олена Вікторівна показала презентацію про ялинкові прикраси, а потім бібліотекар Мясникова Надія Володимирівна разом з дітьми робили Новорічну ялинку.

Увагу наших читачів привертає виставка новорічних іграшок та листівок, зроблених бібліотекарем Мясниковою Надією Володимирівною. Ця виставка кожного року поповнюється новими  прикрасами.

 

 

 

 

Міська дитяча бібліотека:

До Новорічнх свят бібліотекарі прикрасили свою бібліотеку чудовими ялинками та сніговичком.

 

                                          

16 грудня в дитячу бібліотеку м. Іллічівська завітали діти з Навчально-виховного комплексу (1-2 -гі класи). На них чекав сюрприз. А приготували його артисти Одеського театру "Тур де Форс". Вони показали школярам уривок з вистави "Аліса в країні чудес" відомого дитячого письменника Льюїса Керролла. Хлопчики та дівчатка із задоволенням подивились виступ артистів. А ще, діткам приготували цікаву бесіду про Святого Миколая, який завітає до всіх слухняних дітей 19 грудня з подаруночками.

 

 

На порозі Новий рік! 

А до нас в дитячу бібліотеку м. Іллічівська завітав Дід Мороз із Снігуронькою, та ще подарунки дітям приніс! Бібліотекарі підготували новорічну лялькову виставу, а діти вичили віршики, пісні та колядки.

Свято пройшло весело: і співали, і хоровод навколо ялинки водили, і подарунки отримали. 
Будемо чекати на зустріч з Дідом Морозом наступного року.

 

 

                  

Накануне Нового года в детскую библиотеку г. Ильичевска приходят дети, чтобы своими руками сделать новогоднее украшение. На этот раз для ребят подготовили мастер-класс по изготовлению "Снеговика". А для этого понадобилось: ненужный диск, белая бумага (для обклеивания диска), цветная гофрированная бумага для шапочки, блестящая ленточка для украшения шапочки и подвешивания игрушки. Носик и глазки вырезаем из цветной бумаги и приклеиваем, улыбку можно сделать фломастером. А можно включить фантазию, как это сделали наши ребята, посмотрите...

 

 

                                            

Бібліотека філія №3, Малодолинське

 

Ось і зимонька прийшла! Для читачів бібліотеки бібліотекарем Завгородньою С.Ф. був проведений майстер-клас з виготовлення новорічних прикрас. В ньому прийняли участь учні 4-б класу. Діти вчились виконувати різдвяну зірку, ялинку, свічку,кошик, для цього використовували техніку орігамі. Новорічні прикраси діти понесли додому прикрашати свою ялинку.

 

 

Права людини для всіх

 

3 грудня, у Міжнародний день інвалідів, центральною міською бібліотекою була організована зустріч людей з обмеженими можливостями з представниками соціальних служб міста, зокрема з директором Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Давкніс Наталією Олексіївною, начальником відділу фінансових виплат і компенсацій Тайлаковою О.І., спеціалістом  по пільгам і реабілітації інвалідів Погребнюк І.М., які зупинилися на актуальних питаннях і особливостях оформлення пільг і субсидій інвалідам. До присутніх звернулись – голова громадської організації інвалідів Міщенко Олег, який виразив надію на відкриття аудіо бібліотеки для слабозрячих; представник благодійного фонду «Скінія», яка запропонувала моральну,  психологічну підтримку і реабілітацію інвалідів. На завершення кореспондент газети «Чорноморський маяк» Оксана Загорулько поділилася своїми творчими замальовками про її спілкування з людьми з обмеженими можливостями, а директор  ЦБС Собко Н.М. розповіла, які зусилля прикладає бібліотека для допомоги цій категорії населення.

   

 

 

 

 

 

З 1 травня 2015 року в Україні працює нова система надання житлової субсидії. У зв’язку з цим особливу актуальність набувають питання, пов’язані з отриманням субсидії, хто може отримати , як правильно розрахувати, які документи надати та ряд інших питань. Прояснити ситуацію ми запросили начальника відділу фінансових виплат і компенсацій Тайлакову Ольгу Іванівну, зустріч з якою відбулася 25 листопада у читацькій залі центральної міської бібліотеки ім. І. Рядченка.

