Місто Іллічівськ було перейменоване на місто Чорноморськ згідно Постанови Верховної Ради України "Про перейменування окремих населених пунктів та районів" № 984-VIII від 04.02.2016 р.
Місто Іллічівськ розташоване на правому березі Сухого лиману, в 30-ти кілометрах від м. Одеси, один з найбільших морських портів на Чорному морі.
Офіційна історія Іллічівська нараховує всього 37 років. Але територія, на якій розташоване місто має свою багатовікову історію.
Найдавнішим відомим місцем облаштування людей на території Іллічівська є багатошарове поселення Старе Бугово, розташоване на березі моря.
До грудня 1791 року – дати офіційного входження краю до складу Російської імперії – Буго-Дністровське межиріччя входило до складу Золотої Орди, Великого Князівства Литовського, Польського Королівства, Кримського ханства, Османської імперії.
У 1790-1793 рр. землі міста входили до складу території Чорноморського козачого війська. В кінці XVIII- поч. XIX ст. тут селились греки, албанці, молдавани. По морському побережжю і по правому берегу Сухого лиману були розкидані так звані Бугові хутори. Їхнє походження зв’язане з конкретною історичною особою – бойовим офіцером, греком за національністю Андрієм Бугою, що володів тут орними землями і побудував на свої кошти у 1814 році першу будівлю церкви Успенія Божої Матері в Олександрівці. Жителі хуторів займались переважно рибною ловлею.
У 1896 році на хуторі Бугово вже було 10 дворів, працювало кілька рибних заводів. А в околицях лиману поступово склалися землеробські господарства.
Після встановлення радянської влади, у 1927 році, хутір Бугов був перейменований у Іллічівський. Через рік місцеві селяни організували тут кілька товариств із спільної обробки землі.
У перші місяці Великої Вітчизняної війни хутір Іллічівський опинився в найближчому тилу радянських військ, що вели важкі оборонні бої на підступах до Одеси. А в серпні-жовтні 1941 року лінія оборони вже проходила по берегах Сухого лиману. Тут на смерть стояли воїни легендарної 25-ї Чапаєвської дивізії, прикордонники, морські піхотинці.
Корінні зміни в історії нашого регіону сталися у 1950 році після прийняття рішення про спорудження судоремонтного заводу і робітничого селища на берегах Сухого лиману. У серпні 1952 року селище було віднесено до категорії селища міського типу і отримало назву Іллічівськ.
У 1957 році в бухті Сухого лиману почалось будівництво торгового порту. У 1964 році було почато будівництво ще одного порту – рибного.
12 квітня 1973 року указом Президіуму Верховної Ради УРСР селище міського типу Іллічівськ було включено до числа міст обласного підпорядкування. Саме ця дата є офіційним днем народження нового міста.
Сьогодні Іллічівськ – великий портово-промисловий центр Одещини і України в цілому.
Країна
Україна
Регіон
Одеська область
Район/міськрада
Іллічівська міська рада
Код ОАТУУ
5110800000
Засноване XVIII
століття
Агломерація
Одеська агломерація
Населення
71231 (на 1 січня 2010року)
Площа
25 км?
Густота населення
2 164 осіб/км?
Поштові індекси
68000—68004
Телефонний код
+380-4868
Координати
046.302 0030.657 46°18?06? пн. ш. 30°39?25? сх. д.? / ?46.301667° пн. ш. 30.656944° сх. д.
Водойма
Чорне море
Відстань Найближча залізнична станція
Іллічівськ.Тел.66011
До обл./респ. центру - залізницею
46 км - автошляхами 30 км
Загальна площа автошляхів – 20 км.
Міська влада Адреса 68000, Одеська область, м.Іллічівськ, вул. Леніна, 33
Веб-сторінка
http://ilyichevsk-rada.gov.ua/
Міський голова
Хмельнюк Валерій Якович
У місті здійснено чітке зонування території:
промислові райони розташовані уздовж лиману,
житлові райони - уздовж моря,
між ними широка смуга зелених насаджень, площа яких становить 325 га.
Уздовж південного берега лиману простягнулися десятки причалів Іллічівського морського торговельного порту.
Приморська зона міста добре упорядкована. У ній розташовані парк, пляж, водна станція. На узбережжі моря розташовані численні бази відпочинку.
Переважна денна температура повітря в липні +32,5 °C.
Випадає 386 мм опадів у рік.
Важливий об'єкт туризму — музей художньої порцеляни різних періодів.
За національною приналежністю — близько 60% — українці, близько 30% — росіяни,
5% — болгари, молдовани, білоруси, румуни і гагаузи, 5% — інші.
В связи переименованием города Ильичевск в Черноморск на восьмой сессии городского Совета были внесены утверждены депутатским корпусом изменения в городскую символику.
Ильичёвск сменил свою символику.
Новую официальную символику города 26 июля 2013 г. утвердили депутаты на тридцать девятой сессии Ильичёвского городского совета шестого созыва. Обновлённые символы города были разработаны специальной депутатской комиссией, при создании их облика были учтены мнения геральдистов, а также общественности города.
Флаг города представляет из себя полотнище с соотношением сторон 2:3. Оно разделено на три равные горизонтальные полосы: золотую, серебряную и лазурную (голубую). В центре флага — герб города.
Предложенный геральдистами новый герб Ильичёвска выполнен в форме щита, который классифицируется в геральдике как испанский тип. В щите на фоне голубого неба размещен маяк, из которого идет луч света навстречу золотому кораблю. В нижней части щита, на фоне моря, расположен золотой ключ от города. Щит обрамлен золотым орнаментом, на котором внизу изображены цифры 1973 — год основания Ильичевска. Орнамент, в свою очередь, положен на два адмиралтейских якоря. Под годом основания города написано его название. Сверху щита расположена городская корона в виде трёх башен.
Колар имеет округлую форму с наложенным на неё гербом города Ильичёвска, который обрамлен венком из лавровых листьев. Под картушем находится лента золотого цвета с надписью «МЭР». К колару в верхней точке золотой короны крепится связующее звено, которое соединяемое с цепью. Цепь состоит из 18 кругов, покрытых горячей эмалью, в восьми из которых на красном фоне изображен «роза ветров», а в 10-ти на светло-голубом фоне изображен трёхмачтовый парусник 18 века. Эмалевые круги соединены собой 18-ю золотыми цельнолитыми звеньями.
Штандарт представляет собой квадратное двустороннее с золотой бахромой полотнище, разделенное на три равные горизонтальные части: золотую (желтую), серебряную (белую) и лазурную (голубую), в центре — герб города Ильичевска. Штандарт крепится горизонтально с помощью округлого деревянного древка, завершенного конусообразной верхушкой с изображением малого герба Украины из желтого золочения металла. Диагональ квадрата полотнища штандарта — равна 1945 мм.
|