    

 

І рiдна мова українська звучить,

як музика мені

День української писемності та мови центральна міська бібліотека ім. І.Рядченка відзначила творчою зустріччю з іллічівською письменницею  Людмилою Матвієнко. Неординарна, харизматична, творча особистість, цікавий співрозмовник  Людмила Валентинівна по  черзі  презентувала свої книги, серед яких «Відьмочка», «Русявчині казки», «Легенда народження ночі», «Лидия. Нет  чужой боли» і нову щойно видана книга «Обійми сущого». ЇЇ новели, оповідання скоріш можна назвати віршами в прозі, бо поетична досконалість гармонійно поєднується з ностальгічними згадками про минуле, яке вже стало  Вічністю, з філософськими роздумами про життя людей. У кожному її творі головною ідеєю постає цінність людини, її значущість, глибина почуттів. І той же час це сюжети, взяті із життя, які захоплюють з перших рядків, як і її розповіді. Зустріч викликала певний резонанс серед присутніх на зустрічі дітей, оскільки наприкінці вишикувалась черга за автографом письменниці і бажаючих сфотографуватися з нею.

 

 

 

 

Незабутній Василь Сагайдак

22 жовтня 2015 року Василю Сагайдаку , відомому одеському поету, члену Національної спілки письменників України, виповнилося б 70 років. Поділитися спогадами про життя і творчість поета зібралися у читацькій залі міської бібліотеки його друзі, колеги, рідні. Кадр за кадром ми відкривали для себе життєві сторінки Василя Поліоновича з відео презентації, підготовленої працівниками бібліотеки і прокоментованої зав. відділом обслуговування Прокоф’євою Л.М.,  за матеріалами, які люб’язно надала родина поета. Серед учасників вечора були одесити: Сергій Дмитрієв – голова Одеської обласної організації НСПУ, прозаїк,  який представив сигнальний екземпляр нової збірки поезій Василя Сагайдака, Олекса Різників – одеський поет, Олег Олійник – одеський письменник, Марія Мороз – вдова одеського поета Валентина Мороза. Дружні стосунки склалися з Василем Поліоновичем у іллічівського поета Івана Гаврюка, який теж поділився спогадами і прочитав вірш, присвячений поету. Високу оцінку творчості і життєвій позиції Василя Сагайдака ми почули з уст просвітян Валентини Сидорук, Олександра Кривошапки, Володимира Корнійчука, а підготовлені ним учні дуже проникливо продекламували твори поета. На завершення дружина поета – пані Ірина – подякувала всім за організацію  пам’ятного вечора Василя Поліоновича і за теплі слова на його адресу.

 

 

   

 

 

                                             

 

 

Встреча с литовской делегацией

2 октября Центральная городская библиотека им. И. Рядченко принимала гостей из Литвы – координаторов парламентского офиса Знамени Мира Сейма Литовской Республики Елену Рудометкину и Далю Тариляйне, а также  местные общественников из Фонда Рериха. Со слов Елены Рудометкиной у Ильичевска есть предпосылки стать первым городом в Украине, над которым будет развиваться Знамя Мира. “Народы Украины и Литвы имеют древние культурные связи. Именно поэтому мы хотим осуществлять свою просветительскую деятельность в сфере сохранения культуры, природы и установления мира в этой стране, в этом городе, - рассказывает гостья из Литвы. – И как первый знак этого, сегодня мы высадили 3 куста амарантовых роз”. Розы высадили на клумбе городской библиотеки. Встреча продолжилась за круглым столом, на котором работники библиотеки рассказали об основных направлениях работы, нацеленных на удовлетворение запросов наших горожан, обсудили вопросы открытия уголка мира в библиотеке и дальнейшего совместного сотрудничества.

 

 

 

                                             

                                                                                   

«Роки людині до лиця»

Вечір відпочинку для людей похилого віку організував  відділ обслуговування Центральної міської бібліотеки. Завідуюча відділом Прокоф’єва Людмила Миколаївна та бібліотекар читацької зали Оровець Ніна Олександрівна підготували цілу програму для літніх людей.

Саме сьогодні, 1 жовтня, ми віддаємо шану тому поколінню, за спиною у яких великий віковій і життєвий шлях. Саме в цей день ми щиро вітаємо літніх людей, бажаємо їм здоров’я і довголіття, миру, радості  і добра. Нехай діти будуть для них гордістю, а онуки радістю.

 

А допомагали нам в концертній програмі вокальний ансамбль «Закохані в пісню» під керівництвом Віри Сокур, та хореографічний ансамбль «Незабудки» Малодолинського будинку культури  («Оладушки для бабушки»  - підготовча група, «Українська полька» - старша група, «Ромашки» - середня група).

 

 

Людмила Миколаївна прочитала гуморески П. Глазового, а за чашкою чаю присутні подивилися уривки кращих відеороліки улюблених фільмів. Каліта Олена Іванівна читала вірш, присвячений народженню онука, який сама написала.

 

 

Всеукраїнський день бібліотек

 

30 вересня бібліотекарі відзначили своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Свято, яке цього разу відбулось у Палаці культури і мистецтв, зібрало багато гостей і друзів бібліотеки. З теплими словами привітань і подяки за віддану працю до бібліотекарів звернулись секретар Іллічівської міської ради Боровська О.Р., депутати міської ради Миза С.В., Бузько Ю.І., отець Олександр, головний спеціаліст відділу культури Молодій О.І., спеціаліст відділу освіти Василенко І.В.,  літератори – члени НСПУ Глущак А.С. і Сидорук В.О., голова громадської організації Чегаринська К. Працівники бібліотек отримали грамоти від обласного управління культури, міського голови В.Я. Хмельнюка, відділу культури Іллічівської міської ради і директора ЦБС. У своєму вітальному слові директор ЦБС Собко Н.М. особливо відзначила людей, які більшу половину свого життя віддали бібліотечній професії, а саме Станішевську М.І.,  (50 р.), Ткаченко Ю.І., (44р.) Чердинцеву Т.В. (40 р.), Єргієву Т.П. (38 р.),  Бурак Т.А. (37 р.). Ільїну О.Я. (37 р.), Прокоф’єву Л.М. (36 р.), Суганякі Л.О. (36 р.),  Арямнову Л.Л. (34 р.). 

Гості, які прийшли на свято, подарували книги, які поповнять фонд бібліотеки. Серед них:  фінальний збірник літературного фестивалю «Провинция у моря», «Одесская єпархія», «Городское управление ЖКХ» (історія), «Великая Победа. Одесса», «Кавалери та лауреати державних нагород. Одеська область».  Ну,  а творчим подарунком для всіх учасників свята стала музично-поетична композиція «Все начинается с любви» у виконанні давніх друзів бібліотеки, одеситів Лауреата літературних премій ім.. І.Рядченка і К. Паустовського Світлани Лукіної та заслуженого працівника культури України, доктора мистецтвознавства Євгена Лукашова.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

170 років  Івану Карпенко-Карому

У центральній міській бібліотеці було проведено захід до 170-річчя від дня народження Івана Карпенко-Карого. Голова літературного товариства "Сузір'я" Сидорук Валентина Олександрівна розповіла школярам про видатного драматурга, актора, режисера, одного із основоположників українського професіонального театру І.Карпенка-Карого, про його життєвий шлях. А щоб було цікавіше діти з театральної студії «Юнь» під керівництвом Маргарити Степанівни Терещенко читали його уривок та показали сценку з комедії «Сто тисяч».

 

 

 

                                            

 

Урок історії

«Трагедія Бабиного яру»

Урок історії «Трагедія Бабиного яру» пройшов  29 вересня 2015 року в бібліотеці-філії №3. Учні 11 класу Малодолинської ЗОШ разом з вчителем історії Гараніною М.В. прослухали розповідь бібліотекаря про трагічні сторінки історії, подивились документальні кадри по цій темі, прослухали розповіді очевидців трагедії та прослухали пісні та вірші присвячені трагедії , яка мала місце 29-30 вересня 1941 року.

   

       

Измаил Гордон  

«Ябеда-беда»

 

В библиотеке 23 сентября состоялась  презентация новой книги детских стихов «Ябеда-беда» известного одесского поэта Измаила Гордона. На презентацию были приглашены учащиеся Украинской гимназии. Представляли новый сборник стихов сын Измаила Гордона Юрий и Светлана Лукина. И стихи, талантливо исполненные Светланой Павловной и Юрием, и рассказ о жизни Измаила Борисовича оставили у детей неизгладимые впечатления и вызвали их на откровенный диалог.  Они говорили, что открыли для себя нового автора, делились впечатления от понравившихся стихов и были удивлены, что настолько серьёзный автор, фронтовик, основной темой творчества которого была война, пишет такие проникновенные стихи для детей. А оказалось, из рассказа Юрия, что Измаил Борисович всю жизнь писал детские стихи – сначала для своих троих сыновей, потом для внуков. В конце встречи Юрий подарил новую книгу библиотекам Централизованной библиотечной системы и школьным библиотекам города.

 

 

 

 

Встреча с жуналистом и писателем

Виктором Мамонтовым

Много лет подряд в Одессе проходит фестиваль «Золотая осень мира», организованный Одесским Советом  Мира. В этом году несколько мероприятий фестиваля пройдут у нас, в Ильичевске.

18 сентября в Центральной городской библиотеке прошла встреча с журналистом, писателем,  автором многих книг, заслуженным работником культуры Украины и Молдовы,  ныне заместителем главного редактора газеты «Одесские известия»   - Виктором Ивановичем Мамонтовым. Также принимали участие Светлана Павловна Лукина – мастер художественного слова, лауреат двух Литературных премий им. И. Рядченко и К. Паустовского, Член Одесского Совета Мира и постоянный спонсор, инженер ЧП «Таировтранссервис», член исполкома Таировского поселкового Совета, член первичной организации Совета ветеранов Юрий Александрович Петрусенко.

   

 

Виктор Иванович рассказал о своем жизненном пути, работе, творчестве. Представил свои новые книги «Чур меня», «И пришел от Заволжья к Днепру», «І сміх, і сльози , і любов… або Ходите чаще на «Привоз» и для детей «Дідусеві казки», которые подарил библиотеке

 

Виктор Иванович вместе со Светланой Павловной зачитали несколько произведений из этих книгиг, газеты «Одесские известия».

 

А Юрий Александрович Петрусенко представил сборник воспоминаний о войне «Мы этой памятью сильны», который был издан при поддержке В.И. Мамонтова и  непосредственной  спонсорской помощи ЧП «Таировтранссервис» .

 

На слова Виктора Ивановича Мамонтова композиторами Украины и России написано более 100 песен и романсов, и  в завершении встречи прозвучала одна из его композиций.

 

 

 

DAISY-бібліотеки для користувачів

з глибоким ураженням зору

(науково-практичний семінар)

14 вересня у Центральній міській бібліотеці ім. І. Рядченка відбувся науково-практичний семінар, який презентував проект зі створення в Україні першої  DAISY-бібліотеки, яка покликана вирішувати проблеми незрячих користувачів зі швидкого пошуку потрібної  інформації. Ініціатором і організаторам таких семінарів в бібліотеках різних міст України став Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Львівської політехніки, який очолює Оксана Потимко. Мета семінару – ознайомлення з інноваційними технологіями, які адаптують літературу для незрячих учнів і студентів, і залучення волонтерів для запису нових аудіо книг DAISY-бібліотеки. Учасникам семінару було продемонстровано роботу DAISY-плеєра, який за лічені секунди знаходить потрібну сторінку чи параграф.

Щоб краще зрозуміти життя незрячих людей бажаючим запропонувати взяти участь в експерименті  і ознайомитися на дотик з абеткою, виконаною рельєфно-крапковим шрифтом , що вдалося не з першого разу. Своїм досвідом роботи з незрячою дитиною, яка навчається у звичайному класі, звичайної школи поділилася вчителька молодших класів Ліщинська Галина.

На даний момент DAISY-бібліотека нараховує 1800 книг. Тому організатори проекту звертаються до всіх небайдужих до проблем незрячих людей,  хто має відповідні здібності з проханням  допомогти в озвученні підручників для середньої школи та вищих навчальних закладів. Для реалізації  цього завдання бібліотекам надано відповідне програмне забезпечення.

 

 

 

                                           

 

Свято квітів  та  дарів   природи

Восени, в Іллічівську традиційно проводиться в першу суботу вересня "Свято квітів і дарів природи". У Приморському парку на алеях розташувалися любителі квітів, рослин, а також народної творчості, школи представили свої експозиції квітів. Наша бібліотечна система також брала участь. На виставці книг «Квітуй Україно - прекрасна держава, Багата и щедра свята земля» були представлені книги про квіти в квітникарстві, ландшафтному дизайні, в народній творчості, художньому мистецтві. Був організован Книжковий ярмарок-буккросинг, де жителі та гості нашого міста могли забрати з собою вподобану їм книгу, а дитяча бібліотека підготувала чудову виставку «Книга - скарбниця годині» і провела майстер-клас з виготовлення квітів.  Філії №3,4 оформили бібліотечний майданчик дитячими поробками та малюнками. На галявинці серед квітів діти читали, малювали, і отримували різнокольорові кульки.

   

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Квіти в легендах і переказах»

До Дня квітів, у бібліотеці-філії №3 для юнаків був проведений огляд літератури «Квіти в легендах і переказах». Бібліотекар філії, Завгородня Світлана Федорівна розповіла легенди про троянду, гладіолус, іриси, кульбабу, дельфініум та інші квіти, загадала загадки про квіти, а на завершення кожен з присутніх отримав свій квітковий гороскоп.

 

 

 

 

З Днем народження, Україно!

На передодні Дня прапору та Незалежності України на майданчику біля Центральної міської бібліотеки відбулося свято. Бібліотекарі підготували відкриті перегляди літератури щодо Дня Незалежності «Квітуй Україно – прекрасна держава, Багата і щедра святая земля»та «Українська книга». Філії №2 і №3 оформили виставку робіт дорослих та дітей до Дня Незалежності.

 

 

Директор міської бібліотеки Собко Наталя Миколаївна запросила на свято Незалежності одеських бардів Тетяну Шевченко, Анатолія Демчукова, Анатолія Маринкіна та Юрія Черножук, які впродовж тривалого часу співали пісні про наш край.

 

 

Наша постійна гостя Гоцуляк Варвара Іванівна провела майстер-клас з виготовлення символічних стрічок та віночків для дітей, а дорослим запропонувала свої вироби: рушники, вишиванки та обереги.

 

                                                 

 

Презентація збірки

"Тобі, рідне місто" 

8 серпня 2015 року в читацькій залі Центральної міської бібліотеки ім. І. Рядченка  була проведена презентація збірки «Тобі, рідне місто» літературного товариства «Сузір’я» м. Іллічівська. Вела презентацію Валентина Сидорук з авторським колективом збірки: Оленою Калитою, Інною Васильковою, Людмилою Матвієнко, Олександром Кривошапко, Русланом Цаприкою і Галиною Якоменко. Святковий настрій забезпечив  ансамбль «Закохані в пісню» під керівництвом В. Сокур, у виконанні якого прозвучали мелодичні українські пісні.

Також на презентацію збірки були запрошені гості з Одеси – Дмитро Шупта - член НСПУ, поет, лауреат премії ім.. Г. Сковороди та доцент, кандидат філологічних наук Оксана Григорівна Шупта-Вязовська.

   

   

 

   

 

   

 

БИБЛИОКАФЕ 

При центральной городской библиотеке им. И. Рядченко под открытым небом открылось библиокафе, которое будет работать на протяжении всего лета. Здесь можно приятно провести время: в тени кроны  деревьев за столиками можно ознакомиться с текущими периодическими изданиями, которые получает библиотека, или почитать книги, представленные здесь же на стеллаже. Детки тоже не скучают – мы им предлагаем разрисовки или детские книжечки. Такая форма работы уже привлекла внимание многих жителей и гостей нашего города.

 

 

Cемінар-тренінг з написання проектів

25-26 червня 2015 року на базі Іллічівської центральної міської бібліотеки ім.. І. Рядченка відбувся семінар-тренінг «Розробка та управління соціальними проектами», під час якого представники з м. Миколаєва ділилися своїм досвідом успішного написання проектів, так як неодноразово ставали переможцями конкурсів на отримання міжнародних і державних грантів. У семінарі брали участь представники бюджетних установ, громадських організацій, бібліотекарі ЦБС і шкіл міста. Після вступної частини учасники тренінгу розділилися на дві групи. З бібліотекарями працювала заступник директора Центральної міської бібліотеки ім. М. Кропивницького Варюхіна Л.М.  Вона на прикладі своєї бібліотеки розповіла в яких проектах вони брали участь і як бібліотекою використовуються кошти, отримані в грантах. Друга група займалася практичною розробкою проекту під керівництвом Л.Ю. Руденко-Кардаш – члена правління Всеукраїнської асоціації консультантів з управління, директора Миколаївського міського фонду ЛАСКА «Сприяння Економічним і Соціальним реформам». Під час тренінгу було акцентовано увагу на ключових моментах написання проекту, а саме: де взяти інформацію про гранти, складові частини проекту, презентація організації у проекті, постановка проблеми, яку потрібно вирішити з допомогою донорських коштів, мета проекту і завдання, робочий план та методи виконання проекту тощо.

   

 

 

 

Библиотеки принимают наших маленьких гостей

 

Наступило долгожданное, солнечное, жаркое лето!!! А в школах открылись лагеря отдыха для детей.

К открытию лагерей библиотеки ЦБС  подготовили свои программы для интересного и полезного досуга детей:

- экскурсии по библиотеке есть!

- летние чтения есть!

- кукольные спектакли есть!

- правила дорожного движения есть!

- мастер-классы – есть!

- викториныесть!

- книжные лабиринты есть!

- игрыесть!

- презентацииесть!

У нас есть всё – двери библиотеки открыты для всех!!!

 А вот и фотоотчет:

 

 

 

 

   

 

 

 

 

Городская детская библиотека

Наша библиотека всегда рада детям.

Сегодня у нас в гостях побывали ребята из школьного лагеря (школа №7 г.Ильичевска).
Библиотекарь Ильина О.Я. рассказала детям о нашей библиотеке и провела для ребят интересную и познавательную беседу о вежливости и доброте. Ребята делились своим мнением о вежливых людях и добрых поступках, рассказывали о своих добрых делах.
Потом детворе показали кукольный спектакль "Ссора" по Михалкову. Всем очень понравились забавные кукольные герои, а возможность самим подержать в руках куклы и почувствовать себя в роли артистов, была воспринята с восторгом. В оставшееся время ребята с удовольствием посмотрели новые серии популярного мультфильма "Ну, погоди!". 

До новых встреч, ребята!

 

Філія 3

Прийшло літо - пора відпусток та шкільних канікул, а значить -  відпочинку. Ще донедавна влітку в бібліотеках було досить тихо у літній час... Останніми роками бібліотека стала місцем, де можна цікаво, корисно, а головне - весело провести свій літній відпочинок. Так, в бібліотеці-філії №3 пройшов бібліотечний захід «Мандрівка у літо разом з книгою». Гостями бібліотеки стали діти пришкільного табору Малодолинської ЗОШ. З початку, бібліотекар попросила дітей відгадати загадки про літо, потім познайомила їх з новою літературою. Особливо, дітям, сподобалася розповідь про книгу О.Копецької «Мандрівка у книжковий світ». А потім, діти подивилися нові серії мультсеріалу «Фіксіки».

 

 

1 июня – День защиты детей

Ильичевские библиотеки принимают участие в городском празднике, посвященному Международному дню защиты детей.

 

 

 

 

 

   

 

 

     

 

Семинар ко Дню семьи

В рамках празднования Дня семьи в читальном зале Ильичевской городской библиотеки состоялся семинар под названием «Семейные ценности» при непосредственном участии благотворительного фонда «Скиния». На семинаре  рассматривались вопросы отношений в семье, проблемных детей, чрезмерной опеки, разочарования в воспитании детей, авторитета родителей для детей, самообразования и др. Острую дискуссию вызвала проблема  алкоголизма в семье: разрушать семью или терпеть алкоголика в семье и пытаться его освободить от алкогольной зависимости. Поводом для этого послужила биография автора и исполнителя песен, переселенца из Донбасса Скирденко Александра Владимировича, который был участником мероприятия и исполнил несколько своих песен, посвященных женщине.

Для желающих ознакомиться более детально вопросами построения отношений в семье была оформлена книжная выставка с аналогичным названием «Семейные ценности»

 

 

 

День Перемоги в бібліотеках м. Іллічівська.

Вся історія війни являє собою епопею небаченого героїзму. Мільйони покалічених доль, нездійснених надій, непрожитих життів, горя й страждань. 9 травня є для нас постійним нагадуванням  про ціну, яку заплатив наш народ за мирне й благополучне життя кожного з нас.

Центральна міська бібліотека

В центральній міській бібліотеці було зроблено вітрину пам'яті "Іллічівцям-фронтовикам присвячується"


Міська дитяча бібліотека

На зустріч з учнями шостого класу школи № 3 ми запросили ветеранів Галинського Є.П. та Кас'яненко О.Н.

Діти з захопленням слухали цікаву розповідь ветеранів про далекі роки війни, коли вони молодими хлопцями воювали, захищаючи свою землю від ворога. 
Привітали ветеранів співом, віршами та музичними номерами діти шкіл міста. Бородін Дмитро чудово виконав твори довоєнних років. Фролова Катя заспівала пісні, які підтримували наших солдат під час війни - "Катюшу" та "Синий платочек", а Гожалова Аліна зворушливо прочитала вірш про війну. Проникливо та душевно прозвучала пісня-реквієм у виконанні Бойко Касинії та її мами Ксенії "Непрошена війна". Всі подивилися документальні кадри хроніки війни і присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих. 

В кінці зустрічі нашим шановним ветеранам подарували квіти і сфотографувалися з ними напам'ять.

 

 

 

 

 

                          

 

Бібліотека-філія №2

До 70-річчя Перемоги завідуюча бібліотекою-філією №2 підготувала вечір вшанування пам'яті "Ваш світлий подвиг незабутній" для учнів 10-11 класів Олександрівської школи.  Старшокласникам розповіли про ІІ Світову війну, показали відеороліки та кліпи присвячені Дню Перемоги. Нажаль цього року на заході ветеранів не було, але ми завжди будемо пам'ятати їх великий подвіг.  На прикінці заходу всі присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.  

 

 

 

                                    

 

              День здоров’я у бібліотеках

 

Щороку  7 квітня  світова спільнота відзначає Всесвітній День здоров’я. Цей День стали відзначати з 1948 року. Саме в цей рік була створена Всесвітня організація охорони здоров’я, членами якої поступово ставали різні країни світу. На сьогодні це двісті країн, які зробили свій вибір на користь здоров’я людей. В 1948 році Україна також підписала відповідні угоди, а після отримання незалежності у 1991 році вона поновила свій договір.

Щорічне проведення Всесвітнього Дня здоров’я стало доброю традицією для наших бібліотек. В ці дні ми готуємо виставки цікавих повідомлень, організуємо зустрічі з лікарями, проводимо посиденьки.

 

До Всесвітнього дня здоров'я 8 квітня в читацькій залі бібліотеки відбулася зустріч з сімейним лікарем-терапевтом вищої категорії Малишкіною Л.К. На зустрічі обговорювалися питання "Що таке здоров'я?". Лікар розповіла про інфекційні хвороби (туберкульоз), онкологічні захвворювання (рак молочної залози), про інфаркти та здоровий спосіб життя. Матеріал було подано доступно і цікаво. Після виступу Малишкіної Л.К. присутні задавали чимало запитань, на які отримали відповіді від фахівця. Також запрошені на захід запропонували, щоб в бібліотеці частіше проводилися такі зустрічі. 

 

 

« Бережи здоров’я змолоду»

До Дня здоров’я в бібліотеці-філії №2 були організовані посиденьки для жителів селища Олександрівка. Провела цей захід завідуюча бібліотекою Коломієць С.В., яка підготувала презентацію "Музика та здоров'я". Після перегляду презентації присутні жінкі активно включилися в обговорення впливу музики на стан людини в різних життєвих ситуаціях в т.ч. і на здоров'я людини. В теплій домашній обстановці згадували та співали українські пісні. 

 

    

                               

                                                Презентация книги «Аджидер-Овидиополь:

очерки по археологии и истории города и крепости».

Глубинные корни нашей  культуры – это малые города Украины. Значение этих городов в познании исторического прошлого нашей родины огромно.

Изучение биографии города, обогащение его образа, формирование «души города» возможно благодаря краеведению.

И именно Любовь к своему краю объединила людей, чью книгу сегодня представили  нашему вниманию. Левчук Владимир Владимирович - директор областного  государственного архива, Аргатюк Сергей Степанович – учитель истории и правоведения в общеобразовательной школе с.Прилиманское, и хорошо известный в г.Ильичевске Сапожников Игорь Викторович, который является автором около 300 научных работ, из которых 20 монографий, более 50 научно-популярных статей и брошюр.

 А началось все с первых масштабных раскопок на территории Овидиопольской крепости и материалы, полученные в ходе этих работ были настолько интересными, что подвигли  на углубленные архивные и библиографические поиски. В итоге, в  январе 2015 года, вышла в свет книга по истории Овидиополя «Аджидер-Овидиополь: очерки по археологии и истории города и крепости». Особое внимание в книги уделено  археологии этого населенного пункта, истории крепости, которая находилась там в  1792-1813 годах.  

В читальном зале Центральной городской библиотеки, где состоялась презентация книги, присутствовали учащиеся, преподаватели, библиотекари ильичевских школ и Украинской гимназии. А гимназистам повезло больше, так как книга к ним попала гораздо раньше, и они имели возможность ознакомиться с ней и поделиться своими впечатлениями.

 

 

 

 

День города

25 апреля наш город отметил свое 42-летие большим праздником. Принимали в нем участие и библиотеки города. Подарком ко Дню рождения стал «домик»  для буккроссинга (уже третий по счету), который установили и открыли в Молодежном парке в день праздника. Первым пользователем мобильной библиотеки стала Ирина Василенко. Но этим праздничная программа, представленная библиотеками, не ограничилась. Для ильичевцев в том парке была оформлена развернутая фотовыставка, представлявшая собой снимки города, который только начинал строиться, и современного в сравнении. Большой интерес вызвали старые фотографии, на которых горожане пытались узнать первые строящиеся  дома и улицы. А сделать это было нелегко, ведь сейчас город утопает в зелени, а начинал строиться на пустыре. Детская библиотека представила книжную выставку «Ильичесвкие писатели – детям», провела мастер-класс  по изготовлению праздничной открытки. Ну, и все желающие могли угоститься чисто украинским бутербродом с салом.

 

 

 

 

 

 

 

 

Вишита мелодія душі

Вишитий рушник в Україні посідає особливе місце. Рушник – символ єдності сім’ї, символ любові до рідної землі, до любої матусі, до коханої дівчини, символ працелюбності нашого народу. Вишитий рушник  передусім є оберегом, що захищає оселю та долю людини від усього лихого. Рушник на стіні – давній наш звичай.

В Центральній міській бібліотеці пройшла зустріч за тематикою український рушник за доповіддю Лєгєзи О.В., завідуючої юнацьким відділом. Школярам показали презентацію з тієї теми, яку прокоментувала Маркова О.В.

 

А майстриня нашого міста Гоцуляк Варвара Іванівна розповіла про історичне походження та техніку вишивання візерунка на рушниках. Також розповідала про рушники південної області та велику увагу приділила весільним рушникам.

 

 

 

Світле Христове Воскресіння

 

Подія Воскресіння Христового - найбільший і найсвітліше християнське свято. Це свято ще